Jump to content

Помощ!!! Радиатор на парното!


MMA_BS

Recommended Posts

Добър вечер днеска разглобих всичко ще претапицирам клапите със алуминиева самозалепваща лента и радиаторчето ще го сменя сега питам за марка на радиаторче  FEBI BILSTEIN  читави ли са пише че са германски вие какво ще ме посъветвате ?  И преди да го монтирам добре ли ще е да го напълня със антифриз и тогава да сложа маркучетата да не получа голяма въздушна възглавница ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 54
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не претапицирай клапите с това метално фолио, ще дрънка доста, клапите ще дрънкат в корпуса. Облепи ги с някакъв плат, по-безшумно ще бъде. Нищо няма да пълниш предварително, радиаторчето няма да остане празно, не бой се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно е радиатора нo като зема плат какво лепило трябва да взема да държи плата



Колеги да попитам има гъби за миене на чинии всеки знае какво представлява около 20 мм дебел дунапрен на магазина има големи колкото клапаните ще издържи ли със такава гъба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек намери от тапицер плат за таван, от него вземи и лепило. Аз си купих материал за 10 коли за 20 лева общо с лепилото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите ги бях облепил с едно такова като изолация за водопроводни тръби само че го продават и на ролки,,като цена беше към 10 кинта линеен метър ,но аз си купих 50 санта и ми остана даже.Тази есен се наложи да сменям радиаторчето-не бяха мръднали клапите. http://www.solueriste.fi/rubaflex-rf1-solukumieristerulla-30mm-72m2-p-778.html ето го на външен вид

Редактирано от samsung
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Измий новото радиаторче с обезмаслител и топла вода преди да го сложиш. Така ще се отървеш от неприятната миризма. Ако имаш климатик, сега е момента да измиеш и питата на изпарителя. С пароструйка по отдалече и внимателно, че криви ламелите на радиаторите. Успех, ако не си приключил вече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днеска ми предложиха такъв радиатор Nagrzewnica THERMOTEC D6W002TT и аз го земах какво ще кажете? За климатик нямам  климатик! А сега преди да сложа радиатора да го измия ли ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От външната страна обикновенно има някаква фабрични мазнотия, която мирише неприятно и дълго, когато се нагрее радиатора. Едно добро измиваме ще реши този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече, вземи да четеш, какво са ти писали. Полезно е и не боли!

 

 

От външната страна обикновенно има някаква фабрични мазнотия, която мирише неприятно и дълго, когато се нагрее радиатора. Едно добро измиваме ще реши този проблем.

 

 

пп: тая мазнотия, обикновено е смазочно-охлаждаща течнос- емулсол/борьол 

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам за каква мазнотия говорите, но аз преди две години си смених радиаторчето BEHR-HELLA - от КОКО, с нищо не съм го мил и никога на нищо не е миришело. Явно ефтините радиаторчета ги мажат с нещо гадно, да им се вдигне рейтинга!  А как топли, просто не е истина!

Редактирано от koko60
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз виждам ко пише но тоз радиатор не е мазен отвън затова се зачудих каде да го моя ако е вътре мазно да го мия щото там него виждам а отвън е сух .....

Редактирано от MMA_BS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kолеги кажете ми жилата на врътките къде се закачаха има четири жила едното е със зачервено другото синьо третото бяло и четвъртото черно така са обозначени но не помня къде бяха местата на слагане спешно е стигнал сам до там ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По спомен:червеното е за клапата топло/студено.Синьото е на клапата за входящ въздух.За черното и бялото не съм много сигурен но мисля,че бялото е на малката клапа а черното на централната клапа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но къде се закачат на кой клапи аз не знам



там на въздухопровода най отпред има една клапа зат нея точно до radqtora има друга клапа и накрая до перката има още една има и една малка ама тя е пластмаса

Редактирано от MMA_BS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега жилата стават по само един единствен начин. 

Най дългото е за клапата която е след вентилатора.
 

Другите са ето така : 
http://store.picbg.net/pubpic/E8/B3/3a74690ebad3e8b3.jpg

http://store.picbg.net/pubpic/06/41/c59b2a5f74980641.jpg

http://store.picbg.net/pubpic/FE/F7/cbd11e06648cfef7.jpg 

Те стават по само един единствен начин. 

Освен това отнсно плата на клапите, ако искаш скоро пак да ги правиш залепи ги и не се притеснявай скоро ще се разлепи. Аз мойте ги занитих с поп нитачката 5 мм нитове и 2мм алуминиева ламаринка.Термо силиконче да прилепне и нито дрънчи нито шуми,вечно е  и в купето е сахара.
 

И не забравяй да правиш снимки защото виж как трябват от време на време :)

 

Успех!

Редактирано от BENNET
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е ток и жица но напръсках с контактен спрей ръчката за мигачите и сега единия левия цъка супер бързо а десния нормално защо ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

....мииииии (да започна като малоумен тийнейджър) нещо крушчица там изгоряла да имаш.......случайно......?!?

 

Стига с тия "заглавия" БЕ, не се ли научихте... :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега забравих да споделя че смених крушката от десен мигач на левия почистих гнездото и пак не свети крушката! Имах проблем със дългите затова напръсках със контактен спрей отвънка в процепа на лоста и започна да прави тази магия ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом имаш проблем с дългите , сваляш лоста , разглобяваш , почистваш и няма да имаш проблеми. Ако искаш трайно да решиш проблема , слагаш релета на фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...