Jump to content

Добавка за почистване на инжектори


Recommended Posts

Привет колеги,

 

Бих искал да сложа добавка за почистване на инжекторите, но не знам каква да избера. Става дума за бензинов двигател. Виждал съм на STP и на Redex по бензиностанциите, а сигурно има и други.

Ако някой знае, коя добавка е по добра и защо, моля да сподели. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намирам няколко изображения и все черни, но са различни 



Колко пари можеш да отделиш?

Не съм мислил, не ми е това критерият. Все пак, мисля, че не бих дал 100лв. за такова нещо. Още повече, колата си работи добре, добавката е с профилактична цел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е начина на употреба на добавка за почистване на инжектори? Къде се сипва тая добавка? В резервоара ли? Ако е така, според мен ефекта от почистването ще е обратен. Всички мизерии от бензинопровода ще бъдат изпратени със страшна сила към инжекторите. Че даже може и филтъра да се поизчисти изпращайки също така мизерии напред към инжекторите, които уж ще се почистват.

Ако ще се почистват инжектори според мен за препоръчване е това да стане до като са свалени от колата.

Например на такъв стенд, в който може да се зареди бензин + въпросната приставка и да е сигурно почистването. Или поне да е сигурно, че вместо почистване, няма да се получи задръстване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не сипвате по 30-50 литра "хубав бензин" (Шел Ве-Повер-РейцинК-Турбо-Мега) ?



Използвал съм и "черно STP" 3 от колите и отрицателен ефект не е имало..но и подобрение :hilezh:
Бях сигурен, че всичко е ОК (поради,което не се наблюдава и разлика), но имах идеята да направя профилактика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Използвал съм бензинов REDEX на кола с газ.  Подобрение имаше - празния ход на бензин се успокои.

Използвам съм дизелов бардал - ефектът беше запушен горивен филтър и на практика пълно уеднаквяване (около нулата) на корекциите на дюзите.

Някъде даже имам снимки на корекциите преди и след добавката, но не мога да ги намеря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, алтернативно вместо добавки, можеш да сипеш по-качествен бензин. Ефекта според мен ще е по-качествен. Тествал съм с Vpower Nitro +, който до колкото разбирам е 95 с добавки, но колата осезаемо се държеше по-добре и не толкова мудно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-качественото гориво с добавки има превантивен ефект, а не почистващ...

Това, което качествена добавка може да свърши няма как да постигнеш със скъпо гориво и обратното.

И разбира се ако има проблем по двигателя (различен от нагар и налепи), няма добавка или гориво на света, които магически да го разрешат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споделям опит с почистване на инжекция, не на инжектори, но смятам ще е полезно за някой. В резервоара (да кажем има около 10-12 л. бензин) сипваме 1 тубичка ATF (automatic transmission fluid) и след това доливаме 3-4-5 л. колкото да измият гърловината. След това палим и ефекта е незабавно налице. Аз ползвах ATF на Петрол. За този номер ме светна 1 видин съфорумец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм...сподели повече какъв е бил експеримента с ATF. Аз имах явно проблем с дюза, че тресеше мотора и по случайност налях едни 4-5л. бензин с двутактова смес....беше за един агрегат. Дали чиста случайност беше или "мазния" бензин нещо направи, но на другия ден колата мъркаше.....вече половин година по-късно и се радвам на гладка работа на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво мислите за това?

http://www.terraclean.co.uk/

Това го гледах в предаването....не знам у нас дали се прави някъде това. Иначе резултата трябва да е осезаем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таньо, преди да налея ATF работеше малко ... "сухо" някак си и леко притрисаше на празен ход. След като налях ATF незабавно заработи по-мазно и по-хубаво. Все едно от масло менте, да минеш на истинско масло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То малко масло в бензина със сигурност подобрява работата на помпата и дюзите, но може да се пробва еднократно.....все пак не сме двутактови коли. Сега като си работи добре, понякога на извънградско минавам от газ на бензин и около 5 мин. карам между 4-5000 об....ей така за продухване. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да отбележа, че съм с механичен инжекцион. Последно сипах ATF преди около 5 години. Смятам скоро пак да повторя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от най-добрите добавки за почистване на инжекцион и цялата горивна система е на "Бардал" 6 в 1,за бензинови двигатели ползвал съм я многократно през пробег от 5 до 6000 км.Изсипва се цялото шишенце във 20 л.гориво и повъзможност да се кара извънградско с повече настъпване,ефекта от добавката е парфактен.До сега съм ползвал тази добавка 8 пъти на различни бензинови коли и ефекта е перфектен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...