Jump to content

моля за съвет предстои ми покупка на кола


Recommended Posts

не мога да реша между Audi a6 c7 3.0tdi 245ps                                                                                                                                                                                                                                                                         http://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-a6-3-0-tdi-s-line-optik-navi-xenon-bose-shd-20-niestetal-heiligen/199279564.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=47&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.modelDescription=s-line&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=245&minPowerAsArray=PS&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&noec=1

                                                                                                                                                                                                    и другата е Audi a6 c7 3.0TFSI                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             http://suchen.mobile.de/auto-inserat/audi-a6-avant-3-0-tfsi-quattro-s-tronic-standheizun-aalen/200955069.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=6&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=1900&makeModelVariant1.modelId=10&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=290&minPowerAsArray=PS&fuels=PETROL&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&noec=1

 

нямам претенции дали е комби или седан интересува ме дали разхода на гориво на бензина е реален като се има напредвид  че колата ще се кара в малак град най вече на къси разстояния

 

МОЛЯ ЗА МНЕНИЯ

                                                                                                                                                                                                    

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом ще караш на къси разстояния....аз бих се насочил 100% към бензиновия мотор.

Дизела ще му разкажеш играта на DPF а ще се задръства постоянно а и се обезсмисля при пробези 10-12 000 годишно примерно и то на такива къси градски разстояния.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пробег под 30 000км. на година не мисля, че има смисъл от дизел. В случая е важно да се отчете, че

дори и при по-големия разход на бензиновата тя все пак е и по-мощна.

Аз съм за бензина.

В обявата на дизеловата пише, че е S line, но не е. Със спорт пакет е, което съвсем не значи S line.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На къси и дизела ще ти гори 10 не си мисли,че ще те пощади!

Бензина си остава варианта за теб

Редактирано от Misho 82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам тези 20 литра бензин са постигнати в задръстванията на голям град и евентуално в комбинация със по-агресивно шофиране. В същите условия дизела няма да му гори 10 литра а малко повече. Тоест.......щом ще кара в малък град и......ако не изтезава колата на макс, няма да му гори 20 литра бензин!

В крайна сметка няма спор, че дизела ще му гори осезаемо по-малко....

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен с Raino!

Единствено като поглеждам пробега на тези коли и настръхвам! Те са скъсани от каране за краткия си живот до тук и не знам какво можеш да очакваш от тях в бъдеще, като купуваш кола на 150 000 км с намерение да я караш вероятно няколко години! 

Това за мен е твърде голям пробег за "начален" при покупка спрямо издръжливостта на модерните двигатели. 

Защо не се насочиш към нещо малко по-старо, но на по-приличен пробег? Не знам как си представяш надеждността и поддръжката на един двигател на 200 000км... Мога само да те уверя, че са доста по-различни от тези на двигателите от преди 20 години...!

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На къси и дизела ще ти гори 10 не си мисли,че ще те пощади!

Бензина си остава варианта за теб

На мен 3.0 ТДИ на А4ка 2010г., с ръчна кутия ми гори 13-15л./100км. през зимния сезон на къси разстояния.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Райно и на мен толкова ми гореше B7 цата...

Ама в Пловдив и София....

Тука говори момчето за малко градче без особен трафик за това предположих 10 примерно

Тежкият теафик качва поне два литра...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh:

9-10 градско т.нар. смесено с околовръстно, цариградско и т.н.

Иначе 8ч. тръгвам от Бели брези до Операта и обратно - 17,7 по борд за около час "каране", сигурно е нормално, а може и да ми е счупена колата нещо.....  :nixweiss:

 

Определено за малък град и пробег до 15-20хил на година е по-добре бензин!

Редактирано от Jass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бензиновата пише, че е удряна и ремонтирана.

 

Дизеловата е от Swoboda Auto и без ТЮВ. Ако си готов да дадеш 30К, нека колата поне да е с тюв и да не е от турци, араби, руснаци и други субекти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ти е счупена колата с този разход.А6-тици с автоматик харчат 9-10 градско според собствениците.

Викаш по-малко от каталожните данни, а :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека дам повече информация, предполагам ще е полезно за някои.

Градско къси разстояния зимно време 13-15л./100км.

Градско нормален трафик, без гасения и работа на място, но с даване на газ тук-там 10.5-12л./100км.

Градско и околовръстно 50:50 като околовръстното е със скорост 120км./ч +, разходът е 9-11л./100км.

Това на базата на поне 50км. от първоначалното запалването на автомобила.

Извънградско, София- Виена, работа на място по границите, включени всякакви консуматори, 3ма човека и пълен багажник каране 120-130км./ч. на темпомат, доускорения рядко до 160км./ч. - 6.4л./100км.

Извънградско 180-240км./ч. - 9-9.5л./100км.

Извънградско 160км./ч. магистрала, доускорения до 200км./ч. и първокласен път -100-120км./ч. , разход 7.2-8л./100км.

3.0ТДИ quattro, колата е максимално оборудвана, нямам 2-3 екстри от всички, гуми

255/35/19. Закупена нова от Порше, пробег под 100 000км.

Нафта, единствено и само Премиум дизел или Максмоушън на ОМВ.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам само да уточня,че тези коли сам ги дал само за пример не сам се насочил конкретно кам тях



Благодаря на колегата Raino това точно ме интересувше сег ако има някои да даде такова информациа за 3.0TFSI и всичко е ясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм много доволен, бях подготввн за повече.С тази мощност не може да се каже, че

е вървяща кола, идеална е за купето и ежедневни нужди, разходите също са умерени.

Предишната ми Б8ца със същото оборудване, но 2.0 ТДИ примерно даваше висок разход за това, което получава човек. Да не говориме, че на дълго както карам бързичко е давала разход колкото 3.0ката със същото каране.

По темата с мощността и разходите, двигателите за 4G за мен са 3.0 TFSI и 3.0 TDI би турбо, за S6цата няма да говориме.

3.0 TDI 245к.с. идва мааалко слабичък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко очаквате да гори 3тди? 10? В София.. Стига.

Райно-БМВ 530д, 2009 задно, дава точно твоя разход, който си описал. Така че на всички марки от тоя клас дизела върви и гори толкова:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съгласен с Raino!

Единствено като поглеждам пробега на тези коли и настръхвам! Те са скъсани от каране за краткия си живот до тук и не знам какво можеш да очакваш от тях в бъдеще, като купуваш кола на 150 000 км с намерение да я караш вероятно няколко години! 

Това за мен е твърде голям пробег за "начален" при покупка спрямо издръжливостта на модерните двигатели. 

Защо не се насочиш към нещо малко по-старо, но на по-приличен пробег? Не знам как си представяш надеждността и поддръжката на един двигател на 200 000км... Мога само да те уверя, че са доста по-различни от тези на двигателите от преди 20 години...!

 За издръжливостта на модерните двигатели си АБСОЛЮТНО прав! Но аз ли нещо не те разбрах или наистина смяташ, че 150 000 км са много за един автомобил. Мислиш ли че на нашия пазар идват автомобили под 250-270 000 без да са жестоко ударени, ама помляни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той визираше, че 150 000км. са много за закупуване на скъп автомобил, сложен със скъпа поддръжка, чиято презумция е да се кара дълго време. Честно казано аз мисля по сходен начин защото карам доста, а и съм много капризен на тема изхабяване на автомобила.Като дадеш 60-70 000лв. за кола на 150 000км. , караш по 30-40 000км. на година след 4г. примерно тази кола ще е на 300 000км. Това за автомобил сегашно поколение е много, не толкова за мотора колкото за периферията, кутия, окачване.

Другото е, че 150 000км. за сравнително опростен автомобил са едно за кола с автоматик, електромагнитни амортисьори и какво ли още не е друго. Б6 1.9ТДИ с ръчна кутия на 150 000км. има ресурс за още незнам колко по тези километри без да те вкара в голям разход, то и такъв автомобил не може да калкулира кой знае какъв, за 2000лв. го правиш нов.

При 4G- то имам всмукателни колектори - 2000лв., С троник - 6/9000лв., ако е с Audi Drive Select единия амортисьор е почти 1000лв. и още куп неща.

Като моята стане на 140-150 000км. мисля да се разделям с нея, основен фактор ще е омръзването. Искам много 4G, но финансите ми не позволяват да си купя такава на 30-40 000км., която да карам спокойно 3-4г. В такъв случай се купува Б8 facelift или A5 Sportback на малко километри и готово.

Въпрос на приоритети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено подкрепям мнението на Райно!

Бих се доверил на опита който има с конкретните автомобили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...