Jump to content

Проблем с ТВ тунер РНС Д


Omega_a

Recommended Posts

Пичове,днес се заиграх и аз с тоя кабел и уж е вече готов-3 пъти го звънях и си отговарят пиновете.Та да ви отпера и аз няколко въпросчета:

1-Понеже преправях наличен скарт от някакъв видеоразклонител вътре имаше 3 кондензатора на 3 от пиновете му които премахнах-предполагам са за обиране на някакви смущения в сигналите.После обаче се замислих дали пък не трябва да са си там,та затова да кажете вашите имат или нямат такива кондензатори-Ако трябва да са там ще съм благодарен да ми кажете на кои пинове са-пазя си ги още :)

2-Ако може да ми препоръчате от къде да си купя декодер(сет топ бокс) или както още му викат в България-държа да е с юсб порт понеже ще го ползвам главно за гледане на клипове с музика.

3-по принцип колата е с заводския тв модул-трябва ли да преправям още не по системата или просто откачам едната минидин букса и закачам другата?

4-колегата дето е ползвал изхода на рнс-а за вкл на стъпалото може ли да каже кой точно е,да ми спести малко замервания :) че мисля и аз да го захраня с реле през този извод?

Благодарско за инфото.Надявам се скоро да се похваля и аз с нова екстра по колата като вас

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 319
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

За тебе е по-лесно да закачиш ТВ-приемника за ОЕМ-тунера директно,

дори може да вземеш който и да е с изходи чинчове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де,а как ще става боравенето с дистанционното тогава-иначе и аз го мислих да си го сложа отзад в нишата при другите джаджи?Преди като се занимавах с видеонаблюдение бях монтирал едно като удължител на дистанционно с две устройства като очи-едното приема от дистанционното,а другото се слага пред приемника и излъчва все едно дистанционното.Обаче как се казва това нещо и къде да го търся един господ знае.Смятам че така или иначе не пречи че имам кабела-мога да пробвам първо монтаж в багажника към оригиналния(ако намеря такъв удължител/повторител) а ако не ще си е отпред под волана както го мислех от начало.И все пак ще съм благодарен ако някой сподели за тея кондензатори на скарт буксата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност,извинявам се-още спя явно.Ти имаш предвид да прекарам само дълги чинчове отзад до отпред и пак новия приемник да си е отпред или бъркам?Може и предложения за приемник който да работи без проблеми-някой който ползва такъв,че гледам бая проблеми с трептения и т.н са писали колегите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш два варианта 

1.Прекарваш дълъг кабел с чинчове до отпред и слагаш тунера някъде в таблото

2.Слагаш тунера отзад и удължаваш само кабела с окото за дистанционното и го слагаш някъде по таблото.

Ако искаш може да отскочиш до Стара Загора и да видиш как аз съм го направил.Също така трябва да извадиш навито и да резнеш кабела,,GALA" който е защита на да не гледаш тв в движение :) 

ето ти и изпитан тунер http://tpetrov.com/search.php?prod=Декодер+за+цифрова+телевизия+DVB-T+STB9000

Редактирано от PLAMEN_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш предвид че мога да разпоя окото на тунера и да го удължа с кабел до таблото или говориш за тези удължители които аз споменах?Събота или Неделя ако е удобно мога да намина-ти си ми кажи речи комшия :)

Друго се сетих да попитам-това устройство ще се ползва най-вече за гледане на музикални клипчета-гъзариика:хем музика хем и клипчето да върви.Дали устройството ще помни до къде е било като го изключа или всеки път ще тръгва от началото?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно така,може да го разпоиш и да го удължиш или ако си вземеш тунер със външен приемник да удължиш кабела му.Другото е доста по сложно.Всеки път като угасиш колата се губи това до коя песен или клип си стигнал и ще трябва на ново да я пуснеш.Когато се изключи тунера автоматично после тръгва на тв.Ако искаш след всяко рестартиране на двигателя да не прекъсва сигнала на тв тунера трябва да го вържеш към някой директен плюс,но тогава ако се случи да забравиш да го изключиш ръчно може да останеш без акумулатор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да се внимавам с тоя тунер СТБ-9000 - ако се обърне полярността на входа и изгаря, не питайте откъде знам :) Другото кофти му е слабата чувствителност на сигнал и третото - аудиото е с ниско качество. Менюто също не ми харесва. По-натам мисля да го сменя с друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, PLAMEN_79 написа:

точно така,може да го разпоиш и да го удължиш или ако си вземеш тунер със външен приемник да удължиш кабела му.Другото е доста по сложно.Всеки път като угасиш колата се губи това до коя песен или клип си стигнал и ще трябва на ново да я пуснеш.Когато се изключи тунера автоматично после тръгва на тв.Ако искаш след всяко рестартиране на двигателя да не прекъсва сигнала на тв тунера трябва да го вържеш към някой директен плюс,но тогава ако се случи да забравиш да го изключиш ръчно може да останеш без акумулатор

Значи ако се направи скопче да му спирам тока и си го спирам от дистанционното-демек да остава на стендбай ще помни до къде е било така ли,или трябва да го оставя да си върви все едно за да не се ресетва-но пък така примерно за един час ще извърти един куп клипчета и както каза акумулатора ще е чао.Странна ситуация

Това за ниското качество на звука също не ми харесва-все пак държа да е максимално близко до стандартната аудио система.Благодаря за инфото колеги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво мислите за този приемник

Автомобилен Цифров Декодер/тунер/приемник за 12 волта Hd Dvb-t Mpeg-4
https://www.olx.bg/ad/avtomobilen-tsifrov-dekoder-tuner-priemnik-za-12-volta-hd-dvb-t-mpeg-4-ID6Ey01.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

и аз се зарибих да монтирам камера за задно виждане към тунера на колата - Audi A4 B6 Avant, само че имам леки съмнения дали ще стане. Тунерът е следният:


 

IMG_20170308_171644.jpgIMG_20170308_171649.jpg

 

 

Харесал съм камера от Али-то, която е с AV изход, но ми се струва, че няма къде да го закача към фабричният тунер или бъркам?

https://www.aliexpress.com/item/Car-Reverse-Rear-View-Backup-Camera-for-02-11-Audi-A4-B6-B7-B8-A6L-parking/32377713488.html?spm=2114.13010208.99999999.264.Nak6Ep

Също като прескачам през Radio/CD/TV  не влизам в TV, на какво се дължи това?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За справка,колега.Ако ще ти върши работа тунер от А8 Д2 имам наличен такъв,работещ но е без инсталацията.Ако имаш инсталация и само някой го е свалил ще го дам на много добра цена.П.С. КОЛЕГИ-нищо не казахте за приемника.Ако става мисля да слагам него отзад в багажника директно към моя си тунер и ще имам и кабел за продажба-символична цена-колкото ми е излязал на мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става тунера наскоро сложих на една Д2 такъв.Щом имаш заводски тунер отзад става какъвто и да е тунер на 12в

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми беше дали е що годе добър като работа и най-вече какъв звук ще изкара.Както казах ще се ползва най-вече за клипчета и музика и ми се иска да не развалям качеството на оригиналната система

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги  бих помолил за малко помощ.Понеже не можах да открия мини дин букса се изхитрих и си купих кабел с  жакове аудио и видео.Снощи направих проба обаче беше безуспешна.Сложих го на тв тунер обаче навигацията изобщо не преминава в тв режим.Чудя се понеже има оставен един кабел дали не теябва да го дам на +.Ето това е въпросния кабел.

ShowPicture.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Радо Пеев написа:

и си купих кабел с  жакове аудио и видео.

 

Би ли дал линк към ТМЕ, че нещо не го откривам тоя кабел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е аудио кабел за AUX сигнал.

 

За видео няма да ти свърши работа.

 

Ако искаш прозвъни ( провери ) конекторите RCA кой извод на кой пин на 10-пиновата мини дин букса отива

и ще видиш, че има връзка само между пиновете за аудио сигнал и RCA конекторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахам ясно.Но предполагам все пак мога да ползвам буксата да го направя с скарт кабел,както е показал колегата на 1 вия пост от темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип може да, но трябва да си осигуриш достъп до пиновете

за да запоиш кабелчетата от снопа на SCART буксата.

Т.е. трябва да разглобиш/срежеш буксата.

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ама според мен на от пиновете на минидина които отговарят за видеосигнала няма да има изведени кабели и практически кабела е неизползваем-ще има само 4-5 кабела които да отговарят за аудиото.Дано греша,но се съмнявам.Колега ако има интерес да ми пише на лично-имам направен кабел който се оказва че няма да ползвам-имам си оригинален тв тунер към който с чинчове ще вържа цифровия.Не съм го пробвал но 7 пъти го звънях с мултицет по зададените схеми и си отговаря.Цената ще е символична-колкото ми е излезнал без да си слагам пари за труд :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

  А тук как се процедира????

Трябва да се върже тунер и камера за заден ход.....

На Тунера има чинчове с аналогови изходи(PAL) s-video и HDMI  и антенен изход.

 Вторият въпрос е;

Тунера има вход и изход антена, може ли да се прекара антената на колата през него???

Как ще реагира  останалата електроника(автономното захранване, смущения, и т.н.)

Резултат с изображение за a6 c5 tv tuner

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 19.06.2015 г. at 10:58, bob17 написа:

Режеш GALA кабела от ориг. букса!

Цитиране на предходно мнение!

Някой може ли да обясни кой точно е този ГАЛА кабел,че днес го подкарах и то от 1-ят път но в движение ми се включва защитата и имам само звук.Гледам клипчета и затова ме дразни.Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...