Jump to content

Проблем с ТВ тунер РНС Д


Omega_a

Recommended Posts

То дори и само парче кабел 1м да сложиш пак хваща сигнал,пробвано е и работи.Иначе двете антени се включват към тунер с два входа за антена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 319
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

GPS антената върши работа? Аз имам от А8 за задния капак.

Как от А8? Щом имаш рнс-д, трябва да си имаш фабрична, принципа им на действие е все еднакъв, независимо от каква кола.

 

Иначе само това трябва:

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей го с антената на ГПС:

 

 

На място всичко е перфектно, в движение пак накъсва, но все пак е между блоковете, на околовръса тествах с 90-100 и се вижда по-хубаво от другите антени, почти не прекъсва. На клипчето показвам къде е приемника за дистанционното - уж временно засега, докато му измисля място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето с какъв накрайник е моята антена. Има едно като преходче дето се маха. Кажи какво да поръчам че са стане. Тунера е такъв : http://www.hit-electronics.com/i-oshte/za-doma-i-avtomobila/radio-i-televiziya-grupa/priemnik-cifrova-tv-stb-9000.htm

Sent from my iPhone using Tapatalkf139c92a1ab921a5867877002ca3e77b.jpg68f088f4b7149d8d916d8ef165dfd6c4.jpg3b610c397eaaceb4e121c8232090230e.jpge9f1b45813281b2f04f314a3868b71b3.jpg

Редактирано от becinko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със същия цифров тунер - Флаштек стб-9000.

Не мога да преценя по снимката, но би трябвало куплунгчето на ГПС-антената да е SMB. В този вариант, кабелите от линовете, които съм дал, ще ти свършат работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтирах всич


Монтирах всичко, но имам два проблема.

1. Като запаля и се получават леки смущения, на контакт само няма ядове. Ток взех от кутията с релетата, под волана.
2. Нищо не мога да хвана с тази GPS антена от А8. Можи да е повредена, не знам. Буксите ги рязах и си запоявах такива каквито ми трябват, но не вярвам това да е проблема. Кабела ми е ОЕМ от Пасат за ГПС антена,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със смущението се прояви и при един приятел с бензинов мотор... Постави някъкво кондензаторче на захранването и се оправиха нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък забелязах,че получавам смущение като пусна инвертора,в който е включен тунера.Извън града как ви е сигнала,вчера от любопитство пуснах на Тракия и до 130 имах добър сигнал-антената e супер смешна и е скрита в дясната колонка.

724626.jpg

Редактирано от Angelpleven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен ставаше за гледане само първите км от АМ Тракия след София, даже до 130-140, но след първия баир - никакъв шанс. По някое време към Пазарджик пробвах и се появи картина, ама трябваше ново сканиране и не ставаше за гледане - накъсва твърде много. Не  съм и очаквал друго от импровизираната антена, отделно съм вързал кабелчетата за антената на магия и може да са се извадили (поръчам съм преходни букси, но ги няма още).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен с тази гпс антена едва хвана и много накъсваше. Колега Angelpleven от къде я купи тази антена да бодна и аз една такава. Другия вариант е да прехвърля задното стъкло от колата от която взех навигацията, но без кан управлението TMC Box-a дали ще тръгнат тези вградените антени.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци поръчвам втора камера и втората явно ми я пращат не със стандарт PAL. Поръчах си и конвертор, но пак имам ядове. С конвертора картината спира да прескача, но пак си дава черно-бяло. Има ли вероятност цветовете да се губят заради лоши връзки(то поне един цвят в повече да имаше), защото не съм споил кабелите, а съм ги увил просто. Някой ако изкочи с информация как да превключа стандарта от радиото без да ползвам конвертор... Някъде бях засичал мнения, че тази опция се поддържа от определен фирмуер на навито, без да имаш тв тунер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Антенката се продава във Технополис и подобните.Най-простата антена е това и струва към 5-6лв,моята беше заедно с един домашен тунер.

На магистрала Тракия между Пловдив и Пазарджик

https://www.youtube.com/watch?v=QNJw-lRAqpw

Редактирано от Angelpleven
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А да попитам в какъв формат да кача филм, защото картината тръгва звук няма. Също опитах да пусна видео клип в мп4 формат, но въобще не тръгна. Дава ми не поддържан формат

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Колеги да попитам за буксата тъй като моят декодер е с cvbs схемата за pin-овете ми е ясна на 5 и 7 pin където се подава -/+ 7 го пробвах със 10кОм 5.1кОм и 4.7кОм но не реагира на нито едно от 3те пробвах без съпротивление да включа 12v картината се смощи но не превключва а стой на радио.Моля за малко помощ че вече 3-4 ден се мъча с тази букса 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 17 минути, shash0o написа:

Колеги да попитам за буксата тъй като моят декодер е с cvbs схемата за pin-овете ми е ясна на 5 и 7 pin където се подава -/+ 7 го пробвах със 10кОм 5.1кОм и 4.7кОм но не реагира на нито едно от 3те пробвах без съпротивление да включа 12v картината се смощи но не превключва а стой на радио.Моля за малко помощ че вече 3-4 ден се мъча с тази букса 

 Трябва да е 1кОм 0.5вата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги подкарах въпросното чудо имам звук , но картината ми е черно бяла проблема се дължи на това че моят тунер е сvbs букса а не scart има ли някаква възможност някой да ми обясни има ли преход който да дели rgb каналите от cvbs или някаква схема по която да ги разделя 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз това се чудя, че намирането на тунер със скарт и да е на 12v се оказа мисията невъзможна. Докато обикалях да търся тунер видях, че има преходници AV- Scart с едно копче на тях, с което се указва кое да ти е вход и кое изход, което предполага че има някаква електроника вътре. Та дали  въпросния преходник ще реши въпроса с черно-бялата картина при използването на тунер със изход на чинчове и без скарт изход?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...