Jump to content

Проблем с ТВ тунер РНС Д


Omega_a

Recommended Posts

Данчо няма го вече никъде този.Аз бях с такъв но го размених с един приятел от Габрово.Иначе и този мисля да го сменям с ето такъв https://www.aliexpress.com/item/Mini-Scart-Terrestrial-Receiver-Tv-Tuner-Dvb-t-mini-scart-dvb-t-receiver-SCART-DVB-T/498156675.html?spm=2114.13010208.99999999.286.qjXxbm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 319
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

преди 38 минути, PLAMEN_79 написа:

Данчо няма го вече никъде този....

 

Щом ти казвам, че го има, значи го има. :zustimm:

Точно вчера се сдобих от там.

 

А този от линка също ми изглежда добър, но на колко е захранването?

 

И другото с каква антена си и къде е сложена?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

захранването му е на 5в има си за запалката.антената ми е обикновена от руският пазар за 4,50лв(две разтягащи пръчки) наврях я в плафона на тавана и я разпънах колкото можеше :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е хваща ли нещо през ламарината?

Аз включих антената за джипиес, която и без това не се ползва. Има картина до 50-60км/ч.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

знаеш че много зависи от терена,сгради и т.н. :) иначе извънградско със 100км/ч не ми е трепвала картината но и там пак зависи от терена :) ама и да ти кажа пръчките сигурно ги разпънах поне по един метър всяка 

Редактирано от PLAMEN_79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това т2 ме притеснява. Напомня ми на mpeg2. Ако вътре декодера е mpeg4 си е бижу. Трябва да се пробва на място и 220V дали ще изкара картина. Ако да, го взимай.

П.П. С телефон гледам...и не видях отдолу описанието. 

Има си всичко необходимо. Взимай. Само се поинтересувай да ли е на 5.5 волта приемника или директно на 12. Да не стане гаф. Или да има смущения 

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя 50-доларов китайски DVB-HD тунер с две 10-сантиметрови антенки хваща идеално „Мултиплекс 2“ (бТВ, Нова, БНТ1, БНТ2, БНТ HD и Българиа ОнЕър) навсякъде в София и Пловдив независимо от скоростта и терена. А това което ме шашна е че го хваща даже и на 15 метра навътре в подземния гараж на кооперацията, докато вратата на гаража е отворена.

 

Хваща също и „Регионален мултиплекс София“ (Българиа ОнЕър, ТВ Европа, Фен Фолк, The Voice, Фолклор ТВ и Канал 3) но само когато има директна видимост към старата телевизионна кула. Иначе го накъсва или губи сигнал.

 

Обаче не поддържа DVB-T2. Ходих до Сърбия и не хвана нищо.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Момчета, имам следният въпрос, имам навигация и чейнджър в багажника, тв тунер нямам, понеже нямам време да се занимавам, а в задръстванията телевизията прави нещата по-леки, дайте ми акъл къде бих могъл да отида и да ми направят това за което говорите по-горе.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Привет,аз мигрирам от симфони 2 към нави + и е каша абсолютна.Вкъщи всичко работеше сега го слагам в колата и не иска да превключи на тв тунера,върти само радио и чейнджър,мерих кабела вс. е ок и нз на къде да се насоча.

Освен това се водех по един гайд за миграция от симфони 2 към нави+ и уж всичко точно,само дето нямам комуникация между радиото и таблото и не работи също гасенето и пускането при палене и гасене на колата,пусках жици от таблото,кодирах на ваг и нищо няма инфо на дисплея.Прави ми впечатление че даже като му пусна диагностика ако не го пусна предварително ръчно,не се открива,пусна ли го вече мога да бърникам.Има ли общо с tmc модул тъй като при мен няма такъв и съм го изключил от ваг ком-а да не го търси.

Иначе колкото до тв-то ще сложа по-голямо съпротивление и ще пробвам пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма комуникация, щото кан-а на рнс-д е различен от тоя на колата. Образно казано единия говори на английски, другия на немски и не се разбират... На колите с фабрично рнс-д в има инсталиран един "преводач" (на едно е с тмц-то), който превежда кан-а на рнс-д, че да може колата да го разбере кво иска...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

с две думи да забравя да го подкарам на мойта кола нормално...или има какво да направя,че вече преправих предния панел да ми влезе в таблото и трудно ще я продам :D 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианта е да си намериш и TMC и да си го вържеш и него, или директно да минеш на рнс-е или на китаец - там драми с кан-а няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК благодаря много за инфото,последно да питам всеки tmc ли трябва да стане че намерих евтини варианти със следните номера като едно нз дали е тмц едното  и второто или трябва да видя номер нещо от рнс-д-то  и по него да търся!?

 

ПС:видях че,първото дето съм дал е по-старо без КАН,значи остава второто ако съм прав!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, apisabvgd написа:

 

с две думи да забравя да го подкарам на мойта кола нормално...или има какво да направя,че вече преправих предния панел да ми влезе в таблото и трудно ще я продам :D 

с две думи можеш да го подкараш и да гледаш тв на него,но няма да е напълно интегрирано в колата.Според мен нещо при монтажа се е разместило и затова не ти превключва на ТВ.Прегледай си всички кабели отново,щом извън колата е работило а в нея не иска не е проблема и в тмс тунера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да да ясно че не е проблема в тмс що се касае за тв,но намерих модул за 20 лв уж работещ та да видим поне да го интегрирам в колата.Абе да ме пита човек какво се занимавам със стари неща ама какво да се прай :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,помагайте моля.Нищо не става с тоя тв тунер през мини дин буксата,всичко си работеше вкъщи и когато монтирах в колата уж всичко работи,цъкам на бутона да прехвърли на тв и неще,само между радио и цд.Извадих пак всичко,мерих кабела,всичко е точно,сега не иска и вкъщи да се пуска вече тотална щета,3 дена с това се занимавам.Има ли нещо общо с кодиране през ваг ком,чета из целия нет и нищо не намирам,пак казвам кабела го мерих всички пинове са ок и не мога да си обясня как работеше перфектно,а сега не прехвърля.Ако някой се сеща нещо да казва,какъв е шанса да съм прекарал нещо буксата на навигацита?

Тунера го тествам,работи си на телевизор,пълна мистерия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така мистерията е разплетена и автоматично влязохме в друга мистерия,оказа се че скарт буксата на декодера е спряла да работи,до тук добре.Обаче намерих друг декодер тръгна всичко викам си екстра,рестартирах го 1 път и повече не прехвърли и познайте скарта и на другия вече не работи.Общо взето навито гори скартовете по някаква причина и нямам обяснение!

ПС:на 7-ми пин има 1Ком резистор

ПС2:декодерите продължават да работят,но на hdmi!

Редактирано от apisabvgd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно някъде или не си го вързал правилно или дава утечка 12в към скарта и гори буксата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен така не тръгваше със съпротивление на 7-ми пин, тръгна като му подадох директно 12в на 7 пин и си работи вече година без проблеми...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

12в ги пускаш по посока навито предполагам а на скарта си го резнал?Нз как навито успрява да издумка скарт буксите на декодерите,при положение че е мини дина е вход?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип скарта си пуска 12в на 8-ми пин - така си "задава" източника на монитора (12в - AV, 0в - TV) - за да захапе на скарт съответния "монитор" иска да види 12в на 8-ми пин на скарта(рнс-д ги търси на 7-ми пин на минидин буксата), които сеттопбокс-а си ги пуска, просто при мен на рнс-д не включваше на TV/VIDEO с каквито и съпротивления да му слагах на 7-ми пин, тръгна чак когато му подадох 12в на 7-мия пин, като е отрязано откъм 8-ми на скарта.

 

Прозвъни си хубаво кабела - да не прави някъде късо на някои кабелчета, неизползваните крачета от скарта директно ги извади от буксата. Явно успяваш да им опукаш 12-те волта на декодеритте и затова спират да бачкат на скарт, щото вече немогат да събудят навите, понеже не пускат нищо на 8-ми пин на скарта(съответно на 7-ми на мини дина предполагам вече няма никой)

Редактирано от GRUEL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междувременно дойде модула дето намерих,коуникацията с таблото вече работи,но гасенето като извадя ключа и съответно пускането при палене го няма.Някаква насока и за това ще ми е полезна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не си разменил постоянния 12в и 12в през ключ(терминал 15 по спомен)...

А да, и си резни кабела на GALA-та на рнс-дто, че в движение ще гасне картината...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...