Jump to content

Пред дилема съм каква пералня да си купя?


Recommended Posts

Стана ми интересно относно 10 годишната гаранция на LG. Отворих сайтовете на техношитовете - пише си 24 месеца, въпреки, че по картинките има нещо си (10) на самите перални. 

10 години гаранция на мотора е на LG. Не знам какво точно имат на предвид с това, особено пък в България.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 177
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

М/у другото течните препарати най-прецакват пералнята. И миеле да имаш след 2-3 години с течен препарат ще е за кофата.

Защо така ?! Не зная и ще ми е интересно да споделиш защо ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 години гаранция на мотора е на LG. 

Те на безчетков мотор могат и 100г гаранция да дадат. 

Да дадат гаранция на инвертора и на лагерите на казана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото не се измиват добре. Освен това в сухите прахове на гранули има "фрикция", която се разтваря по-бавно във водата и служи точно за "изчистване". На жената и казах, че сегашната пералня ще се пере само със сухи препарати...е разликата е огромна спрямо течните. От течните като отвориш вратата и гуменото уплътнение е лигаво на пипане...това е отпред, ами над барабана да не казвам какво е. Старата пералня я отворих цялата и барабана от външната страна имаше залепен като филм може би под 1мм нещо смесено от кал и гняс. С водоструйката съм го махал само и стана като нов. Та правете си изводите реално какво става вътре след няколко годинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Якооооооооооо ... 
Сегашната я пускам един цикъл с малко Доместос и на колкото може градуси ... 
Ама кожната каза заради малкия с течен прах и някакъв масонски такъв за аха 30 лв  :hilezh:  :nixweiss:  :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е нож с 2 остриета. Ако не се измие както трябва следващата пералня може да са ти на петна дрехите. С предната пералня пробвах един път, но ефект не видях и се отказах. Верно някакви парцали взеха да падат, ама беше далеч от това, което свалих с водоструйката.

Редактирано от sky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

има си прахчета за почистване на перални, пуска се едно на всеки две-три седмици и няма драми с течни препарати

Редактирано от Toledo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък от гранулиран имах по 3мм наслагвания под чекмеджето и прането нямаше изплакване.

Предозирвал си. А и слагай праха вътре в барабана. Аз горе чекмеджето го ползвам само за омекотител ако има, понеже пералнята си го търси накрая на програмата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те на безчетков мотор могат и 100г гаранция да дадат. 

.

има едни датчици за положението на ротора и се скапват често и да изпълнява се гаранцията
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Якооооооооооо ... 

Сегашната я пускам един цикъл с малко Доместос и на колкото може градуси ... 

Ама кожната каза заради малкия с течен прах и някакъв масонски такъв за аха 30 лв  :hilezh:  :nixweiss:  :stupid:

 

Колега, има препарати в ДМ точно за да убиват евентуалните микроби и да дезинфекцират. Струват до около 8 лв и се слагат на мястото на омекотителя. 30 лв са много.

 

http://www.hygi.de/image,97903.html

Редактирано от tisho.atl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 години гаранция на мотора е на LG. Не знам какво точно имат на предвид с това, особено пък в България.

Е как какво, имат в предвид, че като се развали пералнята след втората година, после още 8 години можеш да си пускаш мотора и да се наслаждаваш колко безшумно работи . :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гаранцията е международна, взимат ти пералнята от вас и ти я връщат работеща. Просто двете години са за всичко, а от там нататък само за повреди в двигателя. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Бихте ли цитирали какви прахове и препарати ползвате ? Явно с подбора им би могло да се влияе на времето на живот на пералнята като цяло - уплътнения, семеринги, лагери... Ще се купува нова пералня, към това съм се насочил:

 

http://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines/Washing-machine-BEKO-WMY-71283-LMB2/p/680594

 

Някакви забележки ? Притеснявам се лагерите на барабана да не се разбягат бързо, бързо... Дали се сменят ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълбоко се съмнявам че праха за пране оказва съществено влияние върху живота на машината от техническа гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пералня с не по малко от 1200 Об 7кг пране с най голяма гаранция и не повече от 550лв.

3-4г да пере прецака ли се след това нова.

Всичко друго е пари на вятъра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 6 months later...

Преди 1 година си купих пералня от  https://www.tehnomix.bg/  . Заложих на Whirpool и направих правилния избор. Надявам се като старата да издържи минимум 15-20 години :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

НЕ купувайте пералня MIELE !!! Преди 2 години, мой познат си купил пералня W-131, като му казали в магазина, че пералните на MIELE се ползвали повече от 20 години без никакви проблеми. Обаче, купената преди 2г пералня се скапала. Имала гаранция 2 години. Като са толкова "добри" защо не са дали поне 5 години гаранция. Ето това трябва да се пита MIELE. Аз също бях решил да купя подобна пералня, но като видях как работи тази само след 2 години, реших да се откажа. Ще видя някоя друга марка. Очевидно MIELE не са това, което може би са били на времето. Няма смисъл да се дават толкова пари за нещо, което се скапва след 2 години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и преди 20 години сигурно се е случвало да се скапе на втората година..., обикновено тогава се изхвърля на боклука и пристига в БГ за да възкръсне за следващите 18г...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което са му казали е, че има и такива, които работят по 20 години. Техника е. Нормално е някои бройки да дефектират значително по-рано от средната продължителност на живот за даден уред. 5 години гаранция при Miele се заплаща допълнително по желание. Реално всяка една от марките е с две или три години гаранция и само в промоционални активности се предлага с 4-5-6 годишна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...