Jump to content

Проблем с климатика-компресор


Тома

Recommended Posts

Някаде преди време бях чел за едно прискърцване наподобяващо щурче зад жабката, търсих го но не го открих, има го и при включен екон и при излкючен, спира когато изключа с "-"  климатроника. Звукът е много тихичък, дайте съвет как да го премахна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 121
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Има си тема за "щурчето". Пробвай търсачката (още не хапе ;) ).

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надявам се да мина само с ремък и профилактика на климатичната система, защото видях цените на компресорите. :shocked:

 

Може да имам късмет (стискайте палци), защото това което се чува е ремъка, климатроника си работи, въпреки че не духа толкова студено, колкото би трябвало, но е истина и че жегата е адска тези дни. Може едно презареждане да е достатъчно, I hope so! Вероятно при обслужването миналата година, не са сменили ремъка. :cussing: 

Когато оправя проблема ще ви уведомя а за сега благодаря за оказаното съдействие!  :bia: 

Редактирано от Рали
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Не знам, дали да го окачествя като проблем??? Вижте снимката:

 

IMG_20150809_184315.jpg

 

Предния ми прозорец се заскрежи от вън, посред лято. Вижте температурата на ФИС-а. 28 градуса по целзий?!?

Духалките ги бях пуснал да духат от всякъде (горе, долу и в средата) и на две чертички. Мойта зададена температура бе 23 градуса, а от жената Lo. И както си карах от Варна към хотела в Слънчев бряг и изненада, скреж. Тръкнах стъклото от вътре с ръка, сухо. Скрежът е от вън?!? Когато я попитах, виждала ли е тази аномалия и преди, отговорът бе да. Редовно го правело Ауди-то. Клапите си минават тестът, адаптирани са. 

Как по дяволите, посред лятна жега (а във Варна наистина е), заскрежавам прозореца?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това си е нормално,и при мен става така.Мисля че е заради много по-голямата влага във въздуха.Понякога когато съм пуснал на челните духалки стават влажни и след още малко време започва леко заскрежаване.

Редактирано от koko76
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен това е от влагата във въздуха.При мен никога не се е получавало и ми е интересно какви условия са необходими.Аз също карам на 23 градуса, но скреж не ми се е образувала до сега.Климатика ми е обслужен и прави ледник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вечеря се залафих с жената за заскрежаването (все пак тя кара Ауди-то ежедневно). Каза че в София също редовно и се случва. Явно не е от въздуха. А иначе, самия климатроник работи на пушка. Аз никога не си го пускам на Lo, защото изтръпвам от студ. Но, до днес не бях дарал кола, която да си заскрежи предния прозорец посред лято.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е възможно при много висока влажност, по-ниска външна температура и насочена струя само върху предното стъкло, за да го охлади максимално бързо.

Моя климатроник в режим Auto, зимата обдухва първо предното стъкло и като загрее отваря към краката, лятото отваря клапите за стъклото и средните клапи(като там струята е най-силна).Утре ще видя дали ще успее да заскрежи в Софето при отворени клапи само за стъклото и LOW настройка на температурата.

П.С. да не в бързината да си пропуснал да споменеш, че си ретрофитнал(монтирал) някой Daikin в жабката :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.С. да не в бързината да си пропуснал да споменеш, че си ретрофитнал(монтирал) някой Daikin в жабката :)

Даваш ми лоши идеи ;)

 

Загледах снимките в телефона, които щракнах в движение. На една от тях се вижда климатроника. Забележчи, че жената даже не е дала при нея на Lo. При мен е на 22 градуса, а при нея на 19. И трите клапи са отворени и вентилатора върти на тихи (тоест, на една чертичка). Но, заскрежаването е видимо.

 

IMG_20150809_184244.jpg

 

П.П.

Може и да си въобразявам, но имам чувството че откакто почистих климатроника със спрея, студеното е вече по-студено. При чистенето малко се престарах де. Махнах филтърът купе и вкарах на негово място маркучето на спрея. Пуснах вентилатора на макс и започнах да впръсквам спрея в системата. След малко започна да лети гняс през въздуховодите (всички). Предния джам стана мазало. Но пък сега, нито следа от миризмата на чорапи. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдамммм, сега ми стана ясно....на 1-ва степен на вентилатора, температурата на въздуха на духалките е най-ниска поради малкия дебит на въздуха през тръбите за охлаждане, затова така се получава.Аз съм само на Ауто и като го пусна, вентилатора тръгва на макс....следователно няма как да ми духне 6 градуса на стъклото, понеже въздуха от вън не може да се охлади до толкова ниска температура, че да заскрежи стъклото.Просто го пускай на 3-та или 4-та степен в началото и няма да се получава така, понеже промяната на температурата няма да е толкова рязка.

Дай боже всеки му такъв климатик :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз станах свидетел на същата гледка миналата седмица. Вънка към 30 градуса и на същите места започна да поти и леко заскрежава. Беше необяснимо, но какво да правя, нали студ има, значи сме доволни!  :zustimm:

 

Кой спрей използва в крайна сметка, че и при мен е време за профилактика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой спрей използва в крайна сметка, че и при мен е време за профилактика?

Като се прибера, ще щракна снимка на спрея. Влезнах в първия магазин за авточасти и попитах, дали имат спрей за климатици. Те пък извадиха от место. Сега, като пусна климатика леко замирисва на хлор в първите 20-30 секунди, но ще изветрее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спокич, признак на съвкупност от няколко фактора: добър климатик + голяма разлика в температурите вън и вътре + влага.

При мен не се получава чак скреж поради адските градуси и влага навън, но всеки път когато искам яко студ запотява точно там, въпреки че моя климатроник е за профилактика.

А и живея в една от най-влажните държави (лятото 90% влага при 35-7 градуса), явно за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рали, какво стана с виенето при пуснат климатик. Оправи ли го? Какво беше? Дай фийдбек, че ми е любопитно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В България съм си, но майстора ми е на почивка и ще трябва да чакам, какво да се прави...отпускарски месец.

Казаха ми че вероятно е ролката която задвижва ремъка дето се вижда долу в ляво от двигателя (не й знам името), забивала.

Утре отивам в София за няколко дена, чакайки го да се върне, щом го оправиме ще драсна. Даже писах в другата тема, относно масите (че и при мен се появи проблема), но така и не получих отговор.  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре отивам в София за няколко дена, ............... Даже писах в другата тема, относно масите (че и при мен се появи проблема), но така и не получих отговор.  :nixweiss:

Ти до кога ще си в София. Мога да ги направя, но в момента съм на морето. Утре пътувам на обратно.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вече за 4-ти, 5-ти път климатикът ми се изсилва (като обороти и като понижаване на температурата на издухвания въздух) без някаква видима причина.... Карам си на пуснат компресор на Auto на 23 градуса и в двете зони. Както си духа нормално и в един момент почва да се засилва, все едно от 23 градуса съм свалил на LO.... След 1-2 минути се успокоява. Не знам дали си въобразявам, ама откакто почнаха тези неща, ми се струва, че духа и една идея по топъл въздух на въпросните 23 градуса, отколкото беше преди... Утре ще мина на профилактика на климатик и закачане на кабел да видим дали няма да се оправи.... Някой друг имал ли е подобен експириънс ? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не виждам нищо странно в поведението. На AUTO на 23 градуса, ако датчика е усетил че в купето е станало 25 градуса, вдига възд. струя за да осигури зададената температура... А за по- топлия въздух не е лошо да отидеш да ти видят фреона и да се долее ако е нужно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
На 11/8/2015 at 14:45, bsdnikolov написа:

Рали, какво стана с виенето при пуснат климатик. Оправи ли го? Какво беше? Дай фийдбек, че ми е любопитно.

 

Малко се позабавих аз с фийдбека, но по-добре късно отколкото никога нали! :nixweiss:
Оказа се пистовия ремък + оптегач. Новия ремък е Continental и като ги сравнихме се оказа че стария боклук се бил удължил с почти 2см :shocked: и между другото бил индийски :wall:! Бих отишла да обеся бившия собственик с него :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...