Jump to content

Проблем с климатика-компресор


Тома

Recommended Posts

Здравейте,

изглежда е преседяла доста време по паркинги и е затлачила цялата система. След това е скъсала съединителя и направила куп други поразии. Заключението - изцяло демонтиране на дехидратор, компресор, всички тръби и съединения. Основно почистване - май с ултра звук машина. После монтаж на нов съединител и клапан. Банкомата - 450 лева и след малко трябва да си я взема.

Ако иска някой да му дам контакта на майстора - не си пада по кифладжийски номера.

Редактирано от Moonland
Моля придържай се към темата!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 121
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Муун не мога да намеря къде е номера на тоя компресор, или аз не знам къде да бръкна с огледало или телефон. Искам да го поръчам преди да съм го свалил понеже времето ме притиска а колата е на пребоядисване. Имам само 10 дена да я оправя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От долната страна се вижда, зачисти ако е мръсно. Бъркаш с телефон/огледало и снимаш/гледаш...

 

Имах снимка на моя правена така, но уви не мога да я намеря  :huh:

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да бръкна отгоре много е тясно и на снимките нищо не се вижда. Ще трябва да сваля кората и отдолу да бръкна. Баси забърквацията, бояджията муднее а и като гледам къде е тоя компресор, колко разглабяне е, няма да стане за 1 ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да не отварям нова тема, ще пиша тук - тази сутрин, при външна температура около 17-18 градуса, съм пуснал климатроника на Auto + компресор на 24 градуса. След 30 минути каране някъде нещо се активизира и почна да бичи яко студено, все едно навън е 24 градуса, а в колата съм настроил на LO Усилиха се оборотите на перката почти на max.... някакви идеи ?

 

Като вдигнах температурата до 25,5 нищо май не се промени.

 

Като изгасих колата и припалих пак, нямаше проблем и си духаше едва, едва....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!Искам да попитам,ако някой знае на какво може да се дължи моя проблем и дали изобщо е проблем.Когато съм с включен климатик на режим AUTO и всичко си е както трябва ми светва по някое време Econ и спира да ми духа студено,а някакво такова нито топло,нито студено.Когато пробвам да го изключа екона не става.Миналата седмица правих профилактика на климатроника-фреон,масло,вакум всичко е както трябва.Искам да попитам само дали аз не правя нещо по контролното табло защото имам колата от скоро?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да проверя дали е от тоя сензор? Ако се закачи на компютър дали ще покаже? От фреон няма как да е защото миналата седмица всичко беше проверено.Интересно е,че го прави понякога само иначе си духа мн добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, климатика ми е вечно пуснат, от месец обаче при пускане в първите 20 секунди излиза странна задушна миризма, преди 2 месеца сменях масло и всички филтри, насочете ме сигурно някой от филтрите трябва пак да го сменя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как да проверя дали е от тоя сензор? Ако се закачи на компютър дали ще покаже? 

 

Винаги се почва с диагностика!

 

Здравейте, климатика ми е вечно пуснат, от месец обаче при пускане в първите 20 секунди излиза странна задушна миризма,

 

Първото води до второто --> конденз = мухал. Препоръчително е климатикът да се изключва 10-ина минути преди достигане на дестинацията за да може всичко да изсъхне. Сега можеш да направиш единствено профилактика с някакъв специализиран препарат за целта и разбира се ако прецениш да смениш отново филтъра за купето, но надали ще помогне. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че като светне екона и при мен перките спират,но не съм сигурен,ще проверя,но от една седмица климатика постоянно е включен и не го е правил отново този проблем,но ще видим.Утре отивам на диагностика и ще видим какво ще стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За моя проблем с леко задушната миризма. Купих си антибактериален спрей, който е придружен с една тръбичка окло половин метър, по описание на продукта пише, да впръскам във въздухопроводите, мен ме е страх това да не се разтече някаде вътре и да стане беля. Забелязах, че задушното се получава само когато не е пуснат климатика, и от 3 дена карам без климатик - духа си системата на без компресора за климатика и с отворени прозорци, и миризмата почти изчезна, а когато е на климатик я няма. Четох за процедура с премахване на купе филтъра и пръскане на препарата там докато е пуснат климатика и работи ма макс и едновременно с това да се сменята въздухопроводите - към краката , към стъклото, и тези централните. Преди да използвам препарата по предназначение, споделете как би било най добре да се направи тази профилактика. Благодаря предварително.

 

Пиша в грешната тема, сега видях подобна тема, въпреки това подобен отговор ще е полезен за много хора.

Редактирано от LTPetrov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...