Jump to content

Видове кожен салон?!?


r.s.m.f.

Recommended Posts

Днес опитах да се нацедя в "малкото рекаро" и отпадна като вариант :hilezh:

Като се ровя из нета установявам, че има два вида обикновени кожени салони. Някой запознат ли е с разликите между тях и кой е по-добър ако може така да се каже?

Този който е с надлъжни "вафли" е подобен на тези които слагат в А8 - следва ли, че е по добър?

Извинявам се за глупавите въпроси но в момента съм на тема кожени салони  :zustimm:

post-3032-0-07299100-1431969522_thumb.jp

post-3032-0-94058500-1431969535_thumb.jp

Редактирано от r.s.m.f.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично за мен кожата или алкантара са най-добрата тапицерия и друга тапицерия не ми харесва.Как се запарвате не ми става ясно,предишните ми коли бяха със салони от плюш или плат,същата работа като при кожата,само мръсотията се чистеше по трудно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кожата е най-лесна за подръжка.Относно запарването,просто си включвате климатроника и проблема е решен.Аз съм много доволен от салона си,а и с малко дете просто е перфектно,удряш му един парцал и мизерията е вече минало :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес опитах да се нацедя в "малкото рекаро" и отпадна като вариант :hilezh:

Като се ровя из нета установявам, че има два вида обикновени кожени салони. Някой запознат ли е с разликите между тях и кой е по-добър ако може така да се каже?

Този който е с надлъжни "вафли" е подобен на тези които слагат в А8 - следва ли, че е по добър?

Извинявам се за глупавите въпроси но в момента съм на тема кожени салони  :zustimm:

 

Това, което съм забелязал е че при фейслифта слагат нови шарки на седалките при този обикновения вариант, който си качил колега. Реално мисля че седалката е една и съща, като форма и размери, но самата кожа е зашита по друг начин. Щом малкото рекаро ти отпада като вариант, то тогава доста по-лесно ще намериш от този салон, който си постнал..дори бях гледал някъде с пълен ел. пакет с памет и подгрев на предни и задни седалки

Това не е ли пак обикновен?

 

14aeywg.jpg

 

И как се справяте със запарването?

Това не е обикновен салон, това е така нареченото "малко рекаро" или дълбок салон за А6. Проблема със спарването според мен се решава единствено с алкантара или засиелн климатроник през цялото време и потъмнени стъкла

с

Баш рекарото е алкантара и кожа, при плиткото е само кожа.

 

В отговор на теб колега : Ikq5HxF.jpg

 

Рекаро салона не определя вида материал, който се използва..плитко дълбоко всичките ги има във версия както само с кожа, така и в комбинация алкантара и кожа и също така ги има и двата във версия само плат. 

 

Наскоро се сдобих с "малко рекаро" с пълен набор от екстри и сега ще му преправям средите с алкантара, първо щото са износени и скъсани (като всеки салон от морга), второ защото ми харесва доста повече като комбинация и визия и трето защото няма да спарва така, както е само кожа а и ще е една идея по-меко и удобно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как си подържате кожата колеги?Аз съм с такъв салон сив,и на шофьорската седалка има съвсем малко протрито на едно място,почти не се вижда но аз го знам и ме дразни :) Другото което искам да попитам е с какво да намажа кожата,защото като влезна в дупка или неравност,седалката опира в стедната конзола където е ръчната,и се появавяват едни скрибуцания,които ме подлудяват :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори за подвеждането, мислех че дълбокото рекаро го няма изцяло от кожа, явно не е така. Аз използвам лосион на Сонакс, а скърцането съм го ликвидирал с една от зимните ръкавици на жената поставена между седалката и конзолата. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

За салони се оглеждам около Пловдив по разбираеми причини, за сега няколко моргаджии са на път да си изядат боя, по телефона са перфектни салоните, на живо.........Да не говорим, че половината обяви онлайн не са актуални. Само при Атанас Велков не съм ходил, ако не успея през седмицата в събота съм там.

Като рових в нета първия салон го водят "комфорт", втория "спорт". Докато не положа трътка и в двата не мога да кажа кой ще ми е по удобен.

 

За скърцането пробвай с гел от сексшопа :hilezh:

Редактирано от r.s.m.f.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как си подържате кожата колеги?Аз съм с такъв салон сив,и на шофьорската седалка има съвсем малко протрито на едно място,почти не се вижда но аз го знам и ме дразни :) Другото което искам да попитам е с какво да намажа кожата,защото като влезна в дупка или неравност,седалката опира в стедната конзола където е ръчната,и се появавяват едни скрибуцания,които ме подлудяват :)

По принцип е хубаво да идеш да ти подхранят и измият салона..от там нататък четох, че един от най-хубавите препарати за съхранение и почистване на кожата е оригиналния на БМВ, който можеш да си купиш от всеки магазин на БМВ

За салони се оглеждам около Пловдив по разбираеми причини, за сега няколко моргаджии са на път да си изядат боя, по телефона са перфектни салоните, на живо.........Да не говорим, че половината обяви онлайн не са актуални. Само при Атанас Велков не съм ходил, ако не успея през седмицата в събота съм там.

Като рових в нета първия салон го водят "комфорт", втория "спорт". Докато не положа трътка и в двата не мога да кажа кой ще ми е по удобен.

 

За скърцането пробвай с гел от сексшопа :hilezh:

Тея дето пишат комфорт и спорт хич не им е ясна ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми некви ингилизи писха така, четох преди време, че обикновената Нивея вършела чудеса за кожата на тапицериите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надлъжните вафли е преди фейслифта, а напречните след. Според мен като визия и здравина на материал и шева тези преди фейслифта са по-добри, но това не значи че другия е лош (сега съм с такъв). Плиткото рекарото са хубаво нещо ама иска да си малко по-фин а и с километрите неизменно стават на "дупе" - не кожата която е поправима а пяната отдолу. Още по-яко е  ако са с предна подвижна част.

За да не се спарвате в кожения салон паркирайте под сянка или гараж - същото се отнася и за платнения. Кожата при деца е незаменима  :dance: - предишната кола я продадох само защото не беше с кожа.

За поддръжката си има препарати, а протритото се кара за боя/поправка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тапицерите я предлагат тази екстра, както и доста втомивки, но все си мисля че първите ще се справят доста по-добре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 2 думи - кожата спарва и се набръчква, ама се чисти лесно. Спортният салон е супер - тялото лежи удобно в седалката и се влияе по-малко на инерционните сили в движение, но се износва по външните кантове по-бързо. Практичния вариант за мен  е платнен спортен салон, а най-зле - кожени прави, пързалящи се седалки, но всеки си преценява според нуждите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ако колата ти е авант ти предлагам да си търсиш салон от Аллроад направени са от по качествена кожа и са доста по удобни

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Абе мярках 2-3 ама много захабена изглежда алкантарата, иначе е идея, но все пак и цената е определяща. 

Сигурен ли си че става 1:1, а с корите как е въпроса?

Редактирано от r.s.m.f.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Гледах днес 2 салона от олроуд, иначе корите с босе, но захабена работа, единия беше с алкантара, въобще не ми хареса едно такова сиво гадно, иначе на много приятни цени, но моя в колата 100 пъти по добре изглежда, супер свеж е, направо се отчаях само кенефи гледам до сега. 

Авант е ама не ми стигна място в подписа  :hilezh:

Редактирано от r.s.m.f.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...