Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Днес като покарах малко на отворен прозорец чух, че нещо скърца (свири) като натискам спирачките. Видях, че накладките са раждясали. Това нормално ли е? Колата е на 47к?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, Passi написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Мисля, че са накладките. За 2-3 секунди видях, че бързах а като се прибрах вече беше тъмно. Утре пак ще видя. Може и дисковете да са. Като погледнах беше от дясната страна за това мисля, че са накладките. А гаранцията покрива ли подобни неща или... студена вода?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си покарал колата няма как да е останала ръжда по работните повърхности на дисковете и накладките, дори да е имало пада на първото натискане на спирачките и всичко лъсва на метален блясък. По не работните повърхности е нормално да има ръжда, особенно по периферията на дисковете, но тя не ти пречи. Ако по спирачните апарати има ръжда, където лягат накладките не е хубаво, пречи накладките да се движат правилно и трябва да се почисти. Ако ръждата е само по корпуса на спирачния апарат е грозно, ама не е страшно.

Най вероятно вътрешните накладки свършват и за това свири, но тях може да ги видиш само на свалена гума.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, mradulov написа:

Цитиране на предходно мнение! 

Другата седмица ще я вдигнат да я видим. По дисковете нищо няма, сега гледах.

 

Имам още един въпрос. От Audi Drive Select на какво карате в градско и извънградско?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идва зима и се чудя какво да правя. Да взема едни джанти 18-ки и да ги карам през лятото, а сегашните 17ки през зимата. Та се чудя с какви зимни гуми карате? Гледам в wheel-size.com, че трябва да са 225/55/17, вярно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо странно... Имам чувството, че когато се изгасва и пали колата нещо тресе отпред. Забелязвам го като спирам в задръствания, светофари и тн. като се изгаси колата и нещо повечко се тресе. 

 

И още един въпрос. Като карам на Comfort (поне за сега карам на това, не знам другите така ли са) и на моменти колата почти не тръгва... като дам гас първите 1-2 секунди нищо не става, след това изведнъж тръгва рязко. Това нормално ли е?

 

@Raino - имаш ЛС, звънях ти 2 пъти... къде си???

Редактирано от v1ppers0n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е ...и двете са породени от двигателя за селскостопанска техника в автомобила :)

Тресенето и лага при пълнене на турбото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9/16/2016 at 12:08, DStealth написа:

Цитиране на предходно мнение! 

 

Не те разбрах...?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дизеловият мотор - тресе и има огромен турбо-лаг от високите налягания нужни, за да функционира...а съчетан с лага на автомата става грандиозен 1-2 секунди

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е нормално тресенето. Имаме и А6 4F 2.7 мотор и не тресе. Странното е, че не го прави постоянно а от време на време. Тоест не при всяко гаснене или палене тресе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То че тресе тресе явно по-малко, но щом има и засилващи симптоми виж тампоните под двигателя имат си живот и спрямо експлоатацията може да е доста кратък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти отговоря, но щом е в гаранция отиди и провери. Животът им е към 100к, но ако е карана на кратки разстояния с БГ горива може и на половината да са тръгнали. Ако е извънгаранционно не са много евтини към 7-800лв са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм, тук съм, ще ти пиша ЛС след мъничко.

 

Аз смених 4G-то...., пак с 4G ама 3.0TFSI, мнооооого съм впечатлен и щастлив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

19 hours ago, Raino said:

Тук съм, тук съм, ще ти пиша ЛС след мъничко.

 

Аз смених 4G-то...., пак с 4G ама 3.0TFSI, мнооооого съм впечатлен и щастлив.

Най-накрая с правилния двигател. Защо се отказа от дизела?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...