Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

Написал си го е много точно и за човек с богат опит като тебе трябва да е ясно. За повечето нови автомобили всички показатели са в доста "оптимистични" граници, трудно достижими в "реални" условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Показателите са си съвсем реални...Това е кола направена само и единствено с цел икономия,а не и вървене под 100кс на тон 2л дизелев мотор 0-100 над 9сек и следващите 60км/ч за ~20...какво има да коментираме. Само за служебни цели да се пръска по магистралите и да не харчи това е предназначението на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

Здрабейте! Аз сзм нов в този форум, а и от скоро собственик на 2012 Ауди А6, комби, 4х4, С-троник, 204кс.
Въпроса ми е, ако някой е правил "ъпгарейд" на врата на багажника - от механична в електрическа. Моята е механична и се чудех.....дали си заслужава и дали е взъможно:)

И още поне 1000 въпроса свързани с тази кола.(ъпдейти..поддръжка....чип....как... кой ..и т.н.).......може да си представите за какво говоря:))))...от Пасат Б 5.5, 2001..десен волан..... на 2012 А6

Благодаря предварително на всички!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпрос кой мод за какво 

Ако не се казва така моля да ме извините 

Колата е Audi A6 4G 3.0TDI 204PS

Audi-A6-TDI-Biturbo-drive-select-625x416.jpg

Редактирано от zlatomir7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Quote

Може .... 

https://www.kufatec.de/shop/en/Audi/A6-4G/Electrical-hatch-back-complete-Audi-A6-4G1?action_ms=1

Цената не е особенно добра но може. Може да се намерят и по-евитно нещата в eBay.

Благодаря!!!!

То предполагам и части от някоя ударена могат да се вземат и ще е доста по-ефтино. А да имаш информация къде и кой може да го инсталира, както се казва - професионално, без да си остави ръцете?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, zlatomir7 said:

въпрос кой мод за какво 

Ако не се казва така моля да ме извините 

Колата е Audi A6 4G 3.0TDI 204PS

Audi-A6-TDI-Biturbo-drive-select-625x416.jpg

 

Като гледам нямаш въздушно, така че в твоя случай с режимите променяш настройките на мотора, ск. кутия и волана.

Първият е икономичен режим, колата си превключва предавките на супер ниски обороти, воланът е лек.

Комфорт - воланът е лек, моторът и ск. кутия са плавни.

Auto- като Комфорт, но колата е една идея по-директна. При по-агресивно каране минава в Dynamic.

Dynamic- воланът е по-тежък и директен, кутията и мотора са в спортен режим.

Individual - можеш да си направиш различните компоненти да са в различни режими.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8 февруари 2016 г. at 1:49, kpematop написа:

Айде и аз се метнах на 4G, невероятна кола, не съм очаквал, че ще е толкова хубав екземпляра, който взех. Малко му е моторчето, но пък екстрите са си доста за колата и дава смешен разход...

Поздравления! Тъкмо се върнах. Ще звънна. Ся чета. Сори ако съм назад. Само нафта да наливаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Да споделя впечатления..... мой приятел си купи S6 4G.

Доста километри му врътнах, даже ходих до Стара Загора с него и съм потресен колко уникална кола е това.Върви жестоко, на каквато и скорост да й дадеш газ направо излита.Седи уникално на пътя, настройките на окачването са много по-различни от на нормално 4Г.

Разходът, не че е важен за такъв тип кола, но така и така съм започнал да пиша.София-Стара Загора, каране 180-240км./ч. - 18.2л./100км. по борд компютър, градско е пак толкова.Нормално не съм я карал, но според мен със 140-160 ще дава 12/13.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко съм офф - верно, че не е важно, ама ми се вижда висок тоя разход или не си поддържал постоянна скорост, а си се радвал на доускорението.

На баща ми V8 би-турбо 435к.с. София-Пловдив-София 160-250+ пълно-пълно 14,5 (и градското е толкова някъде 14-16 заради старт-стопа). София-Пампорово със същото темпо като след почти всеки завой се раздава цялата газ разход пълно-пълно 17.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Колеги пуснете една снимка къде се намират вашите крикове.

Прерових цялата кола и няма място за крик.

Вчера пукнах гума и се наложи да чакам жената да дойде с 4F-ката да сваля гумата, ще си купя крик но нямам обособено място за него.

 

Поздрави . :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

Как да си проверя дюзите с VSDC.

Като вляза в Engine, Meas. Blocks - 08 не е активно.

Влизам в Adv. meas. values, и избирам тези с injector

Това ли са стойностите, които не трябва да са повече от +- 40?

Прави впечатление, че в Loc. почват от 74 и стигат до 84

друго, което виждам е, че за Injector 1 има само 1 стойност

за 2 -2

за 3 - 1

за 4 - 2

за 5 - 2

за 6 - 3

Въпросът е това ли са стойностите, които не трябва да са повече от +- 40 и има ли начин да видя всички 6х3=18стойност на дюзите

IMG_6454.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За всяка дюЛза има calibration point 1, 2 и 3. Просто не си ги извадил. Компютъра работи с протокол UDS, затова нямаш 08.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ок, ще поровя..

тези стойности в calib point 1,2 и 3 са всъщност стойностите в канал 72-77 в  Meas. Blocks - 08 ?

Редактирано от Nikola2012
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Отскоро съм с Allroad BiTDI 2013 и направих ъпдейт на MMI до последната ми известна версия (900). След ъпдейта ми се появи отново опцията за четене на пътни знаци (само за скоростта) и не мога да я изключа. Появява ми се долното съобщение, което си е леко дразнещо:

2016-08-02 20.18.23.jpg

 

 

Иначе съм изключил двете опции от менюто, но няма ефект

2016-08-02 20.19.24.jpg

 

Моля за съдействие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги.Въпрос относто СД карта.Сложих си музика на Сд картата...музиката тръгва но не ми показва списъка с песните както и имената на самите песни и така трябва да ги търся една по една...Някой ако знае как трябва да го оправя да помага

 

Редактирано от mastakillah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, mastakillah написа:

Цитиране на предходно мнение! 

На музиката дет си сложил има ли съответните тагове по файловете?

В какъв формат ти е музиката

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, mradulov написа:

На музиката дет си сложил има ли съответните тагове по файловете?

В какъв формат ти е музиката?

Музиката е във формат Mp3.Като съм я качил на сд картата с преплъзгане да обесня по подробно :)

преди 1 минута, congo написа:

Да не си ги импортнал в джубокса?

Sent from my iPad using Tapatalk

Качих ги на сд карта след което я поставих и така беше отначалото незнам мисля че не съм нищо импортнал освен ако съм го направил без да разбера сега ще ви снимам за да покажа какво изписва

image.jpeg

image.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Файловете на SD-то на кирилица или латиница са изписани ?

Това съобщение ( на снимката ) ми го изкарва като е празна SD картата.

Другия вариант, е както ти казаха по-горе ,да си ги преместил в джубокса,

щом все пак песните се пускат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Файловете са  на латиница...По принцип не съм местил нищо поставих картата и от първото поставяне е така и е много неприятно.

Редактирано от mastakillah
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да дам малко know how относно S tronic-a и проблемче свързано с него.

Колата ми е на 70 и малко хиляди и миналата седмица ми светна Gearbox malfunction, you can continue driving.

Разлика в работата на кутията не се появи.

Даваше грешка 8030 cooling oil valve. Специално за тази грешка дават от Ауди да се сменя принт кабела с платките на мехатроника. Ремонтът отнема 1 час и не е много разглобяването. Вече нищо не свети :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...