Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

Защо да не станат?

Ве едно си сложил 20 (19 мм) фланци.

Ще са почти наравно с калника, но колата ще изглежда доста по-раздута.

Въпрос на избор е, но ако само ЕТ-то те притеснява, ще станат.

Накрая взех чисто нови като летните - 19 вместо 20 Rotor с et45.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колеги , някой със следния проблем?:

1 Fault Found:
5260 - Sensor 1 for Exhaust Temp Bank 1 (G235) 
          P0544 00 [167] - Circuit Malfunction

Светна check engine , мига и лампата за подгрева на свещите.

Може ли да се кара така колата , че не съм в България , а и е неделя.

Лесен ли е ремонта/смяна на тоя датчик? 3.0 битди

 

Има и следните две грешки : 

12290 - Quiescent Current 
          U1406 00 [008] - Too High
          Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear

12291 - Energy Management Active 
          U140B 00 [008] - -
          Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear

 

Май нещо свързано с акумулатора?

Редактирано от matev92
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да се кара така колата ,че съм на 2000км от България, или да търся тук някъде да я правя. В авариен режим е (не вдига над 2500 оборота )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/12/2017 at 9:23 AM, matev92 said:

Колеги , някой със следния проблем?:

1 Fault Found:
5260 - Sensor 1 for Exhaust Temp Bank 1 (G235) 
          P0544 00 [167] - Circuit Malfunction

Светна check engine , мига и лампата за подгрева на свещите.

Може ли да се кара така колата , че не съм в България , а и е неделя.

Лесен ли е ремонта/смяна на тоя датчик? 3.0 битди

 

Има и следните две грешки : 

12290 - Quiescent Current 
          U1406 00 [008] - Too High
          Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear

12291 - Energy Management Active 
          U140B 00 [008] - -
          Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear

 

Май нещо свързано с акумулатора?

Някой знае ли как се сменя тоя датчик на 3.0 битди , купих датчика ама май трябва да се сваля турбото че няма достъп до него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набутах се с чисто нови джанти но с различно et отпред и отзад. И в Швейцария имало мошеници. Разликата е по 10 mm на джанта или общо 20 mm разлика между предните и задните джанти. Казаха ми да слагам шайби по 10 mm на всяка от задните джанти. Въпросът ми е проблем ли е да се кара колата преди да са сложени въпросните шайби?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Гледам в Пропартс имат дифузьор за S6+накрайници.Някой да си е купувал такива от тях? Цената е 311лв.

Продължавам да се чудя,дифузьор от Rs6 или от S6 .да си сложа?:nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае, монтаж на теглич за аиди А6 2012, къде и колко ще струва. Без Порше, там ми е ясно. Колата е седан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста разлики има при колите без и с теглич. Самата греда отзад е различна и пружините отзад са с по-различен индекс. Това е, което знам със сигурност. Много внимавай при това надграждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ясно съм, просто ми трябва човек в България или сервиз, който може да помогне. Знам само, че за моята се изисква специален тип теглич както и запознаване с компа на колата. Затова питам имали някой запознат с въпроса да помогне

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Близо 3200лв, а в Германия ми искат 2800лв. Интересно, че запитах за две неща и цените в България са с 10% по високи от немските. Много ме учуди, но това е пазарна икономика и те си знаят. Само да вметна, че в Германия ми смениха ЕГР безплатно заради дизелгейт скандала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря.

 

3 200 лв. е по малко от половината на това което ми искат тука ,

Германия също ми е вариант който ме устройва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 10/11/2017 at 17:15, plamen sf написа:

Ще правиш ли някакви ремапи,външни тунинги и т.н.?Тук ли е вече тази Американка?

Най-после дойде моето 4G от щатите. Днес я видях и тоя модел (4G като цяло) има брутален вид. Американските 3.0 TFSI са само с Tiptronic, нали? Видях, че Райно пише в една тема, че от Ауди дават за маслото на Tiptronic-a да се сменя на 120к км. Така ли е и за Tiptronica на 4G? Моето е на 100к и се чудя да го сменям ли. Дайте съвет какво задължително да се погледне по колата и какво задължително да се смени.

Редактирано от Пламко
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте, когато завали дъжд и мигачите, които са на задния капак ми правят проблем. Понякога прекъсва левия, понякога десния, понякога и двата. Как може да се оправи и оправя ли се? Казаха ми, че трябвало нови... но не съм много сигурен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Черните джанти 19 инча ет35, които ги смених с ротор модела вече са в София. Някой ако ги иска - да заповяда!

Sent from my iPhone using Tapatalk

6b6f7d574537a0af71033308416f7b6f.jpg1535d021c3df26a80014180b58134552.jpg3bbacabf54f3dee31f108b2210088808.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте колеги!

З

Днес просто седнах в колата ,запалих и дисплея на MMI не излезе.Понеже ми се е случвало друг път и натиснах бутона за ръчно отваряне но ....този път не! Прикачам снимки със целия списък от грешки които ми изписа :)

Интересното е ,ако някой се интересува от показването на пътните знаци е ,че то проработи и то безотказно.Напротив на твърдението на сервизните специалисти в Ауди ,че размера на нашите пътни знаци не били направени по точно определен размер и на точно определена височина! :)

Твърдя че познава безпрогрешно и без пропуск всички знаци ограничаващи скороста,като позна и такъв закрепен доста на високо на табелата указваща града в който живея!:) Мисля че разпознаването на пътните знаци е свързано с MMI навигацията,и ако там не са указани по gps съответно не ги показва. Сега при моя случай MMI навигазията като не сработва и камерата разположена на предното стъкло започва да ги чете и да се показват.

Следователно ако се успее да се изключи в MMI по някакъв начин разпознанането на пътните знаци,тази функция ще я поеме камерата на предното стъкло.

 

И сега по проблема ми с неработещия MMI,блутот и др 

. Има ли някой които да помогне или за ме упъти към разбиращи проблема хора?

П.П. не съм ъпдейтвал или хаквал MMI я,напротив ъпдейтната е миталата пролет в Ауди стара загора.

20180120_162734-1512x2016.jpg

20180120_162726-2268x3024.jpg

20180120_162343-1512x2016.jpg

20180120_162339-1512x2016.jpg

20180120_162643-1512x2016.jpg

20180120_162334-1512x2016.jpg

20180120_162330-1512x2016.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имате ли представа дали Audi MMI Connect би работел с Ауди А6 4Г - 3.0FTSI, или трябва да има подготовка за сим карта ? (няма такава, има само слотове за мемори карти). 

Също ме интересува дали освен програмирането за печката, може да има аналогично и за охлаждане, супер би било за лятото. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.01.2018 г. at 18:33, congo написа:

Това със знаците е ясно че е така :)

Даже не е нужна цялата ММИ да е изключена, важно е само да няма карта или региона да е грешен.

Но това не може да се изключи, от Ауди са решили че тук не са ни добри знаците и това е.

 

За модула ... трябва да го видя на място че да кажа.

Днес в един сервиз ми дадоха диагноза че модула на MMI е за смяна!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравеите.Взех наскоро адно А6 4G 2012г.Въпроса ми е свързен със подмяната на акомолатора.Трябва ли да а на VAG или може и друга марка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акумулаторът трябва да е оригинален, тоест на VAG защото трябва да се осъществи комуникация между него и батери мениджмънт модула.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Да не почвам нова тема, но има ли вариант за ъпдейт на софтуера на MMI ? Например в моя когато плейвам музика от телефона не ми показва картинките на песните. Не държа на навигацията, мога и само със фирмуер ъпдейт да мина. 

Сегашната ми версия е.

 

 

IMG_0506.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок Раино разбрах.Проблема е че го не знаех и купих друг нов.С него карам вече трети месец.Показателите са същите като на VAG акомолатора и за сега нямам проблеми.Ще си имам едно на ум все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...