Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 9


Mr.13

Recommended Posts

  • Отговори 2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нещо което съм сигурен че дразни страшно много хора:

 

Когато пусна картата ми дава view от 400 м. Има ли как да се промени view-то по default да е 50-100 метра.

 

Гледах настройки по скритото меню, но ме е страх да пипам без да питам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държа да отбележа (просто констатация :)), че гарнитурата (оригинална) на картера на скоростната кутия се предаде за около 1 година и никаквите около 20000км... :). Доста съм разочарован :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, kainy написа:

Държа да отбележа (просто констатация :)), че гарнитурата (оригинална) на картера на скоростната кутия се предаде за около 1 година и никаквите около 20000км... :). Доста съм разочарован :)

колега,аз от 12г съм международен шофьор и мога да те уверя че такова нещо като оригинално НЯМА,цялата електро инсталация за ауди и мерцедес ги караме от турция за германия,въздушните възглавници за ауди пак са от турция,мога да дам и много други примери извън автомобилите за уж оригиналната стока :)  просто за уж марковото и оригиналното се плащат акцизи ,аз честно казано предпочитам да си купя оригинално китайско от колкото уж немско произведено в китай или турция в случая с ел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия сме ги слушали и дъвкали дъвкали сто пъти. Щом Ауди са подписали договор значи се следи качеството на продукта и отговаря на стандартите им. Те и в Пловдив се правят неща за Ауди, Мерцедес и БМВ :) Много неща са от китай но всяка една фабрика може да прави същото нещо в 5 качества - 1 на ишлеме и 4 вида ментета така, че тия приказки "няма значение от къде купуваш всичко е от китай" са просто глупост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Stuttgy написа:

Ламбда сонда като търсих за моята също пишеше Бългрия,а от Германия я купувам.Пак беше на Bosch

Явно Бош са си направили цех и у нас, щом и в Германия има такива части. В това няма нищо лошо, защото се произвежда нещо и то намира пазар.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това щеше да е полезно, ако можеше тези неща да си ги взимаме директно от фабриките тук, без да са минали през 10 дистрибутора. Както например има всъщност и цех за парктроник датчици се оказа (На мерцедес и не знам какво друго). Но ако не се лъжа повечето нямат "легален" път да си купиш нещо "Директно от производител", а става по Българския начин: имам един приятел, който има един приятел, чиято приятелка има леля, която шие на един от цеха джобовете и т.н. :)

 

Най-вероятно и кабелите за парктрониците ни ги правят тук някъде и ще е много по-добре да си ги бодна от тук, вместо да дам 40 еврака на куфатек :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз ползвам през фирма отстъпка в Ауто+ от 30% , а ми казаха, че има хора които ползват до 45%, сами можем да си направим изводите колко са надути частите, щом могат да дадат 45% и пак да имат печалба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги я някой да ме светне как се сваля кората в багажника на аванта? За тая дето е на пода над резервната гума която се пречупва питам откъм седалките как излиза??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не през, зад седалките е закачена някак си и немога да я извадя а искам да я сваля , но ще я помъча после пак да видя.. да не се строши нещо само че ми писна..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато се ровя из ELSA, търсейки колко тежко ще ми е да си ретрофитна соларния шибедах, попаднах на следното устройство, което на някой може да му е интересно/полезно (знам че има китайски варианти за по 50-60лв, но това си е културно през буксата за диагностика :) )

 

Solar charger module VAS 6102A

 

N27-10800_zpsfoxoekho.png

Редактирано от kainy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, тръгна ми хидравличната помпа (или поне така си мисля) защото чувам едно жужене отпред и понякога чувам шум по кормилната уредба. Маслото е ОК, но преди да пристъпя към закупуване на нова или рециклиране на старата искам да капна малко добавка в маслото, защото съм чувал положителни отзиви относно действието й, по-конкретно откъм намаляне временно на шума. Кажете си мнението? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че маслото е тамън? На мерцедеса ми имах лек теч на масло и регуларно започваше да шуми хидравликата, а липсващото масло беше едва 50мл, което почти не си личеше на мерителя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...