Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 3


dobri_sc

Recommended Posts

Да, прибира се. Благодаря на @tonko2.0T, отворих жабката. А имаш ли представа дали може да се махне капака на вратата? да стигна до зад дръжката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,7k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На А4/8Е/ не съм свалял жабка.Преди години на А3 сменях и има доста болтчета.Но там заради строшена дръжка сменях цялата врата на жабката с чисто нова.

При А4 дръжката може да се смени,продават в OLX,че нова от дилъра ще е повече пари.

Монтаж и демонтаж на жабка на А4 Б6. - тип B6/B7 - AUDI CLUB BULGARIA (Ауди Клуб България)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги.

Да ви питам на Б6 Авант как се сменя крушката на "габарита" задната врата, тази която е под червената пластмаса и показва на другите водачи, че вратата е отворена?

Кората ли се смъква или се напъва от някой край пластмасата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две отделни крушки са(без цокъл) на бялата(отдолу) и на червената(страничната). С права тънка отвертка ги сваляш, нищо сложно няма.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, tonko2.0T написа:

На А4/8Е/ не съм свалял жабка.Преди години на А3 сменях и има доста болтчета.Но там заради строшена дръжка сменях цялата врата на жабката с чисто нова.

При А4 дръжката може да се смени,продават в OLX,че нова от дилъра ще е повече пари.

Монтаж и демонтаж на жабка на А4 Б6. - тип B6/B7 - AUDI CLUB BULGARIA (Ауди Клуб България)

Изчетох темата вчера, но там не се споменава нищо за разглабяне на самата вратичка. Иначе дръжката си се прибира сама, просто е по-лека за дърпане от колкото беше преди. Та затова си мисля, че нещо вътре се е откачило (а може и счупило). Ще сваля жабката, че от лявата страна на вратичката, долу малко над пантата има дупка и може да има болт за разглабяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте банда

днес забелязах че по някаква причина ми е счупена капачката на левия  вар за фаромиещото /б6/

може ли някой да обясни как се сваля тази капачка без да я дочупя и евентуално да си я залепя или да каже продават ли се нови само капачки и съответно от къде?

благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Здравейте колеги имам един проблем . Постоянно ми изгаря бушон номер 9 15A .Не мога да разбера защо .

На немски е Bremskraftverstärker .

Колата е Audi A4 B6 автоматик .   Ще съм много благодарен ако някой ми каже .

Редактирано от Ivan iliev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, nikito_ko1 написа:

Здравейте банда

днес забелязах че по някаква причина ми е счупена капачката на левия  вар за фаромиещото /б6/

може ли някой да обясни как се сваля тази капачка без да я дочупя и евентуално да си я залепя или да каже продават ли се нови само капачки и съответно от къде?

благодаря

Капачета - система за измиване на фаровете - В7 - тип B6/B7 - AUDI CLUB BULGARIA (Ауди Клуб България)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добро утро колеги. Вчера за втори път се случи нещо странно с таблото на колата. Точно преди година, а и сега, таблото се ошашави. Стрелката на скоростомера спря да работи или работеше неадекватно, фис дисплея постоянно изкарваше всички индикации и грешки, изписваше service,  а индикацията с масльонка и надпис sensor, не гаснеше и таблото пищеше през минута. Това от какво се получава? Разбрах как да го оправя още миналата година, като откача за поне час акумулатора и замася плюсовата клема, но ми е интересно от какво се получава това? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбрал си казваш и си го оправил, ама ти е интересно :hilezh:

Може да имаш прекъснати кабели в маншона на някоя врата, които дават на късо и от там се шашка инсталацията.

А може и да е нещо съвсем различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1/27/2017 at 0:02, NITRO1 написа:

Колеги, как да си повдигна колата? ...

Има ли развитие по въпроса? Установи ли с какво окачване си 1ВА/1ВЕ? Ако си с второто също има вариант да го повдигнеш до 1ВR ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, МММ1 said:

Има ли развитие по въпроса? Установи ли с какво окачване си 1ВА/1ВЕ? Ако си с второто също има вариант да го повдигнеш до 1ВR ....

Няма развитие по въпроса колега, нямам време напоследък.По вин-а може ли да се разбере с кое окачване е колата?На Б4-та отзад подлагаха някакви тефлонови подложки и колата се повдигна малко, но достатъчно. При Б7 има ли начин да се приложи този метод или директно трябва да се сменят кокалите? Искам да я повдигна и отпред и отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Andy3 написа:

Аз миналата година ползвах, но на mafra, останах доволен.

:zustimm:Може и да се навия да пробвам,но като цяло няма много лош мирис от въздуховодите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, NITRO1 написа:

Няма развитие по въпроса колега, нямам време напоследък.По вин-а може ли да се разбере с кое окачване е колата?На Б4-та отзад подлагаха някакви тефлонови подложки и колата се повдигна малко, но достатъчно. При Б7 има ли начин да се приложи този метод или директно трябва да се сменят кокалите? Искам да я повдигна и отпред и отзад.

Има оригинални подложки над задните пружини, които са за 1BR. За отпред също има варианти - с амове от 1BR или предни носачи от А6 С5.

Но първо трябва да кажеш с какво окачване си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Калоян и Милко, зад историческия музей. От тея момчета съм много доволен, докато студувах там ми гледаха старото ауди, а след това и джипката ми оправиха вакуми всичко. Не са скъпчии и нищо лошо не мога да кажа за тях.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,за смяна съм на шарнирната част на щангата за превключване на предавките, как се избива старата част и как се монтира новата? Слагали се на новата някаква грес?

384105_x800.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...