Jump to content

Съвет при избор на А5


Recommended Posts

Решил съм да си купя Ауди А5, дори затова се регистрирах тук. Не съм категоричен, склонен съм да си помисля и за други модели на Ауди. Предпочитам да е дизел, автомат от 170 до 240 к.с. 

За момента съм се спрял на тази обява

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11460034062105358&slink=gg8fof

 

Не съм много наясно с цените, но ми се струва че цената си заслужава

обаче малко ме съмнява, че пробега е реален. Дайте съвет как да разбера ?

Бюджета ми е до 30 - 35 000 лв. максимум. 

Редактирано от Tesla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 109
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Проверка на пробега само в официален сервиз на Ауди.Е стествено ако се съгласят от автокъщата.

Варианта на 170 К.с. е слаб за това купе и автомата е муден.Този мотор ще живне единствено с хубав Чип където ще доближи до около 190-200к.с.Търси по големия мотор.За 170 к.с мотора имам опит със Пасат СС модел 2013 със автоматик.изключително муден и слаб,това е същия мотор като при Ауди.Търси 3.0 там вече е съвсем друга кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи правилно съм се насочил към 3.0 240 к.с. като тази в обявата. Някой знае ли среден разход на такава кола. quattro-то допълнително увеличава, според автодата е 8.3 л./100 градско, но мисля че ще е повече за 240 к.с. 3.0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами...... ако караш в София, ще ти гори доста над 10.........     понякога и до към 15/100.  Това са реалните ситуации.....иначе по каталог е друга бира :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предимно във Варна ще се кара. 10-15 ли каза ? В такъв случай се замислям и за Q5. Разхода им е подобен.

Редактирано от Tesla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето надникни в един сайт с реална информация.......  градския разход там е представен 11,1 - 14,6.....

http://www.automobile-catalog.com/auta_perf1.php

 

Като оставим на страна сайтовете........ повечето Аудита 3.0 Тди куатро, автомат  горят градско в София 10 - 15...по-скоро близо до горната граница:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А кое е за предпочитане по здраво джипа Q5 или A5. Относно Q5 имам в предвид същия двигател 3.0 240 к.с.

За българските пътища май е по-добре с джип. Пропуснах да уточня че рядко сменям колите искам като взема нещо да го ползвам дълго.

Интересува ме кое е по-здраво и дава по-малко проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърли един поглед на Q3. За тез пари ще вземеш почти нов без компромис в габарита като ширина, на дължина е по-прибран но пък е по-вдигнат което за нашите условия е по-добре. И компромис в двигателя няма да правиш.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, Tesla said:

Решил съм да си купя Ауди А5, дори затова се регистрирах тук. Не съм категоричен, склонен съм да си помисля и за други модели на Ауди. Предпочитам да е дизел, автомат от 170 до 240 к.с. 

За момента съм се спрял на тази обява

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11460034062105358&slink=gg8fof

 

Не съм много наясно с цените, но ми се струва че цената си заслужава

обаче малко ме съмнява, че пробега е реален. Дайте съвет как да разбера ?

Бюджета ми е до 30 - 35 000 лв. максимум. 

Като човек, който за кратко се е занимавал с внос и продажба на автомобили, бих казал, че винаги съм мразел да коментирам колеги и предлаганите от тях коли. Но като бивш автотърговец и регистриран потребител в този форум, бих ти казал никога, ама никога и при никакви обстоятелства да не си губиш времето с тази автокъща. От тях болт не трябва да купуваш, ти Ауди А5 гледаш! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А5 3.0TDI quattro е страхотен автомобил, 2.0ТДИ-то няма нищо общо с шест цилиндровия мотор и мисля, че е компромис.

Трябва да внимаваш най-вече със скоротната кутия ако е автоматик и колата е след 2010г. Важно е да няма винрации, удари, да потегля плавно и хубаво на задна. Тази кутия се обслужва на всеки 60 000км., важно е

да се види дали е спазен интервалът.

Заради разни други болежки те съветвам колата да е от 2011г. нататък.

Задължително търси кола с история и не от случайно място, незнам защо, но тези А5-ци масово са на много километри.

 

Относно въпростната автокъща, подкрепям мнението на колегата. Попадам на техни коли на по 400 00- 500 000км. , а върнати на 150 000км.

 

Не изключвай варианта бензин. 2.0Т е уникален мотор, но трябва да се види правен ли му е един важен ремонт, ако е правен ще се кефиш много на колата. 

3.2 е също страхотен.

 

Не гледай коли без quattro. 

 

Това е от мен :)

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за информацията, последният коментар ми беше особено полезен. Все пак се колебая между А5 и Q5. Обаче докато не ги тествам и двете не мога да реша.

Ще се кара предимно в България, а всички знаем какви са ни пътищата. Затова се замислям и за джипа. Интересува ме също кое е по-скъпо за поддръжка ? 

И последното тъй като сега съм в момента се намирам в Чехия и Германия ми е наблизо, мисля дали няма да е по-удачно да избера нещо от немския пазар ? Там доколкото знам не ги пренавиват, защото е противозаконно и могат да ги хванат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като двигатели, кутии, електроника, концепция, дизайн на интериора, екстри А4 Б8, А5 и Q5 са на 99% еднакви. Покарай за да усетиш кое ти пасва повече, строго индивидуално е. Аз лично не харесвам високата позиция на седене и клатенето на джиповете и без да се чудя бих си взел А5.

 

Не е вярно, че в Германия не се правят измами с пробега или удари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди седмица познат си докара кола от Холандия и се оказа че е връщан пробега! Навсякъде правят шмекерии...

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако колата е с първа регистрация в Германия е 100% сигурно.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко човека им се дават такива пари?Всеки търси на ляба мекото!

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми да трябва да съм внимателен. Досега колата ми беше около 10к и като я взех се оказа че има сериозен проблем с автоматичната скоростна кутия за която дадох около 3000 лв. допълнително. Не искам нещо подобно. Ще я тествам в сервиз преди покупка. Само не знам как ще се оправя с немския ако купувам от Германия :/

 

Ето на кои съм се спрял и смятам да тествам

 

http://ww3.autoscout24.de/classified/299931524?asrc=st|as

 

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=232603340

Редактирано от Tesla
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, МММ1 said:

 

Ако колата е с първа регистрация в Германия е 100% сигурно.

 

Не е вярно. 

Преди почти 2 месеца търсех кола като гледах коли до 4-5 години макс.

Гледах само Audi Gebrauhtwagen plus, тоест коли продавани само от Audi представителства с остатъчна гаранция и гледах да са закупувани нови в Германия. 

За мое огромно очудване и разочарование дори и в тази ситуация попаднах на коли, които имат скрити дефекти, неточности в пробега и най-вече удари.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Raino написа:

Не е вярно. 

Гледах само Audi Gebrauhtwagen plus, тоест коли продавани само от Audi представителства с остатъчна гаранция и гледах да са закупувани нови в Германия. 

 

Това е различно ...

Аз имам предвид коли от частни лица в повечето случаи прекупвачи. Кола с първа регистрация в Германия е почти сигурно със сериозен пробег. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да обясниш за кво иде реч , че нещо не ти схващам мисълта ? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Автомобил с първа регистрация в Германия. Примерно след някакъв период от време същата кола е вече регистрирана в Белгия или Холандия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш някакви наблюдения или. ....щото при нас си идваха некви холандски  прекупвачи и купуваха коли за продажба там, но пазаруваха на цените на табелата или с нормални отстъпки до 400-500€.

Говорим за официален представител на Vw Audi 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам което каза Райно  и аз търсех с плюс програмата на Ауди и четвъртък звънях , слава богу попаднах на много отзивчива жена по телефона тя веднага ме предупреди че колата наистина е по програма, да, дават гаранция но е удряна предницата много сериозно и ремонтирана. Тоест те си гарантират хората че сичко е направено ок, но все пак удара си е удар в дългосрочен план и не е ясно как ще резонира след 2-3 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно същата работа. 

Разбира се, това че се е случило нас не значи, че всички коли ще са .

Гледах една, която не беше Audi Gebrauhtwagen plus, но пак се продавале от дилърство.

Колегата писал по-горе moto_fan ми съдейства и им звънна. Колата се оказа на 100% такава каквато беше описана и всичко беше чудесно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...