Jump to content

Apple vs Samsung


Recommended Posts

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Към автора на темата - от една седмица операторите с договор дават Huawei Honor P8 Lite за около 270 - 330лв. Телефона е много добър с всички екстри, здрава батерия 3ГБ РАМ, фингърпринт и много приличен фотоапарат. Взех на дъщеря ми такъв и е супер доволна. Piano Black. Единствен недостатък е 16ГБ флаш. Идва с последната халва Нуга 7.0.

 

http://www.gsmarena.com/huawei_p8_lite_(2017)-8516.php

 

Да не се бърка с P8 и P9 Lite. Модела е на 2 месеца. Друга особеност е че или е с 2 СИМ карти или второто гнездо е за СДкарта. Не може и двете.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ти препоръчал да не се мяташ на нов телефон да даваш сумати пари.Всеки телефон ще ти изкара горе долу 3 години без проблеми дори и да не е чисто нов.Аз например взех от човек Iphone 5 на 3 години ползван яко.Даже с пукнато стъкло за 80 паунда.Смених си стъклото с дисплея за 15 паунда и една нова батерия за 10 паунда и телефона си бачка вече 1 година без проблем.Страшно бърз е.Първи Ейпъл ми е честно казано не ги харесвах особено (признавах само Нокиа и бях имал само Нокиа),но след като го ползвах си промених мнението.16 ГБ от който имаш 12ГБ на разположение за мен са нормално.

6тица може да се намери тук за около 250 паунда средна цена има и за 200 вече.

P8 на Huawei също е перфектен един приятел си взе наскоро,но го има 2 месеца все пак.

Редактирано от GSI90
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

От прочетеното до тук май Хуауей-я взема ценово предимство, малко по-скъп ще е от сегашния ми телефон та дано изкара няколко години. Въобще не ме интересува какви снимки прави един телефон, Много рядко ползвам телефона за снимки.Ще го проверя колко вътрешна памет има да не стане , като със сегашното ми ЛГ след година.

Редактирано от NITRO1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 51 минути, NITRO1 написа:

От прочетеното до тук май Хуауей-я взема ценово предимство ..

Бих взел този http://www.gsmarena.com/huawei_nova-8284.php

Винаги е в първите места в тестовете по издръжливост на батерията. Snapdragon 625 ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, grizzly написа:

 Huawei Honor P8 Lite за около 270 - 330лв.

И аз ще преподписвам един договор, но мисля да взема самсунек Ж5.  50% по евтин е и мразя софтуеърни бутони. 

ПП: Мечок как си пренебрегнал свалянето на батерията? 

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече не ги правят много със сменяеми батерии. А и IP67 явно не става ако е разглобяем. Също и повишения капацитет на вградените и възможността за Power Bank намалиха нуждата от сменяема батерия. Е, ако има такава опция е предимство но вече не е основна.

Виж, SD картата си остава задължителна.

Софтуерните бутони на Хуауея не са толкова лоши и дори имат някои предимства. Например като снимаш има по-малък шанс да затвориш камерата. Докато при Самсунг е малко неудобно да внимаваш как го държиш по ръбовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Редовно в подобни теми някой избухва с подобни глупости - тия правили това и това, а ония били измислили онова, третите били......

Най-известния (и качествен!) производител на телефони - Нокия се сгромоляса и на практика изчезна от пазара за години. Не е ясно дали ще успее да се върне и дали няма да си остане на посредствено ниво.

Самсунг и ЛГ са империи, които наливат милиарди в РАЗРАБОТКИ......и същевременно сигурно са и най-големите производители на прахосмукачки:hilezh:

В Китай е пълно с (неизвестни на нас) фирми, които правят САМО телефони....и какво от това?

Всичко опира до конкретни модели - вече има достатъчно информация в нета, телефоните са навсякъде (аз поне нямам познат без телефон:)) .... 2017-та да се пишат подобни глупости е непростимо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво аргументирано , уважавам подобни мнения.

И към автора на темата.

Все пак си купи Iphone за да не се чудиш какво как и защо поне ще работи като куче-пробвано

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Точно това се замислям, ако взема Хуавей, на една трета от цената на Айфоня дали ще изкара пак колкото него 3-4 години без проблем. Гледах някакъв Хуавей за около 500 лева с много добри параметри, ако не се лъжа чак беше с 3Гб рам. Ама тук сега дилемата ми е нещо като да си взема Хюндай за 6к или Б7 за 13к? И двете ще ми вършат работа ама някак си по-ми се ще да е Ауди, ама пък само за марката плащам двойно.Та още се чудя..................

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брат ми ми подари  Хуавей P8 лайт. Чисто нов от технополис. Скъсах си нервите 1 месец. То не бяха по 15 ъпдейта на ден, то не беше циклене. На всичкото отгоре батерията издържаше почти колкото 4 годишният ми Айфон 4. Повече не успях да издържа. Взех на приятелката матов Айфон 7ца и и взех старата   6-тица. Преродих се отново. Батерията на две годишната 6тица държеше двойно на чисто новият Хуавей. Нямаше цикли, ъпдейти и т.н. Почувствах се отново както преди 4-5 години, когато си купих четворката. Чудех се какво да го правя  Хуавей-а и го дадох на майка ми. До този момент тя ползваше един убит от ползване и незнам колко годишен HTC one 8m. На третата седмица вече ме караше да и прехвърлям нещата на старото htc. От известно Хуавей-а си седи в кутията и се надявам никога да нямам отново досег с подобни извращения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ме направи ти, тъкмо се бях замислил дали да не взема нещо аналогично на самсунек Ж7 от тая уеста марка. Май няма да го направя.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може пък и аз да съм случил на кофти бройка. Знам ли!?! 

Всеки е свободен сам да прецени кой е за него правилният избор. Аз за себе си знам кой е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички телефони след 1-2 години на пазара стигат реалната си цена. Всеки нов модел телефон се води луксозна стока, а там търговското правило е цената х2, х3...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със самсунг с6 от 1 година и просто няма как някой да  ме убеди,че прехваления iphone е по-добър с нещо.

Нито съм имал забивания, лагове и такива глупости. Андроида си е много добре оптимизиран и не е тежък въобще за хардуера, с който разполага телефона.

За мен iphone е супер ограничен телефон. Каквото решат от ябълката, това е. Нямаш право на избор. Докато при андроид имаш пълна свобода да правиш каквото си искаш. Дали ще инсталираш приложения, които не са от магазина или ти е писнало от еднообразния лаунчър на самсунг, просто флашваш къстъм ром и си готов.

Сега някой ще каже "Някога имал ли си айфон". Имал съм-да. За мен много голям недостатък е , че нямат бутон назад особено, ако е с по-голям екран. Лично аз предпочитам андроид заради свободата, която предлага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, StarDust said:

 

За мен iphone е супер ограничен телефон. Каквото решат от ябълката, това е. Нямаш право на избор. Докато при андроид имаш пълна свобода да правиш каквото си искаш. Дали ще инсталираш приложения, които не са от магазина или ти е писнало от еднообразния лаунчър на самсунг, просто флашваш къстъм ром и си готов.

Сега някой ще каже "Някога имал ли си айфон". Имал съм-да. За мен много голям недостатък е , че нямат бутон назад особено, ако е с по-голям екран. Лично аз предпочитам андроид заради свободата, която предлага.

 

Бате тва ви е основният довод на 90% от андроидаджиите и до някъде сте прави, но до там...... а да ползваш Самсунг които блъскат андроида с всякви свои боклуци които не можеш да премахнеш и да ми говориш за свобода и плавна работа......заеби тая работа. 

Няам коментар по въпроса с бутона “назад” 

 

giphy.gif

 

 

@HannoSLM каква точно аргументация очакваш ? за един прЕател питам 

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бас, твърдо бях убеден, че подобни "просветени" хора вече не бродят живи по нашите земи, но уви сериозно съм се бил заблудил.

 

@StarDust няма нищо лошо в това системата ти да е отворена. Чисто теоретично. Практически доказано уви нещата са далеч от истината! "Далаверата", която ти виждаш и за която така бленуваш, реално е супер уязвимост всеки девелъпр да прави точно каквото си пожелае с OS-а на телефона ти докато ти замазва очите колко як лаунчър, колко як апп или уиджит ти е натресал в телефона. Ако ти нямаш нищо против това, антивирусните са ти първи приятели и живееш в един розов свят - be my guest, но на доста други хора тази идея леко ги притеснява и предпочитат алтернатива. За съжаление (или не?) единствената друга останала такава е iOS, което доста улеснява избора като цяло :)

 

О, и това безсмислено ръчкане на някакъв дедикейтнат Бек бутон, който задължително трябва да бъде визуализиран някъде на екрана или още по-лошото да заеме физическо място от долната част на телефона - ние си го правим като плъзнем пръст от лявата част на екрана навътре. По всяко време, където и да се намираме. "Супер неудобно", разбираш ли ;) 

п.с

Ако питаш мен единствената далавера на Андроида е, че за 300 леа от магазина излизаш с "някакъв" умен дивайс и си готов. Дреме ти на шмайзера, защото ако след 3-4 месеца се счупи то най-яероятно ще има нов на пазара от друга Турбо-марка, че може и на още по-добра цена. Как да не ги обичаш, китайците. А кай, чесно! :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хората си ползват 300 левовите телефони с години (най-малкото в БГ има 24 месеца гаранция за легално закупени устройства).

В момента  на практика няма разлика във възможностите на двете ОС.

Както и в недостатъците - пълно е и с бъгави приложения за иОС, както и с неработещи официални ъпдейти.

...а на китайската конкуренция трябва да сме благодарни, дори да не ползваме техни продукти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

47 minutes ago, robobug said:

Хората си ползват 300 левовите телефони с години (най-малкото в БГ има 24 месеца гаранция за легално закупени устройства).

В момента  на практика няма разлика във възможностите на двете ОС.

Както и в недостатъците - пълно е и с бъгави приложения за иОС, както и с неработещи официални ъпдейти.

...а на китайската конкуренция трябва да сме благодарни, дори да не ползваме техни продукти.

+1, като фен на всякакви телефони, съм много впечатлен от шаомита за по 300-400 лв. Средния клас чипсети на снапдракон хвърчат. Само камерите да си подобрят и ще станат сериозна конкуренция.

 

Айфон 7 плюс е също невероятен телефон с уникална камера (или поне до скоро нямаше аналог). Като се мине на малко по-тежко приложение, се вижда мощта на неговия чипсет. Но и той е с недостатъци като всеки телефон: IPS матрица с умрели цветове, но за сметка на това висока консумация на ток, ниска резолюция на екрана, грозен и демоде дизайн и т.н.

 

Иначе като цяло спора за Андроид срещу iOS е безсмислен ;) Много ми е смешно, като някой почне да изтъква предимства/недостатъци на едното в сравнение с другото, особено потребители с айфони могат да ме разреват с глупостите си :hilezh: 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбира се, че има много бъгави и лагави приложения в iOS (винаги ще има), но пък смея да твърдя, че техният % е доста по-малък от тези на Андроид. 

 

Разлика във възможностите отдавна няма - въпросът опира до това кое ти харесва повече и кое ти е по-приятно да ползваш. Не казвам, че не се ограничавам с iOS, но и съм далеч от захлас по "свободата" на Андроид.

 

Китайците са номер едно! Днес отново си поиграх с Xiaomi Mi Mix и смея да твърдя, че не само е най-доброто на пазара, но е и най-доброто вероятно до момента излизало някога на тази конкретно планета. Period.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...