Jump to content

Смяна на волан Audi A4 B6 8E


ivelin.grukov

Recommended Posts

Здравейте, колеги. Извинявам се предварително ако има отворена такава тема, но търсих из форума и не намерих. От известно време взех да се вглеждам във волана на моето A4 B6, който е следния:DSC_151314331449401433156824.JPG

 

и установих че е адски грозен та по грозен няма на къде! Чудя се дали да го заменя със същия но мулти и да го тапицирам или да си намеря от B7 мулти. Някой сменял ли е и има ли опит. Дали ще стане смяната, ще работи ли AirBag и тн. Всяко мнение ще ми е от полза. Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моят беше такъв, но го смених със същият, но кожен и с мулти функции, претапицираха ми го с гладка и дупчена кожа и шевове в бяло сиво и червено и стана идея по-добре. Но по-хубаво е истински с-лайн волан, който е идея по-малък в диаметър пт по-нов автомобил. Сравнено с този е като на Чавдар :)

Остава само това, което сами знаете, няма гаранция за адекватно задействане на бега.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е като волана в предното мнение и е изключително удобен(е нямам емблемата S-line), но това което ми липсва е мултито, ама не мога да намеря запазен такъв с мулти функции(казаха ми цени от по 300лв за претапициране... при 200лв за самия волан). Забрави за волан от B7. Там е със 2-stage airbag, и не е никак добра идея да се слага понеже не може да се сложи, понеже до колкото изчетох във чуждите Audi форуми не може да се ретрофитне работейки като хората.

Редактирано от Traytor
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До сега доста търсих и не намерих трилъчев мулти волан за B6. Изборът при мен става и още по труден понеже салона, таблото и сегашния волан са ми сиви. А трълъчев сив още не съм виждал.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, трилъчев за Б6 фабрично няма, има такъв с бутони, но те са за скоростите. Варианта е да вземеш какъвто харесаш, да го претапицират в цвят близък до цвета на салона и да се боядиса бега.

Воланът, който аз взех бе от автомобил със син цвят, но в момента не може да се различи от нов фабрично черен.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, ivelin.grukov написа:

До сега доста търсих и не намерих трилъчев мулти волан за B6. Изборът при мен става и още по труден понеже салона, таблото и сегашния волан са ми сиви. А трълъчев сив още не съм виждал.

 

Ето сив волан за Б6

2017-03-11-5135.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Много е светъл ... моят е тъмно сив, а и съм с ръчни скорости, така че не ми върши работа този. А и се отказах от трилъчев понеже искам мулти.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да слагаш мултиволан от B7 и да работи бега, си намираш задължително лентов кабел от B7 + окабеляването за бега, който е с 2 букси + 1 за мултифункция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

колега смени ли волана ...понеже и аз искам да сложа такъв от б7 с мулти модула на волана ми поддържа мулти и темпомат дали ще стане ако имаш повече инфо сподели а иначе искам да взема този волан https://www.olx.bg/ad/multi-volan-s-airbag-audi-ID6AiyD.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.diyaudi.com/Home/Entries/2011/4/27_Audi_Multi-Function_Steering_Wheel_Retrofit.html

 

Все още съм на мнение че не е добра идея да се ретрофитва волан от B7 на B6. При условие че въздушните възглавници са на различен принцип.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ivelin.grukov ако все още си търсиш волан с мулти ( бутоните за радиото и телефон ) виж това:

 

https://bazar.bg/обява-17021644/мултифункционален-волан-за-audi

Редактирано от KCV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 

KCV

Благодаря за линка. Ще го погледна. 

 

Стилян

Ако ще го сменяш мисля че ти трябват следните неща: Волана + кабеляците от него и лентов кабел от б7 при условие че имаш темпомат. Ако нямаш трябва и някакъв модул да взимаш и общо взето не си струва гимнастиката май май. Трябва да намериш и някой да ти кодира нещата за да може да ти работи мултифункцията. Това е което съм прочел от тук от там, не мога да ти дам повече информация понеже още не съм направил процедурата. Нека някой по запознат да се произнесе.

Редактирано от ivelin.grukov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

При смяна на волана за Б6 от такъв с 4-спици (като от първото мнение в темата) с такъв с три спици всичко ли пасва? Има ли разлики в шлици или кабели? И двата волана не са мулти (без бутони по тях са). Сложна ли е самата смяна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко пасва нямат разлика. Ако имаш точните инструменти няма да имаш проблем. Не забравяй да изк.акумулатора преди да свалиш ербега. Има доста клипчета в ютуб как става самата смяна. Успех 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Аз съм с този волан на моята Б6-ца (мисля, че е малко по различен от на колегата по горе) и искам да го сменя с 3 лъчев. Въпроса ми е дали би станал от А3 8L защото не мога да си намеря от Б6 по моя край или като цяло от какво може да стане без да има преправяния и въздушната възглавница да си работи!? Благодаря предварително!

 

20180504_200247.jpg

Редактирано от mng
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново колеги. Намерих 3 лъчев волан, но от автоматик с копчета за смяна на предавките от тях. Проблем ли ще е и дали ще пасне на моята?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...