Jump to content

Тампони на двигателя Ауди Б6


ivelin.grukov

Recommended Posts

Здравейте, Колеги. Имам проблем с тампоните или по скоро остатъците от тях. Майстора каза че са в плачевно състояние и смяната им е силно наложителна.
Проблема е че след като се обадих тук там ми дадоха клиентска цена около 700лв за 3-те (ляв на двигател - 350 - 400лв(с датчик), десен на двигател - около 200 - 250 лв, на скорости 100лв).
Идеята ми е дали някой си е имал работа с тия неща и е наясно.
П.С. Колата е Audi A4 B6 8E 2004 1.9TDI 116PS

Редактирано от ivelin.grukov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти видя ли тамноните или просто се доверяваш на майстора си ?

Питам защото тези тампони за да са в плачевно състояние, трябва бая зор да са видели.

Те са хидравлични и цените им наистина са такива, пък и смяната им си е тегава работа. Ако течноста им е изтекла би трябвало леко  да са се оцветили в червено/розов цвят.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампоните по думите на майстора са абсолютно размазани и всичко пада на тампона на скоростите.
Колата при запалване се разтриса, а понякога се тресе леко и при работа на място. Тресенето на място ту се появява ту изчезва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам ,че си от София ,вземи иди при колегата @Raino , да ти даде диагноза и евентуално да си ги поръчаш през него , с отстъпка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой дали има опит с тампони за двигател Febi. От това, което видях в нета са на доста прилична цена и са едни от най скъпите сред заместителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тампона на ръчна скоростна кутия задължително ли е и той да е оригинален? Все пак там е само гума, не хидравличен,като на двигателя.

Изпратено от моят LG-D855

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой дали има опит с тампони за двигател Febi. От това, което видях в нета са на доста прилична цена и са едни от най скъпите сред заместителите.

Всичко различно от оригинал, ще ти стъжни живота и ще ти продъни джоба от ходене по майстори,за да търсиш от къде идват тези вибрации.

Колегите са ти казали....питай Райно за цени за частите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Преди около 1,5-2 години имах същия проблем. Тампоните баха пълна щета. Аз си взех оригинални втпра ръка и целия ремонт ми излезе около 200 лв. Не си заслужава да слагаш заместители, но предвид цената на оригиналните ти препоръчвам да вземеш втора ръка. Аз вече почти 2 години съм с тях и нямам никакви оплаквания. Подобни коли по моргите има много. Разходи се и виж и в olx. Не си заслужава да даваш толкова пари. Поне това е моето мнение.

Изпратено от моят GT-N7100 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

260лв-Ляв и 230лв десен :pale: Тия от ВАГ срам нямат.Това са цени с отстъпка ако ми бяха казали цената без сигурно щях да звъня на 112 да съобщя,че ме ограбват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен левия е здрав ама викам тоя път ще направя и аз както се прави и ще ги сменя комплект ама като чух цените  минах на вариант десен втора употреба за 15лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моя левият набива грешка,вече цяла година карам така и никакви вибрации нямам ,ако не му е изтекло маслото този който си взел за 15 лева слагай смело ,те поне се сменят бързо:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...