Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 11


petio_venkov

Recommended Posts

Преди 14 часа, Nikola_RS написа:

Колега,и едно просто"няма да стане " щеше да е достатъчно" ,ама явно си поредния тинейджър който се прави на "оборотен " по форумите!

 

не, казах че ще стане! принципно е правено и не е проблем, въпроса е че много малко се хващат. Всичко е въпрос на желание, пари и време. Иначе бях тинейджър, едно време

Редактирано от Manniakk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,1k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

17 hours ago, OvivO said:

 

Благодаря,не знам с  коя съм точно, 2006г е колата. Ще снимам по късно версията. Имам и друг въпрос преди време ми се скъса маркуча на хидравликата,  смениха ми го, но от тогава когато е на място колата , примерно паркирам и въртя волана , ми свири все едно  ремък. От какво може да е ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този маркуч май често дава дефект, гледал ли си нивото на маслото за хидравликата?

2006 - по-скоро си 2G, така че ще свърши работа картата, но не очаквай мега яките промени. Да кажем северната скоростна тангента в София  я няма в по-голямата ѝ част

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, OvivO said:

Този маркуч май често дава дефект, гледал ли си нивото на маслото за хидравликата?

2006 - по-скоро си 2G, така че ще свърши работа картата, но не очаквай мега яките промени. Да кажем северната скоростна тангента в София  я няма в по-голямата ѝ част

 

Да маслото си е ок, вие само на пълен десен и ляв , и когато и подам газ рязко при навит волан. За картата , аз имам само западна Европа , така си е взех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.0 ТДИ БМК има ли пробка за източване на антифриза?

 

Търсих под колата, нищо не намирам. Единствено с вадене на маркуча на радиатора, но се съмнявам една пробка да не са сложили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако поназнайваш английски :)

audi_replace_coolant.pdf

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 2.0 тди-то имаше пробка, на 3.0 тди смених антифриза през водната помпа при смяната й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, някой може ли да ми препоръча хубав антифриз (проблем ли е да се смесва с наличния такъв в казанчето) и хубава зимна течност за чистачки, цени и от къде може да се поръчат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, trackersoft написа:

Колега, ако поназнайваш английски :)

audi_replace_coolant.pdf

 

тая схема на изуст я знам. маркуча разкачат ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, Acmilan написа:

Здравейте, някой може ли да ми препоръча хубав антифриз (проблем ли е да се смесва с наличния такъв в казанчето) и хубава зимна течност за чистачки, цени и от къде може да се поръчат?

http://www.senax.bg/contacts/map-offices/

Тук ще намериш това което ти трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, trackersoft said:

Колега, ако поназнайваш английски :)

audi_replace_coolant.pdf

 

Мерси за инфото. Всички скоби бяха завъртяни нагоре, няма толкова тъпи майстори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колата е А6 4ф 3.0 ТДИ 233кс 2008г. Когато е отворена предна лява врата на дисплея при километража ми показва отворена предна дясна врата и обратното ако е отворена предна дясна показва лявата, а при задните всичко си е наред. От какво може да е и как да се оправи.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

или е с десен волан или е обръщан волана...но нали лявата врата си е лява, а дясната - дясна, независимо от волана :)

 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е с ляв волан и 100% никога не е била с десен. Евентуално ако е сменяна някоя част от кола с десен и затова с се побърква така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчиците дават сигнал на модула във вратата. Само да са разменени самите модули ми идва на акъла, но мисля, че буксите са им различни, защото в лявата има повече кабели(копчета).

И ако е била с десен волан да са разменили модулите е възможно. 

 

Не знам дали има такава кодировка, но теоретично е възможно да брои модула в лявата врата за десен, защото на дясната дирекция може би са същите но разменени. 

 

За да разбереш това, ако имаш вцдс си пусни конвиниънс модула и натискай копчетата на шоф. врата и виж на коя врата ги дава, че са натиснати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой е пипал с vcds сигурно.

Ресни си на 06895 и си добави екстрите.

 

+00001 = GB-Alarm (not USA)
* +00002 = Confirmation Anti-Theft Warning System (Blink)
* +00004 = Selective Central Locking (SCL)
* +00008 = Anti-Theft Warning System
* +00016 = Rear Lid Release Locking at 5 km/h
* +00032 = Central Locking at 15 km/h (or 10 mph)
* +00064 = Comfort Function via Remote Control (not USA)
* +00128 = Right Hand Drive (RHD)
* +00256 = Avant
* +00512 = Confirmation Close via Remote (1x Blink)
* +01024 = Confirmation Anti-Theft Warning Sytem Horn Activation
* +02048 = Door-/Window Regulator Logic
* +04096 = Thatcham Anti-Theft Warning (not USA)
* +08192 = No Safe-Function
* +16384 = Side Windows with Insulated Glass 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, spaspetelov написа:

Здравейте, колата е А6 4ф 3.0 ТДИ 233кс 2008г. Когато е отворена предна лява врата на дисплея при километража ми показва отворена предна дясна врата и обратното ако е отворена предна дясна показва лявата, а при задните всичко си е наред. От какво може да е и как да се оправи.  

Кодировка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...