Jump to content

Как да си намаля разхода на гориво?


Ahileus

Recommended Posts

От известно време кошницата гори много. Градско - 18-20 газ, извънградско при скорост 120-140 - 12 до 13 / 100 газ. Покарах я известно време и на бензин - горе долу същата работа. Откакто я имам съм минал не повече от 30000 к за 2 години. Предния собственик веднъж е сменял сондата. Дали не е пак за смяна като се има впредвид че 95% я карам на газ. Как да разбера. Някакво измерване или да я развия и да я гледам на цвят, нямам идея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега студеничко е,може и от това е. И на мен откакто позастудя сутрин си гълта повечеко. Аз минавам с 12 литра 90-100Км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята ми даде 8/10 газ извънградско при 100км/ч

Иначе в София разхода е около 13/100 (газ).

За разхода на газ си мисля аз че сондата не играе.

Ако не те е страх да пипаш по изпарителя може да пробваш и с него. Аз така направих преди време и сега съм много доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледай свещи, възд. филтър, кабели, палец+капачка, гумения тампон под моноинжекцията също не е за пренебрегване. Макар, че това са неща които ако не са в ред симптомите са други, но знае ли човек кое кога е сменяно?

Не ти знам градското къде и в кой часови пояс е, но на извънградско определено ти е гладна колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода е ненормално голям. Щом ти прави и на бензин такъв разход, отиваш на диагностика да си оправиш колата на бензин! Закачат ли те на стенда ще се види как е сондата, стъпков мотор, катализатор(ако имаш), кабели, бобини и т. н. "Направи си сам" газовата е ТОТО. Имам сащия двигател и по необходимост съм си играл с изпарителя. Може да уцелиш, но може и да си докараш сериозен разход.За да я правиш на газ, колата трябва да ти е 6 на бензин. Ahileus, с този разход докато се моташ, парите за диагностика ще изтекат през ауспуха!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен такъв разход се получи от въздушен филтър.След смяната му всичко си дойде на място.Моят съвет е ако не си го сменял отдавна пробвай първо от него и след това прави диагностики.Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как е тепературата?Аз имах точно същия проблем и смених термостата и сега разхода си е нормален.УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

прегледай си километрите за въздушния филтър, ако са доста си го подмени - 7-8лв е.

Евентуално от свещи, палец, дистрибутор и лоша центрова също може да имаш проблеми.

Ламбда сондата на газ почти не играе, така че и да е сдухана няма да усетиш толкова разлика.

Този разход е прекалено голям, или ти е много отвит тройника или няма въздух колата.

Последно за което в момента се сещам - клапата на филтъра за студен/топъл въздух - провери я на загрял двигател да не стои отворена, т.е. да смуче топъл въздух от колекторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

та за газта има два три показателя колата триабва да пали лесно да има мн добър бавен ход и да се изфорсира супер рязко и когато пуснеш газта да пада на едни и същи обороти като провериш това ми кажи как пали без газ бурзо бавно /махни въздушния филтър и виж дали въобще работи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за полезните съвети!

90% от нещата са изрядни. Диагностиката и настройката на газовото са направени. Датчика за температурата на двигателя - сменен щото показваше много градуси. Клапата за топлия въздух функционира. Центровката е направена със стробоскоп на 9 градуса за газ. (на 6 е за бензин).

Гумения тампон под моноинжекцията е здрав, термостата работи добре (парото може да ме опече жив).

Остава само да сменя въздушния филтър щото явно не и достига въздух на таз кола.

Мисля и една пофилактика да направя на газовото и тогава ще пиша пак.

Благодаря отново! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- важно е самия двигател да е читав. На моя съм му сменил почти всичко откъм механика и макар вече да съм за смяна на масла и филтри вчера за 500км пробег ми даде 7.46л/100км с 4ри човека с багаж с каране около 120км/ч и най-вече с куатро (Shell 95 V-power )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

разхода зависи от това колко ти тежи крака :-D

Не претендирам да разбирам но моята барачка /80 1.8инж./ ми е давала и 6/извънградски равен път с 100кмч/ и 16/градско зимата при положение че не пестя горивото/ на 100 разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човече,смени си въздушния филтър.Аз го сторих вчера и ефекта е поразителен...С поне около 2 литра газ ми намаля разхода....:respekt: (в града)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градският разход е нещо много субективно. За 1ден или 100 км. не можеш да направиш реална оценка на разхода. Колеги пробвайте да го засечете примерно при изминати 1000км градско, преди да почнете да се шашкате и да обикаляте сервизите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Градският разход е нещо много субективно. За 1ден или 100 км. не можеш да направиш реална оценка на разхода. Колеги пробвайте да го засечете примерно при изминати 1000км градско, преди да почнете да се шашкате и да обикаляте сервизите.

Колегата е много прав! Напълно го подкрепям. При мен (Ауди 100 C4 AAD) всеки път е различен разхода. а зареждам горе долу на 200 изминати километра в града на една и съща газ-станция. Последните 6 месеца разхода ми се е движил между 13 и 21 л на 100км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е при мене пък си е константен....като зареждам от една бензиностанция(газстанция) в града става въпрос,че най-много в Пловдив се кара...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених въздушния филтър, направих профилактика на газовото (някакви клапанчета). Чакам резултата. :silly:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за ваше успокоение да споделя: Тази зима градско в София от 15 до 20 литра на 100км. Зареждам от една и съща бензиностанция и колонка. Извънградско до 120км/ч.-11л. Над 120 на магистрала -12л/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Отново по темата. За последно надявам се. Оказа се, че човека, който е поставял газовата уредба, е счел за необходимо да махне една дистанционерна подложка на моноинжекциона. По този начин намалява притока на въздух и оттам познай - смуче повече газ. След доработка за смешните 18 лева разхода извънградско падна на около 10 литра. Още не съм я засекъл като хората но със 12 литра имам минати 120 километра, като имам и градско около 20 км и съм включвал и климатика. Толкова.

Някои хора просто немогат да не си оставят ръцете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както много от колегите отбелязаха, за добрата работа на колата на газ въздушния филтър е с голямо значение. Ако нормално (за бензин) го сменяш със смените на маслото, аз ти препоръчвам на половината от километрите да го сменяш (ако предимно караш на газ). На около 5К км. да кажем :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...