Jump to content

Удря ток от купето


Recommended Posts

Колеги, някой имал ли е такъв проблем? Загасям двигателя, тръгвам да излизам и в момента в който барвам вратата и тряс - хваща ме ток. Не ми правеше впечатление преди, пък и аз изхитрях и почнах да я затварям само с побутване по стъклото, обаче напоследък бие и през пластмаси и от седалката ме е хващал.

Какво правим? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой имал ли е такъв проблем? Загасям двигателя, тръгвам да излизам и в момента в който барвам вратата и тряс - хваща ме ток. Не ми правеше впечатление преди, пък и аз изхитрях и почнах да я затварям само с побутване по стъклото, обаче напоследък бие и през пластмаси и от седалката ме е хващал.

Какво правим? :hilezh:

Колега, спри да носиш вълнени пуловери и ще се оправиш. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същият проблем, откакто смених кабелите на свещите, не ми пада акумулатора, а ме бие ток от купето. Интресено някой намерил ли му е цаката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я и аз да се похваля...:hilezh: Предимно зимата се получава....Защо ли???!!!....Не,че е фатално....даже подобрява кръвообращението :hilezh:...

PP: Сега,като си препрочетох поста,се сетих,че мене ме тресва и на запален двигател,а не само на загасен......не винаги.

Редактирано от kody
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същият проблем, откакто смених кабелите на свещите, не ми пада акумулатора, а ме бие ток от купето. Интресено някой намерил ли му е цаката?

Ами има няколко решения:

Синджирче за китката вързано за вратата. Нещо като белезници. :hilezh:

Да си намокриш седалката. Или да караш само във влажни дни.

Да отваряш вратата и да слизаш докато се държиш за някоя метална част на колата. (това е най-приложимо).

Нали се сещате че това е статично електричество от тапицерията на седалката в комбинация с дрехите които носите? Получава се при търкането при слизане.

Да не почне некой че му е от новиот алтернатор че ... :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа, че офазих купето срещу крадци, имам 2-ри акумулатор и инвертор на 220 волта, който пипне и светва, като крушка, ама не от енергоспестяващите, напоследък обаче имам притеснения, защото около колата ми почна да се събират някакви обгорели пушещи тела...я куче, я котка, последния път, беше жената дето слага фишовете на синя зона, със все цял екип на бърза помощ, та и мен ме е тряскало 1-2 пъти, ама май съм дръжлив, важното е, че не я крадат. Гризи, как да го реша това, с белезници ще стане ли, или да си купя ланец, пулверизатор за седалката и тъмни очила, за да не ме заслепява волтовата дъга?

П.С. антистатици се слагат, при автобусите и трамваите е верига.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой имал ли е такъв проблем? Загасям двигателя, тръгвам да излизам и в момента в който барвам вратата и тряс - хваща ме ток. Не ми правеше впечатление преди, пък и аз изхитрях и почнах да я затварям само с побутване по стъклото, обаче напоследък бие и през пластмаси и от седалката ме е хващал.

Какво правим? :hilezh:

споко и при мен е така, сега като слизам пипам контролно 1-2 по-бързо да мине и после спокойно си отварям задната врата :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както се бъзика един колега - верига за врата и да се влачи по земята :hilezh: , макар че не знам дали точно това ще помогне :hilezh:

А мен как ме треска докато си закачам якето на закачалката (по няколко пъти) не е истина направо.

Вече се чудя да се кефа ли на това че ме треска или да продължавам да го псувам :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дето се вика - егати пауъра :hilezh: Стандартно явление, случвало ми се е на всички коли, които някога съм карал... не обръщам внимание вече...

Редактирано от galaboff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има просто решение :(

Който го удря ток и му е неприятно да си сложи "атистатик" /едни много красиви лентички/ слагат се отзад на колата, може и две още по-готино става, пък ако има и сини пръскалки преди да те тресне тока ще светнат те :hilezh::bia::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е болка за умиране! Казвате на жените си да купят омекотител с антистатик. Когато перат, слагат в пералнята, дрехите ви стават антистатични, омекотени и приятно ухаещи и вече няма да има ток. Ако не носите вълнени дрехи, или дрехи с вълнени подплати, също няма да има ток.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемите са два:

От триенето на дрехите в седалката при слизане / качване.

От триенето на гумите в Земята.

Най-често бие ток от слизане/качване. "Екстрата" е от тапицерията на седалката. Памучни калъфи биха оправили нещата. Синтетичните дрехи пращат също много добре.

Факт е че с този проблем се запознах откакто карам АУДИ с плюшена тапицерия. На ЛАДАта такова нещо нямаше. Ама там седалката е от изк.кожа а отгоре бях сложил топчеста седалка (от тези с дървените топчета).

Пазете си падащите панели на музиките - сваляне / слагане с такъв заряд ги убива от време на време. ИЗПРАЗНЕТЕ се преди употреба. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм с екстрата за подобряване на кръвообръщението.

Един стар шофьор ми даде нагледен урок как се слиза от кола

+ една тирада че днес на нищо не са ни учили <_<

Но като се замисля вече ме удря само като не спазвам указанията му :wink: а те са прости и логочни :D когато слизаш от колата стъпваш на земята без да пускаш дръжката на вратата и статичното си заминава ;)

но това е въпрос на навик понякога забравям :) и се тонизирам

Редактирано от Galin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се зареждам от време на време, а зимата с тези пуловери е доста по-често.

Пазете си падащите панели на музиките - сваляне / слагане с такъв заряд ги убива от време на време. ИЗПРАЗНЕТЕ се преди употреба.

Полезно инфо grizzly. Добре че не ми се е случило досега. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко - в новите хибридни автомобили , токът от статичното електричество се отвежда директно към батериите , така слизайки от колата пестиш още пауър и пазиш небето синьо.

Иначе ако не искате да си слагате антистатични лентички да се пързалят по земята , може до приборите за акумулатор и масло , да инсталирате и един галванометър <_< ... пак ще ви тряска, но няма да е изневиделица :wink:

А ако возите тъщата - винаги кавалерски - първо тя да слиза от колата....

А сериозно - въпросните гъзариики вършат работа и май са единственото решение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси а аз си мислех, че съм сбъркан аз нещо та ме удря ток при всяко слизане. Писна ми да затварям вратата с лакти и крака, ще хвана да си взема някой по голям кондезатор да си го зареждам поне :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Вече съм спокоен,че не съм единствен.

На голфа бях слоцил "Антистатик" само,че за дане влизам в пернишката тунинг група, го закачих под предния мост и определено имаше ефект

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 10 months later...

при мен се полу4ава тогава когато, поставя превключвателя за подсветка на купето в положение 1 т.е. когато свети като има отворена врата.... Но разбрах защо е така, от както се пре**а контактната пружинка на колонката на д9сната врата.... и ме доскъп9 да си купя за 2лв от моргата и залепих палеца с каноколит.... е от време на време, когато опре в областта на съединението щифта потъва и дава постоянен контакт и като барнеш вратата да я затвориш , пере яко .... като дам плафона в средно пожение н9ма проблем.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В твоя случай ще помогне употребата на гумени ръкавици и ботуши.

И внимавай като ползваш запалката да не те убие тока. Тия аудита са много опасни. Има много случаи на загинали от токов удар от запалката. По-малко случаи са на ударени от ток при употреба на мигачи. Но се срещат и такива.

За това хората си купуват италиански коли - изолират ги по-добре и работят на по-ниско напрежение.

-------

Ъъъъ, тая 9 (деветка) вместо всички непознати букви ли 9 ползваш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото карах един Форд Орион и не помня какво беше станало но го карах бос. Бая ме удряше ток от педалите. Как да го оправя, защото форда още стои а пък вие с тези смъртни случеи където разправяте...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лятото карах един Форд Орион и не помня какво беше станало но го карах бос. Бая ме удряше ток от педалите. Как да го оправя, защото форда още стои а пък вие с тези смъртни случеи където разправяте...

Ами вържи по един кабел от педалите на акомулатора и карай на стартер :hilezh:

Екологично чисто е

:blink::hilezh: :hilezh: Майтап да тава бе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...