Jump to content

Избор на добра А6 2012 г.


Recommended Posts

Здравейте! Ориентирал съм се към А6 2012 седан, но за сега съм харесал само външния вид. Не разбирам много от двигатели и за това се обръщам към вас. Кой от всичките да избера? Искам да е автоматик, а до колкото разбрах само с-троника са им надеждни. 2.0 бензин добър ли е? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, колеги. В повечето теми за такъв клас автомобил се споменава, колко е скъпо всичко, как не трябва да разчиташ на заплата и т.н. Ще се радвам, ако споделите мнението си колко човек примерно трябва да заделя на месец за да може да си позволи да кара такава кола, става въпрос за разходите, не за купуването й. Ясно е че понякога в някой месец може да ти се наложи ремонт за 3 хиляди, а друг за 300 лева, но нека се даде една средна сума на месец на база ориентировъчни годишни разходи. Благодаря и поздрави! :) 

Редактирано от alexxk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сметни си каско, данък и ГО и ще разбереш колко пари ти трябват само за да имаш право да я караш. Айде каско не е задължително, но е много силно пожелателно при такъв автомобил. Според мен само там ти връзва около 200лв на месец (съвсем груба и кръчмарска сметка).

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каско , данък и гражданска около 3500лв., гориво около примерно 200лв. на месец говориме примерно до работа и обратно само, един път в годината филтри и масло колко да са там някой по запознат да каже, паркинг ако нямаш гараж е препоръчителен, така ме според мене само да я имаш тая кола без ремонти 500-600 лева на месец:-) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами обезценяването-вземаш кола за 40 к, след 4 години е 20 к, само от това губиш по 300-400 на месец, зависи и колко караш, ако е по 10 км на ден може да минеш с 200-300 макс на месец, но ако правиш по 2-3 000 на месец, ще излизат ремонти и консумативи по 500-600 лв през няколко месеца допълнително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво предлагате ако не е тайна? Какво според вас трябва да си вземе едно семейство с 3000 месечен доход за да не мизерства? Може би А4 на 7-8 години?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

55 minutes ago, lazybastard said:

И какво предлагате ако не е тайна? Какво според вас трябва да си вземе едно семейство с 3000 месечен доход за да не мизерства? Може би А4 на 7-8 години?

С тоя доход ако е за цялото семейство да гледаш кола за 40-50к. лв. направо е безумно според мене, вече ако ти взимаш 3к и жена ти примерно 2-3 к , може и да ви стигнат все пак да не се лишавате и да ядете хляб и сол и да не излизате само и само да карате премиум каручка щото е тъпо според мене заради някъв леген да се играничаваш и да се лишаваш:-) Това е според мене всеки сам си преценява:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за каква трябва да мисли? Не се бъзикам, просто ми е трудно да избера. Харесал съм си и а5 и а4 2009. Имам колеги с моята заплата изплащат чисто нови шкоди на лизинг и не виждам да са я закъсали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 minutes ago, lazybastard said:

А за каква трябва да мисли? Не се бъзикам, просто ми е трудно да избера. Харесал съм си и а5 и а4 2009. Имам колеги с моята заплата изплащат чисто нови шкоди на лизинг и не виждам да са я закъсали...

Няма да закасът щото е ниска вноската за лизинга и има гаранция даже и обслужване може да се включи, демек той не вади за ремонти, а й каското данъка е в пъти по евтин , също и разхода на гориво е два пъти по малък може и повече!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като изключим началната цена за придобиване (от там и различното КАСКО) А4 няма да е много по-различна за поддръжка от базова А6-ца с 4 цилиндров мотор. Поне така си мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и много зависи каква бройка ще си купиш. Може да попаднеш на читаво 4G 2012 година с 4цил мотор и да нямаш много-много ядове, може и да си купиш по-бюджетен кош на 7-8 години и да ти счупи джоба. :) 

Но колкото и да е - каското ти е МИНИМУМ 1500 - 2000лв (смятаме 40к застрахователна стойност, на кола на 5 години), това с масло веднъж в годината дори и аз, дето не карам толкова много не мога да го постигна (не, че е толкова голям разход - 500+-20лв за 2те смени), с 200 лв на месец гориво също доста трудно, сложи ги поне 300, защото не караш само в града - я на море ще идеш, я някъде на разходка със семейството... 

 

С-троника ако е дроп отиваш на много лева за ремонт. Същата работа, ако TFSI-то папа масло. Но мисля, че в тези години е пооправен проблема, @robobug мисля беше по-запознат. :)

 

Та с две думи - дали ще е на 7-8 години, или на 3-5, най-важното нещо, е да я подбереш читава, да отделиш достатъчно време за избора, да има история и да я провериш в сервиз. 

 

 

 

Редактирано от JusttRelaxx
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ето тука е разковничето както сам си се сетил, дето твоите колеги карат нови:

1. Лизинг - тоест те взимат назаем от себе си в бъдеще време.

2. Чисто нови - тоест те са застраховани за периода на лизинга ( 5 или 6г ) от нежелателни ремонти.

..А при теб и двете липсват кат земеш дърт премиум.... Обаче болката ще те кали :)

 

 

Разумния избор за доходи 3к лева е огледай малолитражка и да е нова. По възможност корейско/японска. Това е.

Обаче ако не трае сърце юнашко..зимай А4, полу-нова демек гаранционна, 2 литра дизел/бензин се тая, по възможност авант и Н1 за да е семейна и с нисък данък и под 40к.

Редактирано от Mobile
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако колата няма някакви характерни за модела особености (като примерно дистроник, по-специално окачване....) най-големият разход си остават таксите - КАСКО 4-5% (+завишаване за някои модели), данък..... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е нещо е те с тия параметри ама цена поне 10к надолу се е утепало за семейна кола:

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11500541245388317&slink=4bapuo

 

В твоя случай е много важно да е в гаранция колата, щото хем не разбираш от дърти Аудита хем ти е нисък дохода ..и ако земе те ушие некой джамбазин ще ти втаса целия хляб.

А5 2 бензин ако е в гаранция е добре..абе ако твърдо си решил  да понесеш стоически липсата на пари следващите 5-6 години, зимай си квото искаш Ауди стига да е в гаранция, каквато ще да е но да я има.

Даже и 1г остатъчна гаранция па ти върши работа, щото момента е психологически: - джамбазите не могат да ти продадат изтърбушен кенеф ако има гаранция, просто не става.

А ако няма гаранция, мое да пише че е модел 2017г мое да пише че е на 100 километра, бегай далеч! ..те са царе на лъжата.

:)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами тази кола е с мултитроник.

Аз не виждам какво е скъпото на една А6-ца на предно с 2.0Д. И защо на същата цена да се избере А4-ка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За един семеен бюджет освен приходите, не по-малко важни са и разходите. Не по-малко важно е и с какъв акъл хората организират семейния си бюджет и колко рационално го разпределят и ползват.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със 3000лв и семейство си за преко сили някоя нова Дачия, за да не лишаваш семейстовто си.

С малко повече, без семейство и без наем 2.7Т във 20г А6 си го усещам като стане нещо - заминават спестяванията за два месеца.

За кола за 40 50хил, която нова е била 100-130хил ти трябва едни 10к семеен бюджет, щото като дадеш 3-4к за гуми, едни 3к за застраховка, 500 за данък, 300 за ГО и Технически, едни 1000 за паркинг с охрана, излезе че тряя смениш едни дискове и накладки за 500лв на мост (поне), един ангренажен комплект с теморстат и помпа за 2000лв и изведнъж имаш освен 40к за кола, още 10к за другите разходи за първата година. И като нашиеш 40к кредит с 500лв вноска за следващите 8г или 1000лв за 4г и после сложиш по още 1000лв за първата година щот има тия разходи горе, от 3000лв оставаш с 1000 и семейство. Аз сам с 1000лв не се оправям само за гориво и храна дет карам на газ ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш парите за купуването на колата с 3к ще я поддържаш без проблем.

Някой по-горе доста точно спомена разходи от към 600 лв. грубо на месец.

Ако се пушат пури и се пие уиски всеки ден няма да стане разбира се, но всеки си преценява приоритетите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че колегата е на същото дередже като мен - демек си търси късмета. Аз лично си направих кефа със S8 D2 и сега дебна за нещо една идея надолу (ама ЕДНА ! ). Та по темата : моя месечен разход САМО за гориво е поне 400 лв. Това при разход 20 градско и бензин 95 (!!!) за 2 лв/литъра. Отидохме на 5000 лв. годишно само за от работа до дома. Извънградски 200 км с разумна скорост (130 км/час, защото сме с бебе на 1 г. и вече не мога да се правя на А. Сена) e 9.5-12/100. Да кажем при теб да са 1.5 пъти надолу. Каско няма - живея в спокоен софийски квартал, а и на тоя дръгел кой ли ще тръгне да вземе нещо... то няма какво. Гражданската е стандарт - около 200-240 кинта, зависи при кого я направя. Просто са неоправдани разходи. Дете ако имаш и НЯМАШ ПОНЕ 2000 чисти на месец, забравяш за кола над 1.8 - 2.0. Ако си ерген с някаква женска времянка (дето днес я има, утре я няма)...ок, купи си каквото душа иска. Но колата трябва да е удоволствие, а не изнасилване на бюджета. Утре ще се чудиш дали да си смениш скъсаните обувки или да платиш гражданската при лошо пресметнати разходи. Вземи си някакво 2.0 тди гаранционно и си свиркай. По-добре е от стар висок клас, според мен. Вече мога да говоря и от личен опит. Пък и Шкода дори !!! 

Редактирано от Menethil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...