Jump to content

Audi A4 B8 vs B8 Allroad


Recommended Posts

Здравейте колеги, дойде време за покупка на нов автомобил, след като наскоро си продадох B7-цата. Като цяло съм се спрял на B8, обаче се колебая за Allroad, защото е малко по-висок, но освен това не успявам да намеря друга по съществена разлика между нормално B8 и Allroad. Относно двигателя съм решил твърдо да е 2.0 TDI 170hp. Един много важен за мен въпрос е, дали е с въздужно окачване Allroad-a ? Ще съм много благодарен, ако някой сподели информация за разликата между двата варианта! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма въздух при А4. Не знам за други функционални разлики (освен клиренса), основно козметични.

Заради по-големия клиренс мисля, че има някои нестандартни части по окачването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ол Роуда има и декоративни пластмаси на калниците. Специално за Б8 не мисля, че си заслужава да се взема.

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох в една обява,че колата е с адаптивно окачване. Мисля,че има въздух и при тях. Като цяло Олроуда е по-красив в пъти повече от нормалного а4. Поне за мен.

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това адаптивно окачване за което се пише по обявите какво трябва да означава?

Изпратено от моят SM-G950F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишат го наистина, но това не значи въздушно окачване, а адаптивно.

Тук има малко инфо, но по форумите пише доста ако се разтърсиш за Adaptive Damping Suspension.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги за отговорите, щом няма въздушно allroad ще е избора. На мен лично много повече ми харесва с тези вежди по калниците и че е малко по-висока.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, tsvetomir_spasov said:

Благодаря колеги за отговорите, щом няма въздушно allroad ще е избора. На мен лично много повече ми харесва с тези вежди по калниците и че е малко по-висока.

Въздуха може да е само в плюс, незнам що го отбягваш!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, pacoran написа:

Въздуха може да е само в плюс, незнам що го отбягваш!!

Понеже смятам, че ще ми дава ядове. Доста коли съм виждал клекнали, като S-class, 7er , A8 , A6 и гледам да го избягвам, както казват хората, колкото по-просто, толкова по-добре. Но при B8 не знам дали е точно така!  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мерцедес съм съгласен че е слабо място , но при ауди си е доста стабилна системата!!

Just now, P_PETKOV said:

И да бяга и да не бяга при А4 Allroad въздух няма ;)

Това е ясно, тука става въпрос че колегата явно е в заблуда леко за въздуха, все едно се чупи през 1000км и струва хиляди левове!!!

Редактирано от pacoran
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък смятам, че си заслужава да се дадът повече пари за Allroad. По-красив е ако се дистанцираме от визията и концепцията A4 avant S line. Има подсилени кори отдолу, има по-високо и пак подсилено окачване, изглежда по-екслузивно и държи повече цена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен си заслужава allroad-а! Дори само заради визията и по-високото окачване. Супер се дразня на B6-цата, че е много по-ниска от старата B4. На 1/3 от местата пред вкъщи не мога да паркирам. На безумни места съм я удрял/драл отдолу! То затова долната част на бронята и корите са с луфтове, тропат и хлопат. Е@ем ти и аеродинамиката, център на тежестта и т.н.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, aRobben написа:

Е@ем ти и аеродинамиката, център на тежестта и т.н.... 

 

A от ауди знаеш ли какво си мислят?

"ебем ти и източноевропейските пропадняци дето ги карат тея коли по каруцарски пътища :hilezh:"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И ти си прав дееб@ :D 

Но онзи ден подпрях предната броня в абсурдно нисък бордюр, паркирайки перпендикулярно на бордюра... Съвсем стандартна ситуация, в която пътищата ни не играят роля! 

Преди с 80ката спирах, когато гумите опрат, сега слизам, гледам, закачам бронята на щипките ако се налага :D , местя... заигравка си е, ако искаш да спреш адекватно

 

Но основната идея в случая е, че Allroad-а е яката рАлта! :hilezh:

 

Редактирано от aRobben
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...