Jump to content

Audi a4 131k. Проблем с всичко !!!


kukievil

Recommended Posts

Здравейте, моля за помощ за колата ми ауди а4 Б6 2003 година 131 коня.

Имам някакъв проблем но не мога да установя какъв е ако някой се е сблъсквал някога моля да помогне.

Колата има проблем с много неща на куп - първия е че постоянно се чува цъкане на централното заключване през 4-5 секунди се опитва да прави нещо и се чува цъкане във вратите когато цъка губи мигачи който и те прекъсват също така и чистачките забиват също така се рестартира и управлението на парното гасне и пак се пуска и така не може и да тръгне да духа защото се рестартира през няколко секунди. Колата не може да се кара ужас е и не знам какво да правя предполагам е някой модул но не мога да намеря нищо защото прави много проблеми и не знам от къде да почна да търся.

Моля дайте някакви идеи какво да правя. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи цирка е пълен.Закачете я на диагностика.Все нещо ще покаже,за да ви ориентира откъде да започнете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, Колега! 

Вдигни стелката, която Ти е в краката и виж дали е мокър мокета. Ако има вода или влага, може нещо да се е бъгнал комфорт модула, който се намира отдолу (под мокета). После ще трябва да се изсуши и евентуално нещо да се ремонтира в него. 

Успех! 

Редактирано от Y K
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И релетата при ЕКУ-то да се огледат за вода.Според мен такъв проблем може да е само от наводняване.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

М даа пила е вода с гаранция.

Виж и под акумулатора какво се случва,там също има едни дренажи които обичат да се пълнят с мизерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново гледах модула в краката но не е от него има лека влага под стелката но кутията на  мофула и самия модул си е сух. Рсзкачих го и запалих колата без него но пак прекъсват нещата. Сега днес изгуби всичко клаксон чистачки мигачи ел прозорци незнам какво да правя какво ги оправлява всичките тези работи някой знае ли ??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери клемореда на контактния ключ, почисти и стегни клемите на акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жалко, че го няма наоколо Мишо, той е по тая част. Не знам откъде си. Ако си от София, закарай я в читав сервиз. За да не правя реклама, чети във форума.....има сервизи с почти желязно реноме, ще ти се обърне внимание и ще открият проблема. С такъв проблем сам в домашни условия трудно ще се справиш, освен ако цял месец нямаш нищо друго за правене!

Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

проверявах и при компа отпред има и там влага те са няколко релета бушон и самия компютър, чистих водата имаше само малко по кабелите на релетата но пак не се оправя не е и от там проблема. Четох я с диагностика и дава грешка при комуникацията с много от модулите. Дава ми че няма връзка с тях. Някъде дава късо от влага на някой сноп кабели но не знам кой е. Сигурен съм че ако времето се оправи и затопли и я оставя няколко дни да дръпне влагата ще се оправи защото като я покарам на парно малко повече и идват повечето работи.

Но няма как не знам къде е общото и къде се преплитат всичките тези неща който се бъзикат и прекъсват така - чистачки, парно управление, мигачи, клаксон, АБС, ел.прозорци, централното постоянно цъка като за забива, дълги фарове. Или тотално не работят или като ги има прекъсват яко като на късо съединение през две-три секунди. Някой има ли идея къде може да е този сноп букси и кабели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е общ,а съвкупност от няколко проблема не решавани във времето,табло,врати (инсталацията по вратите,кабели),букси(букси на фаровете),окиси и др.Човек,сервиз,който е на ти за дни ще е опрви.Сам човек не е за никаде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Съгласен съм но това стана изведнъж всичкото от днеска за утре а не едно по едно ако беше така щеше да е доста по лесно да знам какво е ...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега имах почти същият проблем преди три години и се оказа прецакан централния електроник, намира се зад волана, смениха ми го с един втора употреба и всички проблеми се оправиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
  • 2 months later...
On 1/27/2018 at 10:47 PM, tokaii said:

колега имах почти същият проблем преди три години и се оказа прецакан централния електроник, намира се зад волана, смениха ми го с един втора употреба и всички проблеми се оправиха.

 

Човече, имам същият проблем и смених сумати неща, но не разбрах какво е централния елктроник. Body Control Module ли визираш с това, доста напред във времето питам за това, но вече се чудя кой път да хващам.. Благодаря!

@kukievil Здравей! Имам същият проблем, виждам, че е било преди доста време, но съм длъжен да опитам... Оправи ли се проблема? Ако да, какво точно смени ?

@tokaii Здравей! Моля, да разясниш какво точно визираш под "централния електроник", защото вече се побърквам.. 400 лева за части до момента и така и не се оправя. Имам същият проблем, виждам, че е било назад във времето, но имам някаква надежда, че имаш спомен. Мисля, че имаш в предвид "Body Control Module", само това не съм сменил....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше сходни проблеми. Намерих проблема при бушоните - бяха се окислили и често не правиха хубав контакт. Почистих им гнездата едно по едно с контактен и смених някои от бушоните. Не знам защо,  но при тези коли много често се получава такъв окис от влагата на много места като бушоните и други подобни модули и чрез почистване с контактен спрей и изтъркване на окиса за да прави хубав контакт се оправя без смяна на каквито и да е части. Мен майстори така набързо ми казаха да си поръчвам копчето на багажника защото според тях се било скапало а всъщност беше от бушоните. Успех и дано съм успял да ти помогна с нещо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...