Jump to content

Камера за задно виждане/парктроник?


Satori

Recommended Posts

https://www.olx.bg/ad/parktronik-modul-audi-a6-c6-4f-audi-a6-ts6-4f-ID792Lx.html

Докато си ровичках из продавалника, попаднах на това. Ако на някого му трябва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

бронята се дупчи от вътре навън за център, и след това с боркорона 23мм мисля отвън навътре. хубаво е да имате боя да се мацне дупката, че ако има кит белее...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

в един магазин на Пешерско шосе продават огледало с екран до него ,  около 120 лв беше ако се не лъжа . Слагаш го върхо огледалото и това ти става монитор за камерата . Не ти трябват парктроници.

Пиши ако имаш интерес и ще ти потърся сайта на магазина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От navi.bg съм купувал камери и огледало с екран, има всякакви модели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече поръчах звуков парктроник и боя за да боядисам сензорите. Остана ми само едно питане - този парктроник,че ще го вържа към единия стоп за светлината за движение назад  - ще ми изкарва ли грешка за изгоряла крушка? Трябва да ли да купувам от онези релета като за камера ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е, че всички светлини се управляват импулсно и е много вероятно парктроника да не си хареса захранването от светлините за задния ход. Поне при мен се получи това нещо при слагане на камера за заден ход захранена от светлините за заден ход. Наложи се да сложа диод и след него кондензатор 1000мф, който да филтрира импулсите за да работи нормално. Другия вариант е да сложиш реле, което да се управлява от светлините за задния ход, но да подава захранване на парктроника директно от шината +12В отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VBI ами виждал съм, че за камерите продават някакви релета, които от едната страна имат +12в и маса за на се върже към светлината за назад, а от другата излизат 2 кабела за камерата за захранване. Мисля че би трябвало да стане така. Сега другите въпроси - след като разпробия бронята , от къде мога да имам достъп да прекарам кабелите без да свалям броня? После трябва ли да свалям стоп за да достигна кабелите? И също къде би било удачно да монтирам пищялката? Нали оригинално ттои в една кора в ляво ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както е казал колегата по-горе слагаш на захранването един електролитен кондензаор 1000mf/25v може и без диод и си ОК !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще стане и с релето @Satori , този тип релета са предвидени за тази работа.

 

Иначе диод е хубаво да има преди кондензатора за да не се ошашква електронния модул на колата, който следи за изгоряла крушка - чрез диода се отделя филтрирането на захранването на камерата от това на крушката за заден ход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достъп можеш да имаш само като махнеш спойлера на бронята, но не съм сигурен дали ще стане за прекарване на кабели, за смяна на датчик става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, по тази тема, някой може ли да сподели, какво е и колко като сума излиза упражнението на тази камера. Доколкото проверих имам TV модул, а скоро ъпдейтнах модула на парктроника с такъв, който поддържа 8 сензора + камера. Какво друго остава, какво трябва да се върже и г/д каква ще е цената на това удоволствие. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами щом имаш TV модул и модул за парктроник + камера - май ти остава само камера да си купиш. По спомен в бг сайт камера за а6 е около 65лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва ти модул за камера, камера, окабеляването от камерата до модула, и кабела за видеото от тунера се мести на модула за камерата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз взех парктроника, взех и боя и сега пръскам датчиците - сигурно уикенда ще го монтирам. Някой може ли да ми прати снимка къде се падат датчиците ? Под една линия на задната броня ли са ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да свалям бронята :D Много играчка става така

Но все пак намерих инструкции как става и може би ще я сваля за да стане максимално оригинално (макар и с изпъкнали сензори)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, днес монтирах парктроника. Не успях да сваля бронята изцяло (две гайки до стоповете ми се опънаха - нямах достатъчно дълга вложка), но все пак стана. 

В дясно на седан от 2007ма жицата за задната светлина е ЗЕЛЕНО-ЧЕРНА. Това е на горната букса, маса взех от средната букса (над синята на esp) и жицата там е КАФЯВА. Значи сложих диод и кондунзатор 1000мф на 25В но не работише така, махнах кондензатора и стана, тоест вързал съм кондензатора на обратно - и да без него парктроника се шашка малко. Да попитам малко левашки въпрос - как се връзва кондензатор? Бялата линия която е нарисувана на него на къде трябва да сочи - към източника на ток или към парктроника? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих кондензатор 25 волта 1000 мф и не работи како и да го въртя изписуква веднъж и после нищо.. може ли да идка кондензаор 12 волта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...