Jump to content

Коя бензиностанция предлага най-качествено LPG гориво (АВТОГАЗ)?


1. Най-добъра е автогазта (LPG) в ... (динамика, разход, количество и т.н.) ?  

32 гласа

  1. 1. 1. Най-добъра е автогазта (LPG) в ... (динамика, разход, количество и т.н.) ?

    • Shell
      5
    • Rompetrol
      7
    • Gazprom
      1
    • Lukoil
      3
    • EKO
      12
    • OMV
      1
    • Petrol
      3


Recommended Posts

Лично аз не усещам разлика и на двете коли, а и не съм сигурен доколко е вярно това, че лятото и зимата съотношенията пропан-бутан са различни. Някъде бях чел, че ако бутанът е в по-голямо количество, колата харчи повече и по-малко върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко си се объркал. Пропанът ти дава икономия за сметка на мощноста,единствено метанът го бие по икономия. Това са нискокалорични горива. Но именно бутанът ти дава усещането за "вървеж" като все едно я караш на бензин. Разбира се за сметка на разходът.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сипваме и караме.От време на време я карам на бензин да не се застоява много в резервоара.

Разбира се на бензин върви повече.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги аз не намирам никаква разлика в разхода или вървежа при зареждане на газ от различните бензиностанции.

А съм зареждал къде ли не и даже разни шанаджийски едно и също! Всичко зависи от задкормилното устройство и десния крак!:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две коли на газ,накратко Шел и Газпром,всичко останало фейк.

ОМВ само кафе,че само това им е доброто,ЛУКойл,Петрол с 218 покрай тях,че повече не мога да вдигна

Лека вечер и хубав празник утре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е турбо 200кс и никъде не откривам разлика във вървежа. Гледам да сипвам предимно на ЕКО и ОМВ. По изкючение Лукоил и Шел. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Последните 2 пъти зареждах на Марешки и като разход на газта беше в рамките на 12-13л/100 ,но динамиката малко ми куцаше.Изхабих газта в бутилката и след това сипах на ЕКО догоре.Разлика в динамиката имаше в полза на ЕКО газта.Не знам дали би било в смяната на така наречената лятна газ,която е по-рязка от зимната каквато предполагам е било на Марешки.

Редактирано от AudiF@n
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора. Вземе си сменете филтрите на газовото и чак тогава почвайте да сравнявате газаджийниците.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На снимките ми е филтъра на газова фаза след 12 000 км пробег и зареждане на Газтрейд на цариградско или Ромптрол в Дружба. Тук- таме други газ станции извън София при пътуване. Филтъра на течната фаза също излезе прилично чист.

 

Както бях споменал, Ромпетрол ми е фаворит за момента в съотношение динамика- пробег, а и цената там е 0.99ст. последните седмици.

filtar.jpg

filtar2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз едната смяна я проспах и карах 20 000км. с един филтър....свалих ги и бяха чисти.

Преди 7-8г. филтрите приличаха на трътка като ги сменях на 10к., явно качеството се е подобрило.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма възможен отговор ВМ? Предимно там пълня като съм в града, иначе където има газстанция :) Разлика в динамика/ разход не хващам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Написал съм, че в анкетата са избриени по- големите вериги, а всички останали се пишат в мнение.
VM не е от големите вериги (разрастването е адски бавно)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2/20/2018 at 7:53, venomcorp написа:

Малко си се объркал. Пропанът ти дава икономия за сметка на мощноста,единствено метанът го бие по икономия. Това са нискокалорични горива. Но именно бутанът ти дава усещането за "вървеж" като все едно я караш на бензин. Разбира се за сметка на разходът.

Расход газа

С точки зрения физики ввиду различной теплотворной способности расход

пропан-бутановой смеси должен быть больше расхода бензина. Теоретически

расход газа можно определить сравнив энергию единицы объема для разных

видов топлива:

1) Пропан - 6100 ккал/л;

2) Бутан - 6834 ккал/л;

3) Бензин - 7718 ккал/л;

4) Пропан-бутановая смесь (50%х50%) - 6470 ккал/л;

5) Пропан-бутановая смесь (90%х10%) - 6175 ккал/л.

Таким образом получается, что одному литру бензина соотаетствует 1.19л

пропан-бутановой летней смеси или 1,25л пропан-бутановой зимней смеси.

На практике при правильной установке и регулировке расход газа может либо

соответствовать расходу бензина, либо превышать расход бензина на 10-20%,

в зависимости от условий (зима, активное вождение и т.д.), типа двигателя

и газового оборудования.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

От дистанцията на 55 хил км за последните година и 5 месеца, най-отговорно мога да кажа, Еко са най-добрите газстанции за вашия газов инжекцион от 3-4 поколение... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От време на време зареждам на Еко-то на бул.България. Винаги отлично вървене, винаги разход от порядъка на 1.5-2 литра нагоре...плюс 10-15 стотинки по-висока цена (лятото достигна до 20-25стотинки, спрямо обекти извън София) ....ако ми е самоцел да карам на газ, само там ще сипвам :) 

Най-добрата газ съм сипвал в Гърция, колата тръгна все едно е с някакъв тунинг бензин, промени и шума на мотора, до степен, че и пътниците го забелязаха....разходът беше +5 литра.

Някой може ли да обясни с разни съотношения на какво се дължи това.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък пътувам около 4000км месечно БурГАС София и най-добре гори и върви с Шел Газ.

20г 1.6 екотек с обикновена газова.

бях забравил че тоя кошер може да гори 9-10 със 160-170

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София - от газта на Шел на Околвръстното над бул.България бях много доволен.

Откакто се заинатиха да продават на максималната за България цена не съм сипвал....дори бях забравил за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните 2-3 пъти /около 1500 км/ зареждам на Петрол газ (единия път  Русе на кръговото към дунав мост, а другия в Стара Загора индустриална зона). Колата върви една идея по-добре и разхода е добър, предвид темпото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Някой да е зареждал на Ромпетрол в Сухата река,до Ботевградско,че забелязах газта там е с 12-15ст под тази на ЕКО и другите масови бензиностанции?Да изкаже мнение за газта..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 4/24/2018 at 10:08 PM, robobug said:

В София - от газта на Шел на Околвръстното над бул.България бях много доволен.

Откакто се заинатиха да продават на максималната за България цена

Днес погледнах цената им - 1.09, ШЕЛ на Орион-Люлин 0.91.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...