Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Преди 22 часа, buby написа:

Здравейте, днес на връщане към София се появи при подаване на газ и набиране на скорост едно много неприятно вибриране на цялата кола.  Оказа се че и на ниските предавки като тръгвам също го има но по-лекоа също така ми се струва че е загубила мощност. Някакви идеи какво евентуално е това? Утре мисля да я карам на диагностика само не знам на скоростната кутия ли да направя първо или на колата че не съм сигурен докъде ще може да ме закара и дали няма да се развали още повече. Колата е 3,2 FSI quattro.

 

 

Колеги, никой ли не се е сблъсквал с подобен проблем? Днес я карах на майстор и ми казаха да си я карам , нямал идея от какво може да е това тресене, имало леко разбито каре на кардана но едва ли е от това. Някакви идеи? Двигател и скоростна кутия според него са ок, нямало никакви грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, royce said:

 

Махай я гумата направо. От другата страна би трябвало да има още една. Аз за тая събота съм я замислил тази процедура.

Ако можеш пусни снимка къде точно е от другата страна, че не я намерих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, royce said:

@OvivO Ето този:

 

Благодаря ти, ако е тази дупка, при мен е махнат значи. Мислих, че е някъде под двата цилиндъра и че трябва да се бърка под тях някак...от ляво на цилиндрите (на снимката се пада отдолу) има една гумичка кръгла и в центъра хлътнало с диаметър на молив, тя трябва ли да се махне? :)

 

D8A878B0-EF54-465E-B39D-E60CAA24AA12.jpeg

F638E716-5450-4B5D-891E-75BB51D9946F.jpeg

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, buby написа:

 

Колеги, никой ли не се е сблъсквал с подобен проблем? Днес я карах на майстор и ми казаха да си я карам , нямал идея от какво може да е това тресене, имало леко разбито каре на кардана но едва ли е от това. Някакви идеи? Двигател и скоростна кутия според него са ок, нямало никакви грешки.

Здравей, при мен се появи същият проблем и сега е при майстор за сваляне на скоростна кутия. Най-вероятно ще се рециклира хидротрансформатора, когато излезне от бокса ще пиша какво точно е било

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, royce said:

И под/около сервото трябва да има още една.

Събота ще скубя моите и ще снимам.

Ще ти бъда благодарен, защото не намирам друга никъде 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам въпрос малко извън темата. Януари месец си купих колата от София с платен данък за половината година. Имам бележка със стикер и всичко както си е. Днес отивам да си платя останалата част от данъка във Варна понеже тук живея и ми казват че трябва да си платя целия данък - демек 460 лв. И какво излиза, че трябва да оставя едни 200 лв. още за тъпата държава.

Някой сблъсквал ли се е с такава простотия? Какво трябва да направя? Утре ще се обадя до София в данъчното където е платен данъка, ама не мисля че ще има файда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така си е. Дължиш данък на колата от момента, в който станеш собственик документално. Няма значение дали стария собственик го е платил целия. Един вид да, държавата е 200лв. Плюс :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли вариант стария собственик да подаде декларация за неправомерно взети средства и държавата да му възстанови парите на него?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е непрaвомерно, просто е продaл колaтa преди дa изтекът шестте месецa. Сегa би могъл дa се пробвa с договорa дa ходи в общинaтa дa отпише колaтa и дa си искa пaрите. A вие кaто прaвихте сделкaтa януaри, не можaхте ли дa минете с дaнъкa зa 2017 годинa, a сегa трябвa дa се борите с бюрокрaциятa.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

43 minutes ago, miro299 said:

Имам въпрос малко извън темата. Януари месец си купих колата от София с платен данък за половината година. Имам бележка със стикер и всичко както си е. Днес отивам да си платя останалата част от данъка във Варна понеже тук живея и ми казват че трябва да си платя целия данък - демек 460 лв. И какво излиза, че трябва да оставя едни 200 лв. още за тъпата държава.

Някой сблъсквал ли се е с такава простотия? Какво трябва да направя? Утре ще се обадя до София в данъчното където е платен данъка, ама не мисля че ще има файда.

 

Е ти си дал 15 бона за кола, до 200 лв ли опря?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въпроса не е за 200те лв. Не искам да давам повече пари на държавата, отколкото е нужно! Не виждам от нея нищо насреща. Просто стария собственик беше решил без да ми каже в деня на сделката, преди да се видим да плати половината данък за 2018 година ( за което ЕВАЛА му правя, малко хора биха го направили). Но сега излиза че човека си е дал парите за едното нищо. Надявам се да сте ме разбрали правилно ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти от София ли си? Води се местен данък, та ако си от София и колата си остава със същата регистрация не би трябвало да плащаш

 

Едит: Пропуснал съм това, че си от Варна - извинявай.. Та много тъпо с тоя данък, аз също платих на моята до средата на годината, като исках даже за цялата преди са я продам, ама добре, че жената на гишето ми обясни, че аз и да го платя, ако се продаде извън същата община парите са на вятъра 

Редактирано от alexxk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъка   трябва за  сделката   затова   го  е платил ...   а ти   в варна   не  плати  ли  426  май  беше с 5% отсъпка  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както по-надолу пише, данъка е местен. Ако колата останеше в София, щеше да платиш другата половина само, но ти завеждаш автомобила във Варнс и си плащаш целия данък. Едва ли от от Община София ще му върнат парите.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е двойно облагане. Даже не изглежда законно. В Германия ти връщат до цент всичко, което си платил, а не ползваш, след датата на продажба. Новият собственик плаща от датата до края на една година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я да попитам и аз тук   дойде време да сменям акумулатора :) в  момента съм със 110ah.  varta .. имам подозрение , че е оригиналния пише 2006 на него  :)  Сега какъв да взема 110ah  Varta или 95ah AGM     .. AGM  мисля  , че за по-кратки цикли на каране ще се зарежда по бързо от стандартния ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, miro299 said:

Имам въпрос малко извън темата. Януари месец си купих колата от София с платен данък за половината година. Имам бележка със стикер и всичко както си е. Днес отивам да си платя останалата част от данъка във Варна понеже тук живея и ми казват че трябва да си платя целия данък - демек 460 лв. И какво излиза, че трябва да оставя едни 200 лв. още за тъпата държава.

Някой сблъсквал ли се е с такава простотия? Какво трябва да направя? Утре ще се обадя до София в данъчното където е платен данъка, ама не мисля че ще има файда.

Имам няколко познати, които се сблъскаха с това, обяснението е, че данъка е за общината в която е регистрирана колата и се кара. Няма как да избягаш, плащаш си целия данък няма грешка така е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ivo.petkov вземк си exide premium 100ah с 3г гаранция.

И на мен ми предстои смяна, на пасата съм с такъв но по-малък, 7ма година няма проблеми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се похваля вчера смених климатроника, че на моя му беше изгорял единия дисплей и имаше счупено копче, за да избегна евентуални проблеми и да не махам Component Pritection смених само предния панел на климатроника, който е с диспеите и копчетата и за мое щастие се получи :)

34BFA37B-7BCF-4717-94E5-A883F65A8F54.jpeg

8993D9FF-A7C1-441D-9FB3-9EFEBAAC8810.jpeg

Редактирано от EHKOB
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, ivo.petkov написа:

Я да попитам и аз тук   дойде време да сменям акумулатора :) в  момента съм със 110ah.  varta .. имам подозрение , че е оригиналния пише 2006 на него  :)  Сега какъв да взема 110ah  Varta или 95ah AGM     .. AGM  мисля  , че за по-кратки цикли на каране ще се зарежда по бързо от стандартния ... 

AGM ако колата е оригигинално с обикновен няма смисъл.AGM слагат само ако колата има старт стоп или рекуперация на спирачна енергия.И там волтажа на зареждане е малко по висок и изобщо всичко е съобразено с AGM-а.Взимай 110Ah обикновен и не се занимавай ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами  и аз се чудя .. единствения плюс  на AGM  , че се зарежда по бързо   и на къси градски цикли ще се зарежда по добре :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...