Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

И аз така знам, че се произвеждат само в Германия, и се използват за първоначално вграждане на Ауди, Фолксваген, Мерцедес, Ламборджини, Шкода и още няколко марки.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

слагаш новия филтър в кутията и пълниш до горе с новото масло, след което затваряш капачката на филтъра. Това е, за да качи по-бързо масло и да не стане мяу с мотора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, то това ясно, аз обърках малко въпрос, че от толкова четене се умотах яко... хаха Сега ще намеря и ще постна това, което имах предвид, да стане по-ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, ivo.petkov написа:

а сега де  рекуперация    нямат ли само хибридите :)

НЕ.Много модели имат така наречената "пасивна рекуперация" на спирачното усилие.Тоест докато спираш тогава се повишава напрежението и тогава динамото зарежда ударно за да не товари двигателя докато караш и по този начин да повишава разхода на гориво.Точно заради тези чести пикове в заряда се слага AGM.

Snap11.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nikolay80  ,  еха това  не  го знаех  интересно   но  с тези 2kw пълна  мощност  едва  ли има  осезаем ефект в  икономията :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се включа по темата с данъка - когато взех моята и беше платен половин данък в друга община. След като отидох да си я заведа в София, ми поискаха цял данък до края на годината. След като им представих бележката за платения вече данък за 1вата половина и се оказа, че дължа данък само за 2рата половина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, маркуча за високо налягане на хидравликата еднакъв ли е на всички 4Ф-ки ? Скоро ми се скъса, като го оправиха, но със сглобка. Това според мен няма да изкара много време и искам да го сменя. От много прочетено тук най-добре е втора употреба оригинален от колкото да се занимавам със сервизи, които изработват нов като моя. Ако всички са еднакви ще ми е лесно да намеря, но ако не са за 4.2 части втора употреба трудно :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Индикацията за колан ми пищи, даже и всички да сме с колани в колата. Като размърдам шофьорската закопчалка спира за 1-2 минути. Някакви идей как се оправя или смяна с нов? Мога ли първо да го пръсна с контактен спрей или не понеже има пиро патрон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, търсих инфо за прословутия ъпдейт на ММИ 2Г, но не намирам реално инфо какви са предимствата на ъпдейта? Извинявам се, ако има писано, но наистина не намерих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, alexxk написа:

Колеги, маркуча за високо налягане на хидравликата еднакъв ли е на всички 4Ф-ки ? Скоро ми се скъса, като го оправиха, но със сглобка. Това според мен няма да изкара много време и искам да го сменя. От много прочетено тук най-добре е втора употреба оригинален от колкото да се занимавам със сервизи, които изработват нов като моя. Ако всички са еднакви ще ми е лесно да намеря, но ако не са за 4.2 части втора употреба трудно :D 

Мисля че само захвата към помпата е различен на фейса и префейса.Може да се погледне в Етка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, nikolay80 said:

Мисля че само захвата към помпата е различен на фейса и префейса.Може да се погледне в Етка.

Ще съм много благодарен, ако някой, който има може да погледне!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, alexxk написа:

Ще съм много благодарен, ако някой, който има може да погледне!

Доста модели излизат.Мисля че ще е най добре по номера на твоя да го търсиш :( 

Редактирано от nikolay80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодарности на @kpematop за отличната работа което свърши днес с колата ми а6 2.7Tdi quattro ! Поради не качествено чипосване  , кутията ми риташе и сменяше грубо, след като легна под скалпела на @kpematop вече върви повече и кутията работи идеално  ! 

Редактирано от StanTanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.03.2018 г. at 17:38, EmilDyulgerov написа:

Колеги, търсих инфо за прословутия ъпдейт на ММИ 2Г, но не намирам реално инфо какви са предимствата на ъпдейта? Извинявам се, ако има писано, но наистина не намерих.

Някой?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой да знае кои са куплунзите на предните (преди катализатора) ламбди-сонди? Отпред от двете страни има по 3 куплунга, задните л-сонди ги видях на кои куплунзи са, но ме интересуват предните л-сонди? С по колко кабела е всяка предна л-сонда?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих кои са куплунзите - външните отляво, като се застане пред колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...