Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Да, аз също съм с Roidmi 2S, даже съм го препоръчвал в бая теми тук :D Но нямаше ли начин чрез блутут модул на колата да се пуска музика през MMI 2G high ? Все пак на Source има Bluetooth, но аз нямам.

@zafirovp - не ти трябва да правиш запалката да не подава ток. Ръгаш трансмитера и го забравяш там! Те са "умни" и знаят кога не се използват и потреблението на ток спада. Пишеше го някъде в сайта на Roidmi. Моят постоянно е в колата и нямам никакви проблеми. Но все пак ако няма да я карам повече от 1 седмица - гледам да го махна за да се застраховам.

Редактирано от Satori
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших че няма какво да си играя със резистори  и така нататък, за дневните се отказах да ги сменя със тези led на Osram, язък че им платих доволна сума, и за това си поръчах от амазон с 1 година гаранция тези китайки уж са най качественни диоди smd 3030 снабдени със качедтвен декодер, и така нататък, неделя ще ги изпробвам, някакви идеи за тези диоди? 

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B07KLMD1Y7/ref=oh_aui_i_sh_post_o1_img?ie=UTF8&psc=1

IMG_20181213_104808.jpg

IMG_20181213_104929.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и къде ще ги слагаш? Мислиш, че няма да дават грешка ли? Опитът ми с китайски диоди е, че накрая си купувам на осрам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така е, тези китайчета също ще дават грешка и ако въпросното съпротивление е монтирано в цокъла на крушката ще греят яко, дори може да стопят фасунгата или рефлектора на дневните светлини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпроса е там че не ми се занимава да търся място за резисторите че трябва да свалям голямата решетка отпред за да ги монтирам на гредата, пък и незнам дали много загряват и дали ако ги оставя вътре в фара дали няма да направят някоя беля. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резисторите се захващат някъде около фара, но за метал. Никой не е казал че е задължително да се сваля решетката и да се сложи точно на гредата.

 

Диод с резистор в него ще грее много, отделен резистор вътре във фара съшо не е добре.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип Amazon prime особенно немския малко рядко продава боклуци, а и има доста добри мнения за относно модела, а за съпротивленията пише че не се намират в цокъла а от горната страна. какво ми пречи да не ги изпробвам, без това имям женски раце :D малко ще се надраскат ама ха де. 

61G6yrP4PEL._AC_SL1500_.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ти си решаваш, но топлината ще е вътре във фара, а тя не е малка. Много по-добре е с резистор извън фара. 
Относно изказването, че "Amazon Prime особенно" не продава боклуци - това даже не знам как да го коментираме. Знаеш ли как работи Amazon? И мислиш ли, че Безос ще ти опакова и изпрати поръчката или някое китайче от SUPAREE в случая :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неделя ще е играта, преди да затварям капака ще изпробвам отвън да видим колко загряват имам безконтактен  термометър на бош, ще меря обикновенната крушка колко загрява и съответно тези, и да видя каква е разликата, за грешки не съм много убеден ама според мен няма да се появи нито една грешка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Големи драми с тия крушки и грешки. Отдавна има ледове, които не набиват грешки, светят много добре и издържат по 3 години (че и повече).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека пробват хората, след 2-3 дни ще последва тема - Кой модел на Осрам да избера? :)

 

Разберете че ние тези неща сме ги дъвкали с години преди да разберем кое рабори и кое не, аз лично 200 лв съм набил за крушки и накрая пак външен радиатор + осрам крушка. Мигат през 1 минута, но по-добро от това няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам на осрам чисто нови, но нямам резистори, и просто ако нр ср получи с китайките поръчвам и резистори след което действам с осрам. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз малко много въпроси задавам,ама какъв модул/интерфейс бихте ми препоръчали,че да мога да си стриймвам музика през блутут и да се контролира от колата? :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, резисторите са по 20 лв онлайн, а от магазин за електроника са доста по-евтини. Закрепват се към метал, иначе може да се разтопи нещо. Много се изнервям че през 1 минута мигат днените когато съм на къси, дано да не си личи много.

 

Магазините за кар аудио имат китайски модули, с тях става но са към 400 лв. Всичко се командва както фабрично.

 

Ако искаш оригнално ти трябва AMI - струва много и се търси много. Няма bluetooth но има някакви адаптери. Не съм ги тествал за да кажа дали работят добре.

 

https://www.ebay.com/itm/Bluetooth-module-Audio-adapter-AMI-cable-for-Audi-A3-Q3-Q7-iPhone5-5C-5S-6-6plus-/152092814028

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ami с този BT адаптер - идва към 500лв. 

Roidmi fm трансмитър идва много по-тънко, с всички недостатъци

1 hour ago, kikson1979 said:

Ако нямаш AMI,точно никакъв...

това не е точно така, има audio adapters, които се включват след cd в жабката и предлагат няколко аудио входа, за които можеш да вържеш BT адаптер. Само аудио адаптер е към 200лв, отделно синьото зъбче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро имам roidmi 3s и хич не ми е ок толкова често да си ровя в телефона докато карам. Мисля че е много по-удачно една флашка която се управлява от волана. Само мен ли ме дразни че няма бутони за предишна/следваща песен на волана, този скрол е супер зле понякога?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги като на снимката започнало да се скъса оплътнението на лява предна врата, интересното че никога не я опирам, как така е теъгнал да се скъса незнам! Опитах се да е залепя със еластичен канаколит но не се получи, с какво да е залепя, или какъв му е оригиналния номер за да си търся нова, и дали се сменя лесно?! 

IMG_20181214_000521.jpg

Редактирано от djuni_ibiza
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...