Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

@chefoukr: аз от 2 месеца в София над 10 не мога да докарам, каквото и да правя, а борда съм го калибрирал на 107% да изчислява, за да е реално.

преди карантината под 12 бе невъзможно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, EHKOB said:

Имам двама познати на които им се прецакаха колите точно от Марешки. За мен няма връзка да караш кола над средния клас и да си стискаш стотинките за гориво ама вие си знаете.

Прав си но тогава защо си си купил дизел? Май и ти си стискаш стотинките за гориво.

1 hour ago, OvivO said:

@chefoukr: аз от 2 месеца в София над 10 не мога да докарам, каквото и да правя, а борда съм го калибрирал на 107% да изчислява, за да е реално.

преди карантината под 12 бе невъзможно

От седмица насам движението си стана като преди, пак ще можеш да докараш над 12. :(

Редактирано от soult@ker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, soult@ker said:

Прав си но тогава защо си си купил дизел? Май и ти си стискаш стотинките за гориво.

От седмица насам движението си стана като преди, пак ще можеш да докараш над 12. :(

Явно не ти качва достатъчно щом твърдиш, че някой кара дизел, за да пести стотинки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2007-ма купувах чисто нова 4ф олроуд 3,0тди асб от Германия.Като се прибрах в Бг беше на 3500км,бях потресен колата как спря да върви като дойдох тук.Средният ми разход в Мюнхен беше около 8/100,като се прибрах не можех да я сваля под 10/100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, OvivO said:

до скоро имах 200 км пробег за 2 месеца, не съм усетил за сега движение, но явно хората са излязли от мравуняците.

Мда, точно като мравуняк е навсякъде. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вечер на паркинга на билата на царицата в люлин се събират бегачки и рацери. Снощи ходих да мия пилешки акита и видях. То не бяха фиести, корси, клиота, тидиайки. Всичко почваше от пестин коня нагоре. Все едно влезнах в епизод на бързи и яростни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, визуализацията на парктроника спря да работи, свалих предната броня, защото там ми шиеше грешки за сензорите и разплетох кабелите, оказа се че са снаждани. Запоих ги, но пак не тръгва, набива ми една грешка и май се съмнявам в задния зумер. Грешката е ето тази. Къде се намира зумера на авант? a7b0bf5fe3c6a4534c61638f35202a08.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля че е тя. На менюто за настройване на звука на парктронила на мми не ми дава да настройвам. Мърдам курсора наляво надясно, но той пак се връща където е бил и не чувам пищялката отзад като сложа на задна. Чувам силен продължителен сигнал сякаш от таблото някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, дайте предложения по следната ситуация. При поддържане на скорост с педала на газта се получава едно леко лашкане напред назад, сякаш подавам и отпускам леко газта, но всъщност съм си заковал крака. Ако задам постоянна скорост с автопилота това усещане го няма. То е много трудно доловимо, примерно жената, ако я питам ще каже, че имам температура. Прави го само при поддържане на постоянна скорост, при ускорение няма проблем. Превключва си както трябва. Грешки в компа няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това не е ли пищялката? Не знам къде се намира тя
Пищялката се намира пред заден десен механизъм за колана. Много гадно място, но мисля че като я сменя сега няма повече да се занимавам с нея.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, интериорните лайсни и централната конзола с пепелниците от фейслифт, пасват ли директно на префейс?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ...

Колеги разпадна ми се пластмасата на антената на тавана .... антената и GPS-а си работят.

 

Моля за идеи от къде да си набавя само пластмасата

и

ако е възможно линк как се сваля от тавана с цялата дъндания ... намерих за а4 дали е също пак през плафона.

 https://youtu.be/hGbGU2ij5b0

 

Мисля си ако може да не се сваля тавана да се освободи от централната гайка през задния плафон и да се смени на място .... ама само си мисля.

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 hours ago, mihailks said:

Здравейте колеги, интериорните лайсни и централната конзола с пепелниците от фейслифт, пасват ли директно на префейс?

Аз вчера го правих това упражнение, но не знам от каква кола бяха "новите".

С лайсните, конзолата и пепелника няваше ядове, но с поставката за чаша - да. Понеже не ми пратиха поставка за чаша + запалка имаше разлика в дъната и захващането:

Това на снимките е дъното на поставката за чаша. Ширината на тоя жлеб на моята беше по-голяма, какко и захващането. Също така май леко беше завъртян надолу.

Затова прехвърлих капака от "новия комплект" на моята поставка за чаша.

Внимавай като сваляш лайсната около скоростния лост и управлението на MMI-я да не начупиш зъбчетата, че са финни.

20200517_203429.jpg

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията и аз ще притъпя, към премахване на махагона.

А някой знае ли, как се махат вентилационните решетки отзад на колонките, че и на двете им се прецакаха врътките и не затварят, а при мен до тях не достига обработен въздух и  си духат каквото им дойде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@mihailks Аз пък точно махагон слагах 😄

 

Относно решетките - след 3:30 на клипа долу. Изгледай го целия, за да знаеш къде какво има като крепеж:

 

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

35 minutes ago, royce said:

@mihailks Аз пък точно махагон слагах 😄

 

сложил си като този червения махагон от клипчето ли?

С какъв цвят ти е била, че си "ъпгрейднал" на този? :) За мен лично това е най-неатрактивният цвят, но то си е субективно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

така, страничните решетки се махат с яко дърпане с кука от дупката в горната част.

Поне разбрах, къде е проблема при мен. Пластмасата, която държи лостчето на клапата се е счупила.

 

20200519_153907.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, OvivO said:

сложил си като този червения махагон от клипчето ли?

С какъв цвят ти е била, че си "ъпгрейднал" на този? :) За мен лично това е най-неатрактивният цвят, но то си е субективно.

Точно такъв такъв :)

Старото беше като това:

https://www.car.info/en-se/image/audi-a6-sedan-interior-2-513829

Бях си харесал в ОЛХ един комплект черен пиано лак, но "бил на колата", "ставало смо на място да отида (в София, а още беше средата на карантината)", "кога да го бил снимал", "да съм го бил заинтригувал с цена" ... и му казах - айде жив и здрав да си и ... те така ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D точно такъв мисля да слагам аз. Ако ти е наличен направо може да се споразумеем да го взема от теб.

А аз точно такъв махагон искам да сменям.

 

Annotation 2020-05-19 203826.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...