Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Колеги бързо въпросче понеже съм от скоро собственик на 4ф 3.0 тди куатро абе на този модел куатрото с какво разпределение е 60 на 40 от към предното повече или нещо различно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 17 часа, Dan4ote написа:

Цитиране на предходно мнение!

Да но колко на колко процента е 

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес успях да засичам разхода на гориво, от Хановер до Берлин на борда беше 7.8-8.0 скорост между 160км,  180км но в действителност не повече от 6.5л на 100, само не ми е ясно защо компа отчита почти със 1 литър повече и го прави винаги, как може да се корегира това? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Penio9012 said:

Колеги бързо въпросче понеже съм от скоро собственик на 4ф 3.0 тди куатро абе на този модел куатрото с какво разпределение е 60 на 40 от към предното повече или нещо различно

 

Преди фейслифта - 50 преден : 50 заден

След фейслифта - 40 преден : 60 заден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@djuni_ibiza: отиваш в instruments module и след това вдясно на adaptation.

ровиш горе в drop down menu и търсиш за разход. Стойности от 85% до 115%.

Виж при теб колко е и го свали да кажем на 90% и пак засичай

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бах тоя Black Earth на Джуни Ибиса ве, кара дъни Таман Таман и плюе нафта направо :) Първото 4Ф на планетата ще да е това, което отчита на борд повече от колкото харчи :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, djuni_ibiza написа:

Днес успях да засичам разхода на гориво, от Хановер до Берлин на борда беше 7.8-8.0 скорост между 160км,  180км но в действителност не повече от 6.5л на 100, 

Това си е научна фантастика! Тая кола,при тая скорост,дори да е 1.9тди,няма как да изгори 6.5....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разхода първо се засича на колонка, след това се сверява и коригира борда през ВАГ-COM да показва правилно и чак тогава се правят каквито и да е било заключения колко е харчила колата при определено пътуване.

 

Редактирано от CVT
кривопис
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, royce написа:

 

Преди фейслифта - 50 преден : 50 заден

След фейслифта - 40 преден : 60 заден

Моята е преди и зимата като я настъпя с леко завъртат волан, винаги тръгва задницата настрани 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Dan4ote

 

https://www.awdwiki.com/en/quattro+evolutions/

 

https://www.awdwiki.com/en/audi/

 

Аз оттука съм ги гледал. Освен ако там са объркали ...

Ама като гледам може и аз да съм в грешка ... щото гледам на олроуда къде е снимката ...

Май олроуда да е с куатро 4, а нормалната а6-ца да е с куатро 5 ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес ми се случи колата ми трудно да запали.Подгряването мигаше и грешката беше "датчик за скоростта на двигателя".После се оправи и цял ден няма проблеми.Според вас да сменям ли превантивно,или да чакам още? Не знам също къде точно е този датчик и тежка ли е смяната?

 

3.0тди-АСБ

Редактирано от venko74
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отгоре,или отдолу се бърка? Казанчето за антифриза ли се сваля,или?....Иначе чакам да минат почивните дни :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...