Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Нямам за съжаление. Таман си мислех утре да поръчам от склад66 и в други ден да е при мен. Не съм изобщо наясно и с тия кабели ама ще пробвам с Ваша помощ разбира се. Гледам доста позитиви за Д брос сервиза, но нямам идея дали се занимават с такива електроники.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, аз съм доволен от склад66. И правилно си решил, без диагностичен софт, тези коли трудно се поддържат. За всяка дреболия трябва да тичаш в сервиза. Вземи си някакъв софт, пък после ще помагаме, ще обясняваме... и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не мисля, че еърбег лампата е от автомивката. Освен докато са я мили, да не са разбазикали нещо вътре. 

Вземи си кабел точно от склад66. Той идва с програма, супер лесно се пуска пълен скан. След това колата сама ще си кажа какво не е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок. Благодаря! Утре сутринта го поръчвам!

И все пак би било добре ако кажете някой човек или сервиз за тез процедури.

Иначе, четох темите и говорят че при пране, чистене на стелки и мокети и местене на седалки може да даде проблем при кабелите под седалките. Гледах под двете предни седалки но нямаше много достъп до буксите а и не видях по шлауха с кабелите който излиза от пода нещо необичайно... знам ли... Все пак като я взех от мивката в събота не ми направи впечатление за светеща лампа. Забелязах лампата на Хемус малко след последния тунел посока София. Сещам се че точно тогава имаше много неравности по пътя. Знам ли и аз....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Допълнителните фарове за мъгла, тоест като дръпнете 2 пъти суича трябва да свети отзад нали така? Обаче въпроса ми е само единия ли фар трябва да свети или и двата, тъй като при мен свети само единия което ме кара да смятам че другия е изгорял. И ако е така, то тогава каква крушката ще ми трябва?

П.С. Ако някой знае някакви линкове с гайдове тази кола какви крушки използва за различните места ще съм благодарен тъй като идея си и нямам ако нещо изгори какво точно трябва да купувам.

Редактирано от n0pain0gain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

99% си със стопове по "FAE" което означава, че имаш една крушка за задна в единия стоп  и една за мъгла в другия стоп.

За да имаш симетрично по 1 крушка и в двата стопа, те трябва да са по "SAE"...

 

Много глупаво и грозно от страна на Ауди, на някакви смешки за по 20к лв. Са сложили крушки, на а6 не са....Тъъъъпо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на а6 4ф седан гледам дават че има 3 модула за антената на задното стъкло как работят тези модули и можели да се разбере ако някой не работи,благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пристигна ми кабела и софта, инсталирах диска на компа, напраих пълен скан, излязоха няколко грешки включително за еърбека.

Изтрих ги всички, лампата угасна, но да видим какво ще стане с времето...

иначе даде проблем в пасажерската седалка:

Address 15: Airbags (J234)       Labels:* 4F0-910-655-10.clb

   Part No SW: 4F0 910 655 Q    HW: 4F0 959 655 G

   Component: Airbag AU1042 H07 0200 

   Revision: --------    Serial number: 003F90030Z9V

   Coding: 30314236303630303032554A304C34463053

   Shop #: WSC 02323 785 00200

   ASAM Dataset: EV_Airba10AURB4 001001

   ROD: EV_Airba10AURB4.rod

   VCID: 35C012B4FD860E48A3-8060

 

   Crash sensor for side airbag: driver side:

   Serial number: 3574SRB40000B39C8249

 

   Crash sensor for side airbag: front passenger side:

   Serial number: 3584SRB40000B3588B4B

 

   Crash sensor for side airbag: rear: driver side:

   Serial number: 3516HRB402RD3321ABGX

 

   Crash sensor for side airbag: rear: passenger side:

   Serial number: 3526HRB402TD3320MS7C

 

   Crash sensor for front airbag: driver side:

   Serial number: 3554NRB4000057B208F1

 

   Crash sensor for front airbag: front passenger side:

   Serial number: 3564NRB400005824CD20

 

1 Fault Found:

9439771 - Front Passenger's Side Airbag Igniter

          B100A 1B [136] - Resistance Too High

          MIL ON - Intermittent - Confirmed - Tested Since Memory Clear

             Freeze Frame:

                    Fault Status: 00000001

                    Fault Priority: 2

                    Fault Frequency: 7

                    Mileage: 337076 km

                    Date: 2019.09.01

                    Time: 15:13:38

 

Точно както писах по горе на магистралата за София.

Ще прикача целия файл на скана, ако има компетентни хора да си кажат мненията щото някои грешки изобщо не ги знам за какво са.

04.09.2019.docx

Благодаря на всички отзовали се предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя, с оглед грешките - задна дясна врата понякога прави проблем и не иска да се отвори отвън. Дистроника (АСС) не ми работи - сензора и подгревната капачка са си налични и на място. Другите грешки хич не вдявам за какво са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж да не се е разкачил куплунга на airbag-a под седалката, откачи го, напръскай го с контактен спрей, закачи го пак и опитай да изтриеш грешката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката с еърбека я изтрих и лампата угасна. Ако набие пак ще проверявам кабелите по седалката. Притесняват ме грешките в контролните модули - 16, 4F и 56.

Идея си нямам за какво иде реч. Някой ако даде малко инфо ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа... една от грешките от 4F контролера я разконспирирах - 02752 - Glovebox Unlocking Motor (V327).

Според датата е излязла точно когато свалях жабката за да слагам АМИ кабел. Видимо нямам проблеми с жабката, така че се надявам след изтриването на грешката да нямам повече проблеми.

Остава другите грешки да разбера от какво и за какво са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Често подгрева на капачето за дистроника гори.Или ново или едно яко съпротивление се слага и пак ще ти работи темпомата (няма да има подгев обаче) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешката за подгрева мисля беше друга. Преди месец купих нов капак за 300лв. Без отстъпка. Понякога, ако е прекъснал само на 1 място и си личи подлежи на ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз мисля че за подгрева е друга грешка. Тази по скоро ме навежда на мисълта че има електрически проблем в самия сензор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето я и моята грешка заair bag-a.. проверявах отдолу за откачени кабели, но всичко си е наред. Погледнах и онлайн какво пише за грешката и някои викат, че в закопчалката на колана имало нещо си, което може да се е прецакало... Да отварям ли коланите?

2A152CF1-36B6-416C-9B41-C183846909AB.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да контролера на възглавниците и коланите е един и същ. В твоя случай проблема е в колана. Ако ти се появява пак след триене май ще си трябва сервиз.

Не вярвам да е в закопчалката. Ако там има проблем ще ти свети лампата за незакопчан колан. Мисля че проблема в гредата от където излиза колана където има някакви пиропатрони които се активират при удар.

 

Иначе да ви питам, направи ми впечатление че в лога не излиза 61ви контролер който е за батери мениджмънта - акумулатора. Възможно ли е моята кола да няма такъв модул?

 

Редактирано от Mindburn
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...