Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Тоест сирената /алармата/ е изгоряла? Реално ако работи как се задейства за да я тествам по-обствойно. И съответно от къде мога да си взема нова или е по-добре втора ръка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.Как работи авто-аларма...

2.От къде може да се купи...

Ако наистина си нямаш хал хабер от това, ще ти отговоря :)

Не е заяждане,а изумление!!!

 

Редактирано от kikson1979
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами чета че имало някакви вътрешни и външнни обемнни датчици, обаче какво ще рече точно обемен датчик идея си нямам, нито пък как точно се активира. За мен е логично при някакъв натиск/удар, дърупане на държката на вратата да се вклчи алармата, обаче това не се случва, което ме кара да се замисля че или не работи въобще или работи на друг принцип... От къде може да се купе, да ясно ми е че от авто магазин, по-скоро не си зададох правилно въпроса, каквто точно трябва да купа, тъй дори не знам как изглежда тази част, а най-вероятно както в супермаркета има 10 вида вафли, така и тук ще има 10 вида аларми за тази кола (поне така си мисла). Тъй като тази е фабрична тоест е оригинална, аз не искам в случея да взимам някакъв китайски боклук. Попринцип си нямам хал хабер от ДВГ като цяло и тепърва навлизам в тези неща и се уча 'кое кво що как', дори до преди 2 дена не знаех каква е разликата между халоген и ксенон, което очевидно е елемнтарен въпрос за човек който разбира.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, n0pain0gain said:

Ами чета че имало някакви вътрешни и външнни обемнни датчици, обаче какво ще рече точно обемен датчик идея си нямам, нито пък как точно се активира. За мен е логично при някакъв натиск/удар, дърупане на държката на вратата да се вклчи алармата, обаче това не се случва, което ме кара да се замисля че или не работи въобще или работи на друг принцип... От къде може да се купе, да ясно ми е че от авто магазин, по-скоро не си зададох правилно въпроса, каквто точно трябва да купа, тъй дори не знам как изглежда тази част, а най-вероятно както в супермаркета има 10 вида вафли, така и тук ще има 10 вида аларми за тази кола (поне така си мисла). Тъй като тази е фабрична тоест е оригинална, аз не искам в случея да взимам някакъв китайски боклук. Попринцип си нямам хал хабер от ДВГ като цяло и тепърва навлизам в тези неща и се уча 'кое кво що как', дори до преди 2 дена не знаех каква е разликата между халоген и ксенон, което очевидно е елемнтарен въпрос за човек който разбира.

 

Чети малко за обща култура - http://www.lesi-bg.com/valcor/bg/sensor_variants.htm

И иди на сервиз ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, забелязах един много странен звук след 1200 1300 оборота до към 3000 се чува наподобява свистене на компресор и май идва от дясната горивна рейка поне така ми се струва. Възможно ли е да е от там. Иначе колата си върви перфектно не пуши няма разлика в разхода.а Vcds нищо не излиза. Имате ли идея на какво може да се дължи този звук. Благодаря! 

Редактирано от georgigty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това налягане в относителни единици ли го даваш или в абсолютни (включваш ли атмосферното)?

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го гледах последно с едно от тези wifi obd и стига до 1.4 бара. 

Редактирано от georgigty
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи го дава в абсолютни единици  и трябва да извадиш 1 бар атмосферно. Колегата @georgigty го е дал в относителни единици, демек 1.4 бара над атмосферното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчвал съм, предни дискове, носачи, за маслата и аз се интересувам от отзиви. Набелязъл съм Равенол 5-30, но се двоумя дали от там или от някой доверен във форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз гледам Castrol-а, но има три различни 5 литрови туби на 3 различни цени. И това не ми вдъхва доверие никакво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, дайте тогава съвет. Кой от вас от къде взима и е на 100% оригинал. Защото се оказва че и в Порше слагат някакво фалшиво с двойни етикети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, оказва се че при мен липсва физически сирената на алармата.

Няма я в двигателния отсек до клапаните на парното.

 Мислех, че е развалена и я потърсих за да я оправя.

Няма и букса, която да стои до мястото на сирената. 

Сега имам два въпроса.

Първо има ли възможност колата заводски да е без аларма? 

И второ, къде тогава е сирената,  ако  заводски колите излизат с аларма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...