Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

@Evgeni K., вдигам рък за 4.2ката :Д.Тая "перчица" индикира, че ти е активирана екстрата Aux Ventil. ,  която пуска вентилатора да обдухва купето, което се ползва през лятото, за да не седи горещия въздух вътре. Възможно е от дистанционното да си я пуснал екстрата, вместо печката. Принципно може с дистанционното да избереш кой режим да пускаш от разстояние - печка или вентилатор.

 

Ти имаш ли соларен панел ?

 

Ъпдейт: Когато мига индикацията значи бачка. Когато свети постоянно, значи има нагласен таймер да се активира по някое време:

"The symbols ventilation) or  (auxiliary (auxiliary ventilation) or heating) (auxiliary heating) flash in the instrument cluster next to the clock display when the auxiliary heating/ventilation is switched on. Both symbols light continuously when the timer is activated."

Редактирано от marinnik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам солар.

Последно гледах, че таймера е изключен. Ще го следя, но имам още една 4.2 която няма солар и печка, но имам спомен, че и там съм го виждал това. Може и да бъркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,може ли някой да ми обясни как се сваля панела с бутните на шофъорската врата.Изтъркани са ми двата бутона за сваляне и вддигане на стъклата и искам да ги дам за покритие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сваля се кората и надолу излиза панелчето с бутоните

този клип е за обратен волан, но би трябвало да е същото:

 

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Панелчето с бутоните е на щипки и излиза надолу след като се свали кората. Аз лично моите ги смених с нови от китайски сайт защото бяха почнали да се губят някои от степените на стъклата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес ми се случи нещо странно шофирах извънградско и с  влизане в едно село съответно намалих скорост и в купето за малко замириса на изгорели газове и след малко мириса изчезна. Някой има ли идея от какво може да е било.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, да питам относно проблем с фаровете. Фаровете са с лупи, колата е с въздушно.

Регулировката по височина ми е автоматична и видимо работи, при пускане на фаровете, се вижда как се нивелират.

На къси светлини светят що годе нормално по височина, на дълги обаче, снопа светлина отива в небето и е доста разсеян.

Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем, решение, причина?

 

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, Vasil82 said:

Колеги днес ми се случи нещо странно шофирах извънградско и с  влизане в едно село съответно намалих скорост и в купето за малко замириса на изгорели газове и след малко мириса изчезна. Някой има ли идея от какво може да е било.

 

Преди тебе е минала някоя яка масларка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 minutes ago, Evgeni K. said:

 

Преди тебе е минала някоя яка масларка.

+1!

 

@GiN: те нищо, че са саморегулират, може мисля и меганично да се настроят, поне моите, които нямат завиване. Така се вкарват в рамки, а те си се настройват финно сами.

А иначе, ако не са чистени скоро, почти сигурно има по тях един бял филм. След забърсване ще светнат повече, евентуално може и рефлекторите да не са добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, знам, че може и механично /ръчно/ да ги настроя, но странното е, че на къси са ок като височина.

Ако сваля дългите, късите ще забият в земята, а и като цяло настройката не би трябвало да се прави на дълги. 

Разликата във височината между дълги и къси е към 2 метра,  при отстояние от една стена на 15метра,  което е супер ненормално. Имам съмнения за крушките, ще ги погледна утре, рефлекторите също не са в пълна кондиция,  но такава фрапираща разлика.... Нямам идея какво може да я причинява!?

Редактирано от GiN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@GiN Споко, и при мен беше нещо подобно,но след като ги рециклирах във Варна и о чудо,късите можело да светят адски силно,а и дългите се появиха нормално.По скоро сложи нови кружки след като ти оправят фаровете,една чудесна инвестиция си е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една хубава крушка D3S OSRAM XENARC си е около 180 лв. Поне по толкова ги гледам и още ме е жал да ги дам тея пари, въпреки че съм си рециклирал фаровете и искам да си сложа най яките крушки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе явно след 10 години си искат рециклиране фаровете. На предишната ми кола ъпгрейднах фаровете с лупи моримото и сега свети та радва душата, а с аудито като тръгна нощем малко се мъча. Особено, ако вали. Само една мисъл ме мъчи....дали, ако се сменят фабричните лупи с афтърмаркет качествени, ще светят по-добре от оригинала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдаа, ясно, ще искат цялостно разкостване, смяна на кабелите, рециклиране на рефлектори и най-вероятно нови крушки... Кажете от опит от кой сте доволни, къде сте ги пращали вие? Варна при кой, има ли сайт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Gangbango: колегата @Manniakk ги смени с нови афтърмаркет и беше пускал снимки как светят, определено в полза на новите му. Потърси и ще намериш поста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите си светеха прилично, но ги пратих на герака и направо тен хваща тоя пред мен.А и на дълги като превключа става буквално ден,вече две години не са мръднали.

Вечер дори и дъжд да вали пак си светят както трябва.Шофира се много приятно без да се напряга зрението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак сега. За лупите или за рефлекторите говорим? Защото на лупите им няма нищо, нито пък трябва да се сменят. Проблема е в рефлекторите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, miro299 написа:

една хубава крушка D3S OSRAM XENARC си е около 180 лв. Поне по толкова ги гледам и още ме е жал да ги дам тея пари, въпреки че съм си рециклирал фаровете и искам да си сложа най яките крушки.

Osram Xenarc Original D3S от Германия ми дойде по 40евро бройката.Тук за 105лв се намира.Тази фирма са официален вносител на Осрам и предлагат и много добра цена за БГ.http://www.led-bg.com/bg/products/ksenonovi-avtokrushki-osram-xenarc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...