Jump to content

Рамена на чистачки А4 B6


Baykov

Recommended Posts

Здравейте,
Счупхиха ми се пластмасите на рамената на чистачките - Ауди А4 Б6.
След като реших да си купя пластмасови накрайници се оказа че с тези пластмаси мога да сложа само оригиналните чистачки ( които нямам и трябва да закупя, а цената била около 60лв )

За това реших да се разровя и да видя алтернативи, повечето хора които са се сблъсквали с този проблем казват да се сменят рамената с такива от Ауди А4 Б7 тъй като рамената стават за А4 Б6 и има възможност да се сложат различни видове чистачки и не е необходимо да са специфични. С малко ровене в нета попаднах на въпростния сайт -

https://www.avtochastionline24.bg/vaico/7286327  .
Въпроса ми е в предвид цената на която се продават дали е добре да си взимам такива или да търся оригинални рамена 2ра ръка?
 

Мерси предварително.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с оргиналните рамена и захвати на чистачките и купих Валео за 35 лв и не съм доволен. И ако смениш рамената сподели дали чистят добре.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених мойте с такива от В7. Купих ги втора ръка за 50 лева,но трудно се намират. Тази цена от сайта,е добра. Имай в предвид,че и с рамена от В7,не можеш да слагаш всякакви чистачки. Такива по 5 кинта са с друг захват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пластмасите на рамената ги има в Порше на смешната цена от 1,60лв. Чистачки купих Валео за 32лв. Помисли си дали да купуваш други рамена, не е толкова скъпо да купиш само чистачки. Рамената ще ти излязат около 70-80лв. плюс чистачките да кажем по 10лв. и си излизат едни 100лв, а можеш да минеш с 40!!! Пък и да не забравяме, че чистачки не се сменят всеки ден. На старата ми кола (А3 8L хубави чистачки пак бяха 30лв.) и на година и половина ги смених, така че не мисля, че е нещо фрапиращо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съглсен съм с колегата. Аз съм с Валео(оригинал) и вече съм подкарал четвърта година с тях. Броих им по спомен под 60 лв., но все още чистят като нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си направих оригиналните рамена да са с обикновени чистачки. Имах втори комплект рамена за експерименти.Чистеха добре, стоят в гаража, продадох колата. Мога да кача снимка как се е получило.

Редактирано от plamen_iv70
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко години съм със сменени рамена. Разликата със старите е, че няма прилика. Модификация, за която не съжалявам. Безшарнирните чистачки са безшумни, чистят много по-добре. Купих ги нови, оригинални, комплект с чистачки от немския ebay за около 130 лева. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

18,75 лв. съм плащал комплекта чистачки за В6, + 3,00 лв. за доставка с Еконт. Ти прецени дали е скъпо. [emoji846]

В интернет е пълно със сайтове, които предлагат въпросните чистачки. Успех.

Изпратено от моят G3121 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мойте рамена ги смених,защото и бяха отслабнали пружините и не натискаха върху стъклото хубаво,а и не намерих аеро чистачки с такъв захват. Тия от В7 са ми перфектни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам В7/ 2006г. и шофьорската чистачка скърца силно при движение нагоре. И двете са от "новия"тип - цели , дъгообразни. Питам се дали ще мога да сменя само перото, като взема от нова подобна. Струва ми се като че ли трябва да счупя крайните пластмасови детайли, за да го направя. Някой правил ли е такова нещо? В нашия град няма оригинални чистачки (с такова закопчаване).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Теоретично можеш, прав си, чупят се накрайниците. (Един “господин” ми показа или по-точно ми направи две такива чистачки пред очите). Не е най-елегантното решение, но работи ако нямаш друг избор. Лично аз бих поръчал нови :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм сменял само перото на чистачки от Б7....чистиха за кратко и пак започнаха да подксачат.Взех си нови на Бош за 50лв. карам ги 2ра година.

Изпратено от моят LG-D802 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземете си нови оригинални чистачки за Б7.И драми с почистване на стъклото няма.

Аз съм купувал от колегата Райно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменят се само перата на Б7-ца. Трудно се измъкват тапите в края на чистачките, но не е невъзможно. Аз си взех пера от едни чистачки, които бяха с друг захват и вече втора година чистят идеално.

Изпратено от моят Nexus 5X с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...