Jump to content

Оценка на ауди 80 quattro


VNAUTOEOOD

Recommended Posts

Здравейте колеги от известно време имам един много хубав и поддържан автомобил с който още не съм сигурен че искам да се разделя.Много пари са наляти в колата за последната година са сменени-съединител комплект,4 амортисьора,4 диска с накладките цялата предница.Обслужена е преди 1000км масло,антифриз всички филтри заедно с този на купето.Колата си има някой забележки отвън нормални за годините, но са много дребни.Вътре е в почти перфектно състояние пазена е доста.Колата е с климатик работещ 4ел стъкла ел.огледала,abs.Колата е 2.0 115 коня с газ аад мотор двойното и блокажа работят перфектно.Като забележки едното ел.стъкло е счупен водача друго не се сещам по сериозно.Въпроса ми е че ми се иска нещо по височко и се чудя като парички какво мога да му търся.Колата е 1991г.

43124700_2193980947586249_945284785310269440_n.jpg

43129120_973538152818068_3970710334737481728_n.jpg

43164537_280717549211617_7229773098520674304_n.jpg

Редактирано от VNAUTOEOOD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно между 1500 и 2 хил, но сам най-добре можеш да я оцениш. Просто прегледай всички Ауди 80 в Мобиле подредени по цена и виж твоята горе долу между кои се нарежда по състояние. Не гледай колко пари си налял в нея - колите са като пробити кофи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мисля че е реална тази цена колега колата е гледана 4х4 е и няма много бройки от тях климатика работи.Като гледам в мобиле има няколко обяви само и то са б4 повечето има 1 която няма общо с тази като състояние и е на 3000лв и тя няма климатик

Редактирано от VNAUTOEOOD
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато не се продава колата струва толкова, колкото я оценява собственика.

Когато се продава колата струва толкова, колкото я оценяват купувачите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, очакваме търг с явно наддаване, с начална цена от поне 4к.

Тоя довод за липсата на климатик е несериозен, при положение, че и тук макар да е налична инсталацията, е на R12 и далеч не вярвам, че работи изправно. Само казвам...

Редактирано от autoasist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, slona said:

Когато не се продава колата струва толкова, колкото я оценява собственика.

Когато се продава колата струва толкова, колкото я оценяват купувачите.

 

Така е, от Мобиле може да се добие представа на каква цена колата може да бъде обявена за да предизвика интерес. Аз лично ако искам да преценя продажната цена, махам между 10% и 20% от цената която съм обявил.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз не я продавам просто се допитвам до хора,които са фенове на марката и разбират от тези коли,защото повечето хора не разбират и като видят стара кола значи струва 500-1000 лева.Имах предвид,че колата е запазена и това че е 4х4 не е без значение и до колегата,който казваше че е несериозно за климатика,колега за мен е много важно един автомобил да има климатик било то и стар.На тази кола е ревизиран климатика преди началото на лятото и изкарваше 4.8 градуса от духалките и мога да гарантирам,че климатика работи перфектно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти ако просто се допитваше, нямаше да недоволстваш за мненията на колегите които са ти дали ориентировъчна цена, както и факта за R12.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, CVT написа:

Най-вероятно между 1500 и 2 хил

Tова е цената която ти казват колегите и то точно защото е 4х4.

Това, че си сменил части за 1000лв не и вдига продажната цена с 1000лв.

Дори ако и вземеш 2000-2200лв, трябва да си доволен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От кога поддръжката на една кола с основните неща за да се движи, я прави много по ценна и скъпа? Все едно да отидеш да си купиш крушка от магазина и ако тя светни, цената й да стане двойна. 

Б3 куаттро запазено, 2 500 3 000 максимум, за повече си е малко фантастика. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се намери кой да даде 1500-2000лв за тази кола, продавай я. Мина им времето на тези коли, не предлагат нито комфорт, нито нищо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз оценка на колата няма да давам ;) Ще дам само друг ъгъл на нещата. След 3 г. тази кола, ще е официално ретро. Плюс е че е 4х4, т.е. по-рядка и салона поне на снимки изглежда оригинален и запазен, голям недостатък е че е с газова. Разбира се ако беше купе 4х4, щеше да е поне няколко пъти по-скъпо, но и тези, ще си имат ретро фенове. Ако сега искаш да изкараш повече пари на части мисля, ще й вземеш повече. Ако не са ти проблем парите не я продавай за1500-2000, а си я запази. Сега цената на точно тези коли е на дъното, но ще се качи, защото читавите екземпляри, ще останат малко било то цели или за части. И още нещо, това че тук "пазара" е такъв и не дават повече от 5 лв. не значи, че по Европата не може да се продаде в близко бъдеще за повече на ценител ;)

п.п. На колко реални километра е това возило, ако ги знаеш де ?

 

 

Редактирано от esox hunter
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен със всичко което си написал колега.Аз не съм тръгнал да я продавам просто се допитах до колеги,които ценят тези коли,но явно не всеки мисли за старите коли като мен.Колата я взех с цел да си върша работа в града и за зимните месеци,не са ми проблем парите имам още 5 коли,но аудито го взех понеже винаги ми е харесвало като модел и заради 4х4.Колата беше от 7 години на приятел,който си закупи по-нов автомобил и ми я продаде,за километрите нямам представа дали са реални немога да споря затова нямам никакви доказателства нито от него нито преди да я вземе той.Искам нещо малко по-високо за зимата затова се зачудих дали да я продавам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.10.2018 г. at 20:22, krisaleks написа:

 

Б3 куаттро запазено, 2 500 3 000 максимум, за повече си е малко фантастика. 

То и тия пари са си фантастика,кой би дал 3000лв за 80-ка....то всяко второ ауди е 4x4 :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти изкарай Б3 куаттро, запазена дори с най- убития мотор и гледай какво става. Не говорим за 7а с всички екстри, а проста Б3ка куаттро. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега запази си колата ако можеш след няколко години ще струва доста повече и в друга държава ще и се намери някой ценител дори и в бг това че в форума тези хора са малко това е друг въпрос ако ти е наложително да я продаваш пусни си я на тази цената която според теб струва една кола се оценява по състоянието и сервизната история ако имаш някакво доказателство е най-добре защото така ще я оцени някой аз имах една а6-тица ц4 2.6 куатро автомат в уникално състояние с много снимки на сменяването от мен карах я една год и налях в нея много средства и успях да и взема 4500лв. общо колата ми беше над 9к по принцип,но никога не можем да си извадим вложеното в една кола.Много приятели ме питаха защо я продавам бил съм я направил нова и само да се качи някой да я кара еми аз исках С8-ца и сега имам С8ца и се подновява даването на пари по нея докато я направя както искам и може би няма да я продам :)  та така според мен не търси мнение а я пускай на цена която мислиш,че заслужава пък някой ще я оцени както оцениха моята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега прав си напълно,никой няма да отцени вложеното във колата и това,че са наливани пари в една кола си е за наша сметка.Просто общо имам с тази 6 коли и все по-рядко се кара стои на улицата а така няма как да я съхраня в добро състояние още няколко години.Изобщо не съм на зор да я продам,но ако се появи някои фен на марката,който търси приличен стар и здрав автомобил ще му я дам и за по-малко пари стига да я гледа както е гледана досега.Благодаря за мнението на всички колеги темата може да бъде затворена мисля,че доста колеги изказаха мнение и добих представа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • VBI locked this topic
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...