Jump to content

Чип за а6 3.0 тди?


aquamen

Recommended Posts

  • Отговори 62
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Без пари го дават само едни близо 5 бонбона :steinigung:

 

Иначе тук ги предлагат алтернативни за по 350 евра колко са читави идея си нямам.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

и аз от този октомври съм с ремап при @kpematop

От тогава съм направил само 2000км, като много малко са извънградско, затова и чак сега споделям впечатления.

Като цяло съм много доволен. Сток колата над 3000 оборота умираше буквално, започваше повече да ръмжи, отколкото да върви...сега продължава да си се разгръща равномерно.

До 2000 оборота поведението е сходно като преди, макар че имам чувството, че взе да превключва по-леко, разходът бих казал си се запази същия при нормалното ми каране, като, разбира се, ако се настъпва по-дълго и на всеки светофар градско, гори повече предвид и повече подавано гориво.

На магистрала имам едно или две излизания - е там вече няма прилика колата. Супер приятна, предвид и че ремапа най-много се усеща във високите обороти. Със 160 като натисна и изчезвам, просто е по-рязка от преди определено. 

На междуградски подобно, още по-бързо и рязко си изпреварвам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е ремапната от Тони Келеша март 2014. За жалост напусна много рано този свят,да почива в мир. От доста хора бях чул че е един от най-добрите в България и след това което направи с колата ми,смятам,че са били повече от прави да твърдят това. 

dyno-1000.jpg

IMAG0406_1-1000.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз много се чудя за ремапа. Как стоят нещата с екологиите при ремапване? Трябва ли да се маха дпф-а за да е пълноценен ремапа или просто се прави по-лек стейдж и се оставят екологиите? Ако реално си карам колата на 85% лекинко, а 15% са за изпреварвания извънградско, ще усетя ли нещо положително от ремапа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поне нищо не съм махал. Положителното при ремапа ще се усеща осезателно веднага след ремапа,после като свикнеш и като мине време ще ти се струва че винаги си е била така колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз не съм махал дпф, просто ремапът е по-консервативен в такъв случай. Както каза колегата, много бързо се свиква, но колата е по-рязка в града и извън него. Първите три дни като тръгвах и си казвах: защо сега, защо чак сега?! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В една много стара тема тук някой беше написал,че на всяка следваща кола на един мъж, конете трябва да са два пъти повече  🙂. Принципа е колкото повече,толкова по добре :). Имам колата от 2012. Преди нея имах Алфа 156, 1.8, някъде 150 коня. На тази като се качих,ми се стори като самолет....е вече не е такова чувството :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.0 tdi достатъчно върви, нито връща предавката при баир, нито се задъхва да катери Траянови врата с 200...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, OvivO said:

и аз не съм махал дпф, просто ремапът е по-консервативен в такъв случай. Както каза колегата, много бързо се свиква, но колата е по-рязка в града и извън него. Първите три дни като тръгвах и си казвах: защо сега, защо чак сега?! :)

Така си е, бързо се свиква с по-хубавото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...