Jump to content

Тропане предница и проблем с дебитомер


Dekataaa

Recommended Posts

Здравейте колеги. Колата е A4 B6 1.9 tdi 131hp AVF. Имам тропане в предницата. Сменил съм всички носачи, кормилни накрайници, биалетки и ампртисьорите. Възможно ли е от тампона на амортисьора да ми хлопа сериозно предницата? Рейката е здрава не тече и мисля че няма луфтове. Другия проблем е че ми дава грешка  Implausible signal на дебитомера. Смених го с чисто нов Пиербург, затапих егр и всички турбо пътища са здрави. Някакви идеи? 

Редактирано от Dekataaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук няма такова животно! Има тампон от който неможе да чука или хлопа! 

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без грам заяждане, това пренареждане на цялата предница след преглед и диагностика ли го направи или е твоя самоинициатива? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предницата сам си я сменях понеже като сменях амортисьорите се наложи да режа болта който хваща горните носачи. Така от двете страни се наложи да сменя горните и реших цялата предница да сменя. Тропането остана. Имам известни съмнения в тампона на двг но ще видим. Рейката и нея ще проверя. Носачите са стягани с работно положение както си пише в книгите. Относно дебитомера, не съм пускал адаптация. Не знаех ще трябва да се пуска адаптация след смяната. Ще го пробвам. 

Редактирано от Dekataaa
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/11/2020 at 4:59 PM, Dekataaa said:

Имам тропане в предницата. Сменил съм всички носачи, кормилни накрайници, 

А вътрешните накрайници към рейката гледа ли ги?

За дебитомера - вземи един "оригинален" от работеща кола за проба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледаха всичко. Наскоро минавах реглаж понеже сменях накрайниците. Казаха че няма проблеми по предницата. Рейката за луфтове не саа гледали. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже не разполагам с подемник. Най - правилно как се проверява? Да откача от двете страни накрайниците и да гледам или да откача от едната страна и да изкарам напълно пръта и да гледам? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тук в форума има тема в която се говори че тропане се получава и от стойката на горните носачи. Сега си спомних че съм го чел някъде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таакааа, на място като въртя волана се чува припукване и чукане в краката. Явно рейката е виновника в случая. Колко може да изкара така, докато събера пари за нова понеже знаааам какъв е филма с рециклираните? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между реката и кормилния прът има малко каре , най вероятно то чука.

Редактирано от VBI
Цитирането на предходно мнение е в разрез с правилата на форума!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...