Jump to content

талон на кола от чужбина на които пише,че колата е с газ??


Recommended Posts

Преди 4 часа, Bladest написа:

....а на P3 ПИШЕ бензин не може лио да добавя там газ...

Тъй и тъй си почнал да вършиш работа, "пиши" на Р2 90 к.с. и ще си на малкия данък...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 52
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Данъка искам да ми е голями на мен не ми тежи,бутилката няма да я сменям, защото е прахово боядисвана от вътре и вънка и е хубава на стако,

въпроса ми е как може да регна колата с тази бутилка на 10 г или над,

 щото е ясно,че не може да се добавя в талоните газово австрииските,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викаш...

 

газовата няма документи и не е ясно кой я е "хвърлил" вътре, ама е добре

бутилката е хубава, защото си я видял и отвътре, че нищо и няма

и понеже всичко от горните е ток, няма да е проблем, че бутилката е над допустимата (?) възраст, то тя има още живот в нея

:eusa_think:

Не че аз съм светец, ама понякога си мисля като пишат някои дали четат какво са написали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заеви... ебаси и схемите за една прахово боядисана газова бутилка. 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, Bladest написа:

Данъка искам да ми е голями на мен не ми тежи,бутилката няма да я сменям, защото е прахово боядисвана от вътре и вънка и е хубава на стако,

въпроса ми е как може да регна колата с тази бутилка на 10 г или над,

 щото е ясно,че не може да се добавя в талоните газово австрииските,

 

Не можеш. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, P_PETKOV said:

Заеви... ебаси и схемите за една прахово боядисана газова бутилка. 

 

не е само за боядисването 

а до надеждноста и качеството

имал съм бутилки от италия на кола внос от Италия,

на по 20години и не са мръднали имал съм и бутилки купени от бг на по 1-2-г и вече пред разпаднат супер много ражда и големи проблеми, който желая да ги избегна,

това е причината, 

щото на вън слагат качествени неща, 

а тука гледат само как да те прецакат - вземат ти премиум пари, слагат ти скапани маркучи който протичат газта още на 1вата зима,вземат ти пари за хубава бутилка слагат ти най-евтената българска или турска или друга,дето умира,

на по 1-2-г раждясва запушва дюзи и т,н,

 

Ти уви с твоя дизел тея неща няма как да ги разбереш щото дизела е вечен

и няма газ,

там.

Редактирано от Bladest
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно нещата са така ама си го има записано, че бутилката трябва се сменя на 10 години ... така, че ходи им разправяй на тия в КАТ.

 

п.с. Дизел нямам, нещо ме бъркаш с някой ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.02.2020 г. at 23:24, Bladest написа:

... това с газовото да не като доида в бг щото е стара бутилката да не мога да го регна и да трябва ново да слагам,....

Ако не може да се сложи евросонда няма да стане да минеш легално преглед. Нещо е такова е с кутия и маркуч, който ще извде газта извън купето при дефектирал клапан например.

0e57ff2b39dc32996fd4b1bd5588f4b5.jpg

На 5.02.2020 г. at 23:14, Bladest написа:

..... бутилката е на 10г или над и нз тука ще може ли да се регне, и въобще как стоят нещата.

 

 

На 9.02.2020 г. at 12:06, P_PETKOV написа:

.... бутилката трябва се сменя на 10 години .....

Бутилката не се сменя, а се прави тест и ти я презаверяват за още 5 или 10год.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутилката ми евро сонда/клапан винтил,така,че не виждам смисъл що да я сменям,

няма нужда да и слагам нещо което си го има сложено,

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вкараваш си колата.

Отиваш в оторизиран сервиз, слагат ти нова бутилка ако старата е дала фира ИЛИ проверяват старата, дават ти сертификат и отиваш да си регваш колата в КАТ

Какво сложно има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам една идея която може да ти се хареса. Купуваш си бутилка 2019г. Стако от Германия и си я монтираш. Така няма да се притесняваш за качеството на бутилката, нито за годината на производство.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти много намерения може да имаш, но закона си има свое виждане.

Така че отвори нета, виж сервизите за газ които са оторизирани да монтират фирмени газови уредби и имат право да дават сертификат и действай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или си малко глупавичък, или упорито отказваш да се "образоваш" малко. При монтаж на АГУ се издава съответното удостоверение/сертификат от фирмата, която извършва дейността ... естествено трябва да е законно. С е тая същата хартийка - колата ти се вписва в КАТ, че е бензин/газ и подлежи на ГТП. Съответно всяка година при ГТП се проверява изправността на АГУ. Това е по закон, така трябва да бъде, за да си изряден.

 

Вече, когато закупиш автомобил нов внос и нямаш документ за АГУ - познай къде отиваш? За проверка на системата дали всичко е наред. Все пак не искаме да се взривиш някъде ... или ти може и да се взривиш - не мисля, че ще е загуба, но нека няма други жертви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/18/2020 at 2:17 PM, darknessevil said:

Или си малко глупавичък, или упорито отказваш да се "образоваш" малко. При монтаж на АГУ се издава съответното удостоверение/сертификат от фирмата, която извършва дейността ... естествено трябва да е законно. С е тая същата хартийка - колата ти се вписва в КАТ, че е бензин/газ и подлежи на ГТП. Съответно всяка година при ГТП се проверява изправността на АГУ. Това е по закон, така трябва да бъде, за да си изряден.

 

Вече, когато закупиш автомобил нов внос и нямаш документ за АГУ - познай къде отиваш? За проверка на системата дали всичко е наред. Все пак не искаме да се взривиш някъде ... или ти може и да се взривиш - не мисля, че ще е загуба, но нека няма други жертви.

 

 

При монтажа в чужбина и то преди доста години предполагам около приблизително 10, когато са монтирали уредбата, сигурно са издали такъв документ, но аз лично го нямам нито собственика ми е дал нещо в което някъде пише,че е на газ колата,

освен това колата дълги години е стояла под едно като как да го нарека,

навес и не е карана,

 

Тези проверки кой ги прави в бг тези който правят технически прегледи ли не съм запознат,за това питам,

може ли да ми кажете някой пунк за прегледи ли да търся или и аз нз какво,

понеже гговорих с няколко газаджии и те не правят такива проверки ли прегледи или там каквото е.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За пореден път ти пиша, че ако тая уредба не е вписана в графите на талона, които заподозрях по-рано, никой няма да си я "признае" тая уредба доброволно - ни в чужбина, нито в БГ, нито на Марс.

Ако си късметлия, евентуално в някой шано пункт за газови в БГ срещу съответни $$$.

Редактирано от Чудомир
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е дошла още колата , но не съм намерил пункт,

момчета знаете ли някой шано пункт,

за $$$$

да ми я признаят,

отворен съм на предложения из Цяла бг.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...