Jump to content

проблем с копчето за парното


REISTAR

Recommended Posts

става вапрос за оная врътка кадето разпределя въздушния поток, сега се варти само на положение на стаклото и към пода нещо и пречи за още четварт оборот :hilezh: каде се намира клапата и трябвали да се сваля таблото :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж както каза lllubo някои кабел да не и пречи приме имам същия проблем само че към краката неще да ми духа неще да се заварти докраи към прозореца и само това дето върти въздуха работи и най-вероятно жилото което отваря клапата за да духа на краката се е откачило запречило се е в механизма и затова неще да се заварти докраи за да духа към прозореца.И при тебе сигурно е нещо такова аз моито тия дни ще го права ама нямам време сега.Като имам време го вида.

УСПЕХ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойто е така.. айде чакам да вида кво ше измислите,че и аз съм решилд а разглабям,ама ше е по лесно некой да реши проблема преди това,за да не се звера много :D хахаха :D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става вапрос за оная врътка кадето разпределя въздушния поток, сега се варти само на положение на стаклото и към пода нещо и пречи за още четварт оборот :D каде се намира клапата и трябвали да се сваля таблото :D

не се заяждам, щото правописни грешки стават ама твоето е уникално. А се вижда че знаеш къде е буквата Ъ на клавиатурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като се свали панела има две жила които командват клапите.първо провери тях и ако не става тогава работата става дебела трябва да се сваля таблото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички,страхотни сте,даже и на учителката по бЪлгарски :o:D ,кабелите от сидито бяха пропаднали и пречеха за пълният ход, а сега всичко е вече наред само със две миши опашки.АКБ е наи добрия клуб :D:o:D;) а случаино някои да знае и числата от тото 2 :D:o:o ще делим :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм... ше се фана и аз да разглобявам тогава.. земе се окаже и при мене некво такова проблемчето,та да се позарадвам малко на нещо и аз :D мене обаче и тва за колко топло да духа,също така не ми стига до края...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е бате при него е било некъв късмет, иначе и при мен така беше, там по клапите отзад запецва, оправиха ми го като сменях радиаторчето на парното миналата година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам проблем със бутона за степените на парното.Работи само 3-тата. Много бучи и или е много топло или много студено.Та се питам е ли възможно сам да отстраня проблема или да търся майстори?

Редактирано от xsd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с врътката го реших миналата година. Свалях таблото. :hilezh:

Нямаше особен проблем. Само беше запекла клапата която обръща въздуха. Смазване, раздвижване и готово.

Таблото го свалих благодарение на инструкциите на Ваското1 в "Златен фонд". Отне 7 часа цялата работа като покрай нея си смених и всички изгорели крушки и почистих.

Правих го сам ама не е работа за сам човек. Поне някой трябва да помага че таблото е тежко.

Може би може да се раздвижи без разглобяване през централните въздуховоди и внимателно с врътката. Идеята е самата клапа да се раздвижи. Това положение е важно през лятото защото иначе не влиза чисто студен въздух а притоплен и става ЖЕГА.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък имам проблем със бутона за степените на парното.Работи само 3-тата. Много бучи и или е много топло или много студено.Та се питам е ли възможно сам да отстраня проблема или да търся майстори?

и аз го имам тоя проблем ама при мене пък на 3та степен като дам работи на 1ва и прещраква като го завъртя направо незнам кво да правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Аз като гледам всички го имаме тоя проблем , аз също и двата даже ,за степените (работи само 1 и последна) за вратка не духа кам краката с много зор се заварта ама преварта копчето кат го натегнвш

и на парвата вратка не свети нищо а втората и третата си светят с времето тия вратки се прецакват.

Редактирано от ganio
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за светенето просто сменяш крушката и готово, за степените и аз съм само с 1 и 4, скоро мисля да сменям ключа а за клапите и моята не искаше да се върти, поразглобих малко и стигнах до жилото пораздвижих го с клещите и сега нямам проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега няма нужда да сменяш нищо просто го разглоби и почисти контактните пластинки на ключа.с времето се образува нагар по пластинките и не правят добър контакт и затова ти се губят 2 и 3-та степен.иска малко играчка и става като нов ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи какво викаш, да свалим ключа и да почистим пластините...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да колега като го свалиш ще видиш пластинките са от горния край на ключа за степените почисти ги и след това ги огъни малко така че разстоянието м/у тях да е много малко,понеже с времето пластинките са медни омекват и се раздалечават една от друга.разстоянието м/у тях става много голямо и като завъртиш ключа не могат да направят контакт.и от там идват тези проблеми да се губят някои степени.успех :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...