Jump to content

С какво моторно масло карате?



Recommended Posts

а какво мислите за маслата на лукойл ? доста са изгодни ?

чух че сменяли етикетите и имало ментета ...

някои има ли опит с тях ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 1,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

а какво мислите за маслата на лукойл ? доста са изгодни ?

чух че сменяли етикетите и имало ментета ...

някои има ли опит с тях ?

Ползвах такова за разпалка на печка с дръва и кюмюр, ми кво да ти кажа не ще да гори и тва е :hilezh: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвах такова за разпалка на печка с дръва и кюмюр, ми кво да ти кажа не ще да гори и тва е :hilezh: .

страх ми е да ги пробвам ... не знам как може да държат таква цена, все пак са произведени в русия не в бургас. :bia:

Редактирано от PARI NEMA DEISTVAITE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес реших да сменям масло и понеже пункта където обикновено ходя не работеше ,отидох на друго място.

Поогледах асортимента и се спрях на ТОТАЛ КВАРЦ 7000 (10/40) полусинтетика - туба 5л. , филтър МАН.

Веднага след смяната на старото (УНИЛ 15/40) , ми направи впечатление че за да чуя мотора да работи ,

трябваше да си доближа ухото до решетката отпред :steinigung: .

Я кажете тези които са карали с ТОТАЛ ,какви са отзивите за това масълце ,защото моите първи впечатления

са отлични. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а какво мислите за маслата на лукойл ? доста са изгодни ?

чух че сменяли етикетите и имало ментета ...

някои има ли опит с тях ?

страх ми е да ги пробвам ... не знам как може да държат таква цена, все пак са произведени в русия не в бургас. :hilezh:

Ти на твоята ГАЗ 24 Волга слагай такова - добро е за нея!!! Верваяй ми!!!

може и на трактора да налееш.

Не съм чувал германците да са одобрили руски масла за техните коли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Добре де четох, четох ... някой ще ме светнели какво масло да сипя на хипопотама ? Гледам по линковете 10W40 минерално... ама само до тук. Ще съм благодарен на колегите дето ще ме светнат...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де четох, четох ... някой ще ме светнели какво масло да сипя на хипопотама ? Гледам по линковете 10W40 минерално... ама само до тук. Ще съм благодарен на колегите дето ще ме светнат...

Castrol Magnatec 10W40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Castrol Magnatec 10W40 някъде тук бях чел , че оригинала е само в туби по 1 литър и 5 литра , има ли нещо вярно в това , защото днес видях туба 4 литра на цена около 76 лв. дали е менте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз миналата седмица сложих Castrol 5W30,преди това бях с Mobil 10W40,мотора работи по-меко,ще видя как ще е,дали ще го яде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Castrol Magnatec 10W40 някъде тук бях чел , че оригинала е само в туби по 1 литър и 5 литра , има ли нещо вярно в това , защото днес видях туба 4 литра на цена около 76 лв. дали е менте?

Не е задължително да е фалшиво! За различните пазари в европа има разлика в опаковките, някъде са 4л., другаде 5......

Примерно в Италия и Унгария Кастрола е в 4 литрови опаковки, а в Германия в 5литрови

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9000 км си сложих Sunoco 10W-40 - белгийско. За този период долях единствено останалото в тубата след смяната (към 500 гр). Сега отново маслото ми е на минимума и реших да сменям, отново същото.

Забелязах, че правилото вискои обороти - по-голям разход масло много точно важи за моята кола. Два месеца ауди-то го кара жена ми, която е истински състезател и не знае какво е щадене на мотора. Тогава се наложи да доливам.

Но откакто аз отново седнах зад волана, нивото на маслото почти не се променя. Само че аз не натоварвам двигателя и може да се каже, че в в голяма степен до колкото е възможно пазя колата.

Карам Ауди А3 1.6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако питаш мене 0/80 или -5/100 че големи бИгачки и от големи рацери се карат :hilezh:

Аууу... и аз искам :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

със статойл за турбодизели 10W40 или 10W50 не съм сигурен. Спрях се на него защото мой приятел с автосервиз ми го препоръча, пък и като е по-малко популярна марка вероятноста да я фалшифицират е по малка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

MEGUIN 10W40

ЦЪК

Колега доволен ли си от Meguin-a ?

Я да използвам случая да питам,какви биха били негативните неща ако сипя на А4 Б6 2.0 АЛТ 10W40.По каталози я дават да се кара с VW 502 00 и 5W30,5W40,0W40.Да но на доста 10W40 също има норма 502 00.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега доволен ли си от Meguin-a ?

Я да използвам случая да питам,какви биха били негативните неща ако сипя на А4 Б6 2.0 АЛТ 10W40.По каталози я дават да се кара с VW 502 00 и 5W30,5W40,0W40.Да но на доста 10W40 също има норма 502 00.

Ами 10W-40 e компромисен вариант. Ако ти харесват компромисите - сипвай. Ако искаш да си безкомпромисен - 5W-40 или 0W-40. 5W-30 е рядко.

PS.Ако си беше направил труда да кликнеш на линка с утвърдените масла от подписа ми щеше да видиш че няма 10W-40 с VW 50200

Редактирано от SpeedyMan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...