Jump to content

Recommended Posts

През лятото с Yokohama C.DRIVE

през зимата с Cooper weather master 2 S/T

За пръв път карам с японска гума , и останах силно очарован от поведението и на пътя. Особенно при дъжд!!!Преди около 2 седмици когато бяха големите дъждове се прибирах по автомагистрала Тракия , и малко преди Ихтиман (където винаги стават наводнения в по пътното платно) попаднах на силно наводнен участък със скорост над 120кмч , е колата _НЕ_ помръдна!

За Cooper-а мога да кажа също много добри думи, много добра мека гума, но за съжаление тази година нямаше много снях където да я пробвам (с изключение на няколкото пътувания до Банско).

Прилагам снимки и на двата типа гуми с които карам.

post-4384-1181374696_thumb.jpg

post-4384-1181374717_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 368
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

195/65 R15 95H Yokohama C.Drive

Обичам да експерементирам. За сега добре. Учудващо е, че са подсилени, а загуба откъм конфорт не усещам. Догодина независимо от километрите - други нови ще си купя, най вероятно Пирелли п6 или Бриджстон ЕР300.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

195/65 R15 95H Yokohama C.Drive

Обичам да експерементирам. За сега добре. Учудващо е, че са подсилени, а загуба откъм конфорт не усещам. Догодина независимо от километрите - други нови ще си купя, най вероятно Пирелли п6 или Бриджстон ЕР300.

Аз от 3 години съм също с усилени (REINFORCED, EXTRA LOAD или XL) гуми и нямам забележки към комфорта. Тези гуми имат по-високо товарно число и са препоръчителни за нашите пътища. :huh: Единственият проблем е, че не се произвеждат във всеки размер. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз от 3 години съм също с усилени (REINFORCED, EXTRA LOAD или XL) гуми и нямам забележки към комфорта. Тези гуми имат по-високо товарно число и са препоръчителни за нашите пътища. :hilezh: Единственият проблем е, че не се произвеждат във всеки размер. :hilezh:

По принцип подсилените (95 товарно число за 195/65 R15) са за Форд Турнео и Форд Конект. На Биджстон и Конти са големи дървета, доста са твърди бордовете. Със сигурност ще возят твърдо.

Но в случая с тая Yokohame ne e taka. Гумата е мека отстрани и наистина комфорта е задоволителен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз! BF Goodrich и зимни, и летни. Е няма такива дървета, бягайте далече от тях. :)

Зимните са мааалко по-добри, но като цяло са трагедия. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз! BF Goodrich и зимни, и летни. Е няма такива дървета, бягайте далече от тях. :hilezh:

Зимните са мааалко по-добри, но като цяло са трагедия. :hilezh:

Е ти направо ме разцепи. Аз съм с чудесни впечатления от Гудрича. Да уточня само, че говоря за Profiler 2.

Редактирано от AALEXANDROV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли някой който не е доволен от гумите си, всички се сцепиха а се фалат :flipoff:

И аз да се оплача, е на това място преди Търново, дето вчера се размазаха волейболистите и тия от БНБ, преди 1 година оставих на асфалта 2 броя BF Goodrich Touring G. Щото тия с автобусите Cosco ли беше моско ли е ме извадиха на банкета у лево. Ама по-добре 2 гуми на боклука, отколкото 3 живота.....

И така нови Profiler 2 + старите Touring G. Имам им доверие, а и за такъв модел кола - добър избор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Други - Dunlop, още не съм стигнал до зимата, но и за там сложих "други"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си взех мойто ауди с летни bridgestone ама бяха много изтъркани и не ми се сториха добри,

после му сложих летни 15" goodyear :bia: оказаха се доста добри eagle нещо-си бяха,

после имах 15" toyo - сториха ми се много хубави, следващия сезон бях с 15" MAXXIS - много добри на мокро но след 10-15 хил.км се изтъркаха и почнаха да не държат на сухо :bia: ,

сега съм с 16" :D Continental - досега с по-добри гуми не бях карал!

Редактирано от Jesus
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Quattro BG - то го е казал. Бриджстоун и Йоко - това са гумите. Не съм пристрастен, защото карам с други.

Няма гуми марка Йоко Саше. Тази година за АКБ хитът е Дънлоп Фастреспонз. :hilezh::puke::bia::smilie_colors1:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йоко...хама, Кокич! :bia:

Това вече е друго нещо. Имах съмнение да не си искал да кажеш Toyo. :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летните са Мишленки Енерджи, а зимните Еуротек СноуУлф 2.

Единствения недостатък е че и двата вида гуми са малко шумни ... или купето не е обезшумено достатъчно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука се получава неква голема щуротия, естествено че като смените старите си гуми с нови, новите ще ви се сторят супер, моето Алди докуцука от Италия с некви супер изтъркани Michelin Pilot Primacy. Слагам аз по-евтините, но нови Michelin Energy и познайте кои са по-добри, а? :hilezh:

Бих признал само мнение на някой, който е изтъркал 5-6 чифта от различни марки, всичко друго е ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...