Jump to content

Мнение за кола


Recommended Posts

Здравейте колеги. Планирам покупката на употребяван Ауди Q5 и моля за мнение за конкретен автомобил от обява за хората, които вече притежават такъв автомобил. Благодаря предварително на отзовалите се.

https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=21619080304218833&slink=jv4jsb

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно ще мести купето, но при шофиране надали ще създаде спесифичната за ауди емоция на динамичен и и бърз автомобил, който при натискане ти лепи гърба за седалката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може питащият да е спокоен шофьор. Въпреки, че нз това кубче с аеродинамика на малко училище как ще ускорява спокойно, но предполагам с един лек ремап на моторя нещата ще станат прилични. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за коментарите колеги. От тях разбирам, че 2.0 дв.177 к.с.като цяло е слаб мотор ? Какво препоръчвате 3.0 224 к.с.? Като екстри разбирам, че си има всичко базово. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам доста семейни Q5-ци в Германия с 2.0. Ако си човек, който кара нормално и не нарушава ограниченията с 30-40 км/ч отгоре, то ще ти е напълно достатъчен според мен. Хората които познавам с 3.0 или карат по много километри на ден по магистрала, или си теглят конете, караваните и лодките. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам съвсем нормално и не съм от хората, които нарушават ограниченията, нито ще тегля каравани и др.подобни. Има ли нещо специфично при този модел, което трябва да се гледа преди покупката извън стандартните неща като цяло, тъй като ще ми е първа кола от този клас ? Гледам колата да е поне 2013та година и се чудя дали не е добре от вън да се внесе, тъй като наредените коли от местните автоджамбази всички ги знаем що за стока са...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи не би трябвало да имаш драми с не толкова динамичният 2.0TDI.  Това от къде да си купиш колата е лично твое решение. Ама идва другият момент, че в немско колите са на едни други пари спрямо тези на нашия пазар ... та пълно щастие няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам че парите са по различни от Германия, но за сметка на по реалното състояние на автомобила, което за мен лично си е оправдано. След като се отстранят скритите и скъпоструващи дефекти на една кола купена от БГ, (Особено ако нямаш късмет) крайната цена след ремонтите, така или иначе най вероятно ще прехвърлят цената на кола закупена от Германия. За нервите няма да говорим, те не могат да се изчислят във финансово изражение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за мен си струва стига всичко написано в обявата да е истина. Кола на тези години и на тези километри според мен е голяма рядкост. Макар да няма кожен салон и други екстри..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Българина обича да купува екстри, не коли. После мрънка в сервиза като види сумите за ремонти на гробницата. Манталитет.

Провери това Q5, което си харесал, в сервиз. После можеш да си направиш сметката дали е твоят автомобил или ще търсиш друг подобен. Успех с покупката и евала за практичното мислене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предната ми кола беше Тигуан със същия мотор 177 - ясно е, че не е най-бързата кола и на моменти ми малееше, но истината е че почти всеки ден правя по 200 км магистрала и не съм изпитвал проблеми и неудобство.

Семейна кола с достатъчна динамика за нормално предвижване и при нужда може и да се засили до 200...ако ти се хаби нафта :hilezh:

Лично за мен конкретната кола е много постна, но всеки решава за себе си какво е най-добро и важно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ,аз ли?

Просто погледнах и споделих лично мнение 😁

Никой не е длъжен да се съобразява с мен, края на краищата аз съм никой и мога да си лалам квото искам  нали 😀

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и кое си струва на това от линка,оставете мотора- то няма никакви екстри,дори няма лед фарове,да не говорим за интериора- нито мултимедия,нито климатроника ......плача

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 27 минути, Nikola_RS написа:

и кое си струва на това от линка,оставете мотора- то няма никакви екстри,дори няма лед фарове,да не говорим за интериора- нито мултимедия,нито климатроника ......плача

И твоята с многото екстри няма LED фарове ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смята офертата за адекватна. Няма как да е по-скъпа въпреки малкото километри, предвид мненията по-горе, че е гола на пушка. Аз я намирам за съвсем приемлива :) 

Отделно цените на коли закупени в БГ не могат да се състезават с натупани милионерки "нов внос". Същата с екстри, мотор и малко реални км отива над 40к.

Аз бих направил проверка в официален сервиз дали описанието е истина и газ :)

 

Редактирано от pampo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви много за мненията колеги. Аз за сега реших да хвърлям око какво излиза на тукашния и немския пазар и евентуално като се пооправят нещата с тези пандемии и чудесии да прескоча до Германия, тъй и тъй ще давам едни не малко пари лично за мен, които не изкарвам никак лесно, за да ги дам току така на някой си тукашен джамбаз, който правил струвал, връщал километри и незнаем още какво бърникал по колата и аз да му се натреса ей тъй, защото вече ми се е случвало. Съмнява ме като цяло конкрентата обява, затова исках и да чуя повече мнения. Pampo благодаря ти, прав си, че трябва да се види в официален сервиз, но реших и не смятам, че си струва като цяло за мен в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма коригирай бюджета тогава, че и в германия ше е трудно да вземеш нещо прилично за тези пари .....

Имам интересен франкенщайн 😁

20210428_165827.jpg

20210428_165843.jpg

20210428_165855.jpg

20210428_165912.jpg

Редактирано от moto_fan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...