Jump to content

На колко км се сменя верига ?


Hrimikal

Recommended Posts

Здравейте! Карам audi а6 от 2015 с 3.0 tfsi 333 к.с. и ме интересува на колко километра се сменят веригите ,за да съм спокоен .Благодаря Ви предварително !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На дизелите като почнат да шляпат сутрин за да си спокоен. Предполагам че и на бенДзина е така. Някой от колегите с бензин да сподели.

Редактирано от Nikolay Tanchev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма точен интервал. По споме ауди казват, че при тракане над 3-4 секунди е време за смяна на ланците и те така. На колко км е колата? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених на 270к, имаше типичното тракане на студено 1-2 секунди, което го имат 90% от 3.0 тфси дори коли под 100к.  При мен светна и чека за отклонение във вала - има как да се провери дали е разтегната по живи данни през VCDS. Моята си беше разтегната, според мен 200-250к е тавана и не трябва да се чака повече, за дизела може и по-малко. След смяната изчезна тракането, грешките и всичко заспа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Понякога се налага и авансаторите да се сменят, от тях може да дава, че няма синхронизация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При мен се чуваха на 200к и ги смених. Интересното е че, при мен се чуваха когато загрее, сутрин мнг рядко. Чуеш ли ги да тракат значи са разтеглени и са за смяна.  Смяната на двете вериги + масла филтри, отстараняване на течове от каретер, 2бр тампони мотор+ труд 4000лв

Редактирано от turbo911
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

а възможно ли е да се чуват само около 1500 оборота, сутрин не се чуват въобще. Колата е А6 3.0тди 313к.с.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз смених само обтегачите, но като направя 220-230к ще сменя и веригите :) Да знам, че ми е сигурно и няма да има драми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя кош на 200 000 не теракаше на 255 000 се обаждат вече. 245кс crca дизеляк е обаче.

Редактирано от kenwood2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Километрите нямат значение, нито какво е горивото - като почне да трака.

Това им е едно от най-хубавите неща на веригите - че си "казват", когато са за смяна, за разлика от ремъците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...