Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 14


lavatrice

Recommended Posts

@OvivO Благодаря 

За отпред и аз съм взел ате пауър диск с накладки ате обикновени,  ти с какви накладки си

Редактирано от Vasil82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първоначално на Power disk отпред сложих АТЕ Керамик серията, която не цапа джантите. Голяма грешка, не цапаха, но и не спираха. А дисковете не бяха огледални, а изглеждаха супер зле. 
Хвърлих Керамичните и сложих някакви ATE gg серия уж за по-сериозно триене и спиране. Пак не беше добре. 
Накрая ми писна и сложих OEM накладки и друга кола. 
Сега за отзад също съм взел ОЕМ накладки и ще ги сложа с power disk. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги!

Имам два въпроса към вас.

1. Имам утечка и ми пада акумулатора. Клеми при двигателя нямам и проблема не е от там. Въпроса ми е как да замеря и съответно открия къде е утечката. Когато оставя шофьорската врата отворена и заключа колата остава да свети ляв габарит и не мога да хвана проблема. Дайте идея как най-правилно да зямеря.

2. Опитвам се да регулирам фаровете. Правя регулирането по уж правилния начин с VCDS-а и прословутото стопиране на машинките. След като ги регулирам и им задам да се запази позициятя трия и евентуалните грешки. След това кася колата и заключвам, но след около 1 час когато запаля фаровете са в съвсем различно положение от това на което съм ги "запазил". Къде евентуално греша. Пробвах и без VCDS, но тогава няма никакъв ефект.

 

Давайте идеи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,фаровете ми са би-ксенон с кантар...има ли завиващи или не завиващи? Колата е 4ф 2006 асб с-лайн отвън,ако има значение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 12/11/2023 at 6:25 PM, chochan said:

Здравейте,фаровете ми са би-ксенон с кантар...има ли завиващи или не завиващи? Колата е 4ф 2006 асб с-лайн отвън,ако има значение!

Ако имаш такъв модул прикрепен към фара, значи са завиващи.

IMG-20230615-WA0014.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги препоръчайте къде мога да рециклирам турбина както трябва? Сервиз от който сте доволни, а не след 20 000км да почнат проблеми отново. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 10.11.2023 г. at 20:14, alexander alexandrov написа:

От известно време при подаване на газ чувах свистене,но го отдадох на леко отворени прозорци.Тези дни се оказа,че не е от там и колата влезе в авариен режим. Грешката,която записа е 000665 Boost pressure regulation

P00299 control range not reached

Какво може да е някой турбо път и как мога да го проверя?Колата е 4ф 3.0 cdya 

Единия маркуч на кулера беше в масло и го смених,карах така известно време и онзи ден пак влезе в авариен режим. Отново същата грешка е записана,ако е актуатора има ли как да се пробва дали е той и от какво може да е ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

За много години форумци ;) да ви питам дали някой от вас случайно е с този модел предни амове:

Амортисьор BILSTEIN - B6 Performance 35-116288
 

Обмислям смяната на предните на моята и да питам има ли смисъл от такива или да си заложа на стандартните!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги здравейте. Имам 4ф 2011г с четирилъчев волан.Имам наличен трилъчев волан от 2008 преди фейса. Какъв трилъчев еърбег трябва да търся?

И другия ми въпрос е предните капаци на фейс и преди фейс имат ли някаква разлика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги от къде мога да получа информация пиновете на червената букса червено-черното кабелче и до него жълто-синия (бяло-червен) каква роля играят буксата беше в окиси явно от теча в бушонерата.Някой да знае къде отиват тези двата да ги проследя?Наводни ми се бушонерата

IMG_9217.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/19/2024 at 8:56 AM, Vasil82 said:

Колеги някой знае парт номер на заден десен датчик ( най крайния) на парктроника

Те са еднакви утре като сляза в мазата и успея да разбутам натурите ще ти го снимам с номер, статия ми е там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не успях да изровя стария  съжалявам търсих го ама се е запилял някъде 
но намерих в поръчките ми от алито това и в момента вече доста време са на колата и си работят 
ако искаш линк към тях ето: 7H0919275E, 7H0919275B, 4B0919275G PDC Parking Sensor For Audi A6 4B, C5 4F2, C6 4FH, C6 4F5, C6 7H0919275E - AliExpress
image.thumb.png.974b332305d333e143bc9108c0a7cced.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Имам проблем с парното, духа само студено. Колата има към системата и печка. Смених термостат държи си 90 градуса източих цялата система и смених антифриза и проверих дали работят соленоидните клапани за купето и соленоидният четири пътен клапан към системата на печката. Вътре самите тръби, когато бърках с пръсти бяха със слой корозия и извадих цели парчета отлагания от тях. Явно старият собственик не я е карал с хубави течности. Търся решение на проблема. От какво може да е колеги ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клапани под чистачките

казанче антифриз - колкото и да не ти се вярва, ако го смениш с ново, за предпочитане ОЕМ, може и да тръгне

радиаторче парно

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Соленоидните клапани под чистачките ги смених и старите бяха работещи. Радиаторчето му пуснаха машина за почистване и ми казаха, че не било в него проблема нито е запушено нито тече и да се изпарява антифриз. Казанчето за антифриза си циркулира. Остава някой електрически датчик и да сменя казанчето за антифриза. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

казанчето за антифриза смени, не е скъпо и е добър опит. 
Ако има ръжда в системата, може са имаш запушен някой маркуч.

  • Thanks 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...