Jump to content

Проблем с ремъци и ролки - А8 3.0тди

sTronic

Recommended Posts

Здравейте, имам следния казус относно колата на един приятел - А8 2012 3.0тди.

След извършен ремонт, а именно смяна на всички ролки с ремъци, демфер и водна помпа, при запалване на двигателя се вижда как ремъка играе в ролката и променя позицията си сигурно с 1см.

Някой по-запознат, ако може да каже дали това е проблем, защото според мен не би трябвало да се случва такова изместване на ремъка, ако има някой със същия проблем би ли споделил какво е правил в случая.

Една от ролките (горната) се вижда как играе леко в оста си.

Майсторите нямат обяснение. Всички части са чисто нови. Демфера е оригинален на INA.

Вече се е видял в чудо и ме помоли да отворя тема тук.

Надявам се някой да помогне. Благодаря предварително.

не е нормално, изглежда като да е от алтернатора, а на клипа се вижда, че играе ремъка при ролката отгоре и отляво над демпфера

• Like 1

Подобна аномалия при сменени всички ремъци, шайби  и ролки съм наблюдавал само при силно износени лагери на компресора на климатика. Не е безопасно, особено зимата, когато ремъците се втвърдяват при много ниски температури.

• Like 1

Нещо не е съосно и ако не е било така преди, ще да е от новите ролки.

освен една по една да ги смени пак. Те поне са евтини.

Не е невъзможно и да е от ремъка както е писал колегата. Нещо е дефектно.

А може и да са монтирали накриво, да са скъсали некоя шпилка, да са оправяли или да е изкривена. Тогава и смяна на ролките няма да оправи нещата.

• Like 1

Здравейте, проблемът е решен.

Значи първото нещо, което направихме е да подменим ролките с нови но проблема остана.

Второто нещо беше смяна на алтернатора, при което имаше подобрение но съвсем минимално.

И накрая решихме да пробваме с оригинален ремък и там вече проблема се реши. Оригиналния ремък е почти двойно по-дебел.

Как да предположи човек, че точно ремъка ще се разтяга така и ще криви, та нали от един и същ материал би трябвало да се правят. Щом е за модела се предполага, че ще пасва и ще върши работа нищо, че не е оригинален.

Благодарим на всички за помощта.

Оказва се, че досегашният ремък въобще не е афтърмаркет на оригиналния. Недопустимо е, а и подсъдно, да има разлика в размерите на оригинален и афтърмаркет ремък, хеле пък два пъти.

• 1 month later...

@mshbul Continental ама дали наистина е бил такъв не се знае. Явно и пистите вътре са били криви, за да играе така.