Jump to content

светлини!?


venko

Recommended Posts

Имам питанка относно смяната на крушките на фаровете, искам да сложа от тези ксеноновите /бели/, но не знам дали трябва да се монтира и реле !? Много са гадни тези жълти светлини :) нищо не виждам вечер 8) В авто+ ми искат по 18 лв за крушка, което ми се вижда приемливо, но да не прецакам цялата инсталация !? Продавача ми реди реклама само. . . :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вече се писа по тази тема..провери по-старите постинги!

2,3 пъти:)

А инече Venko мисля че ако не ги сложиш 100 Вата няма нужда от реле.За тези пари и 55/60 (ако бяха толкова) ще ти свършат идеална работа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като марка OSRAM ли са най-читави!?

Аз съм изключителен фен на Филипс. Магазинчето на вносителя е отстрани на гаража на Надежда Михайлова. Улицата е продължение на канала и свършва на бел. "Сливница" (Данаил Николаев). Там сега е пълно с магазинчета за резервни части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Osram са пълни боклуци....Osram SilveStar +50 more light....45лв. двете....едната искара 1 месец...другата 2месеца.... :)

Предишната ми кола беше с Филипс.....ами 3 години но Проблемо...така, че тия дни отивам да си взема от магазинчето за което говори колегата.... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Osram са пълни боклуци....Osram SilveStar +50 more light....45лв. двете....едната искара 1 месец...другата 2месеца.... :)  

Предишната ми кола беше с Филипс.....ами 3 години но Проблемо...така, че тия дни отивам да си взема от магазинчето за което говори колегата.... :)

Дано правилно съм ти обяснил местонахождението. Значи аз си купих Н4 от най-скъпите - чифта е 30 лв., също 50% отгоре (има и обикновени за 7-8 лв, а тези + 30 % не помня цената). След смяната късите са като дългите ми отпреди, а дългите като прожектори.Мощността си е нормална явно имат технология, по която се увеличава излъчването на светлина без увеличена мощност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го открия.... :D там е по-лесно.....за разлика от тунинг магазина МахДраив....който така и не открих... :)

Филипс са можеби най-добрите....

Аз съм с Н7...и крушките предполагам ще са към 20-30лв. бройката....Осрамките бяха 22.5лв. В сравнение с оргиналните който си бяха на колата Генерал Електрик светят около 5% по-добре....но за 45лв. за два месеца....да ме извиняват :) един приятел предположи, че може да си били ментета, но не е така защото гледам по много форуми (не български) се оплакват от тях и им карат по 1 до 3месеца....но и на самите крушките пише, че изкарвали по-малко от нормалните ама чак па--толкова малко :)

Причината да си купя Осрама вместо Филипса, беше че бяха класирани на първо място в едно английско списание на 1-2точки пред филипса....и май това беше последният път когато ще вярвям на списания :D ГЛедам и пресен пример в вестник Стандарт от днес....Сините крушки които те наричат и най-вече мислят за Ксенонови :) светели по-добре....ебре....:

====================================

30 лева за ксенонови фарове

Сините крушки удвояват видимостта

Искате да виждате по-добре, когато шофирате през нощта. Или пък автомобилите идващи, срещу вас, да ви забелязват отдалеч. Решението на тези проблеми са ксеноновите фарове. С новите сини крушки видимостта на шофьора се увеличава два пъти повече.

Ксеноновите крушки за фарове се предлагат във всеки магазин за автоаксесоари. Цените им са от 15 до 30 лева в зависимост от марката. Цветните крушки се предлагат във всички размери - От Н1 до Н7. Сините лампички се монтират много лесно на всеки автомобил. Те се поставят както обикновените крушки за фарове.

Според продавачите в автомагазините ксенонови крушки слагат най-вече таксиметровите шофьори. Те карат най-много през нощта и за тях освен лукс тези фарове са и необходимост, обясняват продавачите. В последните месеци обаче ксеноновите крушки станаха хит сред младите шофьори.

Освен ксеноновите крушки модерни в последно време станаха и алминисцентни лампи под автомобила. Те се поставят на праговете. В автомагазините се продават в няколко разцветки. Най-търсени обаче са зелените и сините лампи. Техните цени зависят от дължината на лампата.

===============================================

Утре други ден ще гледам да мина през магизина и да пробвам филипса на късите...ако ми харесът ще смена и дългите...и тия за маглата....но ще направиме проба първо :D

п.с: дано само ми остане време преди петък, че заминавам на море :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужас, вярно ли го пише в Стандарт това? Някои журналисти че са неграмотни ми е пределно ясно, но кой редактор го е пуснал това да се отпечата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне за мене,тия са луди!!!

Пробвах с така наречените "ксенонови" крушки и ги махнах на първата седмица-окьоравях!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го открия.... :D там е по-лесно.....за разлика от тунинг магазина МахДраив....който така и не открих... :)  

Филипс са можеби най-добрите....

Аз съм с Н7...и крушките предполагам ще са към 20-30лв. бройката....Осрамките бяха 22.5лв. В сравнение с оргиналните който си бяха на колата Генерал Електрик светят около 5% по-добре....но за 45лв. за два месеца....да ме извиняват :) един приятел предположи, че може да си били ментета, но не е така защото гледам по много форуми (не български) се оплакват от тях и им карат по 1 до 3месеца....но и на самите крушките пише, че изкарвали по-малко от нормалните ама чак па--толкова малко :)  

Причината да си купя Осрама вместо Филипса, беше че бяха класирани на първо място в едно английско списание на 1-2точки пред филипса....и май това беше последният път когато ще вярвям на списания :D ГЛедам и пресен пример в вестник Стандарт от днес....Сините крушки които те наричат и най-вече мислят за Ксенонови :)  светели по-добре....ебре....:

====================================

30 лева за ксенонови фарове

Сините крушки удвояват видимостта

Искате да виждате по-добре, когато шофирате през нощта. Или пък автомобилите идващи, срещу вас, да ви забелязват отдалеч. Решението на тези проблеми са ксеноновите фарове. С новите сини крушки видимостта на шофьора се увеличава два пъти повече.  

Ксеноновите крушки за фарове се предлагат във всеки магазин за автоаксесоари. Цените им са от 15 до 30 лева в зависимост от марката. Цветните крушки се предлагат във всички размери - От Н1 до Н7. Сините лампички се монтират много лесно на всеки автомобил. Те се поставят както обикновените крушки за фарове.  

Според продавачите в автомагазините ксенонови крушки слагат най-вече таксиметровите шофьори. Те карат най-много през нощта и за тях освен лукс тези фарове са и необходимост, обясняват продавачите. В последните месеци обаче ксеноновите крушки станаха хит сред младите шофьори.  

Освен ксеноновите крушки модерни в последно време станаха и алминисцентни лампи под автомобила. Те се поставят на праговете. В автомагазините се продават в няколко разцветки. Най-търсени обаче са зелените и сините лампи. Техните цени зависят от дължината на лампата.  

===============================================

Утре други ден ще гледам да мина през магизина и да пробвам филипса на късите...ако ми харесът ще смена и дългите...и тия за маглата....но ще направиме проба първо :D  

п.с: дано само ми остане време преди петък, че заминавам на море :D

Нямаш проблем тези от Филипс ще ти направят безплатна проба. Много точни момчета са! За пазарлък не искам да говоря. Според мен и така цената е добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E за безплатна проба не знам дали ще се навият от сорта на 1-2 месеца :) да видя дали ще издържът повече от Осрамките.

За пъзарлък, може да се говори като тръгна да сменям всичките...

п.с; дано утре ми остане време да мина от там

Мерси за инфото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

55/60 са сегашните днес ходих при познат жичкаджия и той ми реди че разлика няма да има ако белите са пак 55/60 а за повече твърдо трябвало реле че иначе се скапвала инсталацията?!!?!?!? А дали е така. . . . кой ще ми каже. . . .. :roll: :roll: :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забравих да кажа че съм с някакъв бял Ксенон ама неква куче марка . Аз съм супер доволен H3 ги имам от 3 год и още светят , а аз доста често хода до късно на дискотеки и кафета , така че се ползват редовно .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес най-накрая си взех Филипса...Н7 VisionPlus за късите и Н1 Premium за мъглата :wink:

Ето и снимки в сръвнение с заводските Генерал Елктрик Н7, Н1...

http://tuning.bg/forum/viewtopic.php?p=55480#55480

Мога само да :wink::D:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, магазинченто се намира; тръгваш от театър зад канала посока бул. сливница към гаража на бившето УБО (понастоящем собственост на надка пиратка) където се стесни улицата на около 40метра преди сфетофара спираш и гледаш от ляво в блокчето има една табелка philips automative lighting.... там е. Или още по лесно тръгваш от орлов мост по канала посока бул. Сливница и където свърши улицата спираш :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разликата не е задоволителна според мене

Стига бе, разликата е огромна... Замислям се и аз да инвестирам в посока светлина :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да сравниш е OSRAM-а преи да изгори? :)

Кои са по-добри по твоите наблюдения?

Аз се чудех м/у OSRAM и Philips и накрая взех OSRAM..., не са изгорели още - 3 месеца. :)

Значи' date=' магазинченто се намира; тръгваш от театър зад канала посока бул. сливница към гаража на бившето УБО (понастоящем собственост на надка пиратка) където се стесни улицата на около 40метра преди сфетофара спираш и гледаш от ляво в блокчето има една табелка philips automative lighting.... там е. Или още по лесно тръгваш от орлов мост по канала посока бул. Сливница и където свърши улицата спираш :)[/quote']
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжеление тогава не се сетих да направя снимки, но честно казано Осрамките светеха съвсем малко по-добре от оргиналните ми крушки Генерал Електрик. Филипса е значително по-добър и знаците, и номерата на колите "светят" от значително по-далече. Тоест това което ракламират на кутията си го има...около 20метра по-дълаг сноп светлина и по-добро отразяване на знаците.... :)

За Осрамките разбрах, че са изнесли част от производството си в Унгария (там са произведение и ГенералЕлектрика ми,може да ги правят и в един завод) и за това им е паднало качеството. Освен това на самите кутий на осрама си пишеше, че са с кратък живот...ама 1-2месеца аре сору :)

По-принцип Н7 са с доста по крътак живот до колко съм чувал. За габаритните ми крушки Н6W които са по-скъпи от Н1 са само с 100часа живот :)

За сега съм пробвал крушки на PIIA, Philips, Osram, Sylveniа, GE и според мен Филипса и най-добър...единствено не съм изпробвал Hella, но съм чувал добри неща за тях.

Благодаря на Коко, че ме светна къде мога да намеря Филипса... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...