Jump to content

Избор на климатик за вкъщи


Recommended Posts

....

....дали. Много спират, ако не са инверторни (да не се бърка с реверсивни), но това е само при отопление, именно за да не духа студено. Също така имат функция "размразяване", което премахва обледяването на външното тяло.

Но това е далеч от момента, в който се намираме сега, зимата е далече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 108
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

....дали. Много спират, ако не са инверторни (да не се бърка с реверсивни), но това е само при отопление, именно за да не духа студено. Също така имат функция "размразяване", което премахва обледяването на външното тяло.

Но това е далеч от момента, в който се намираме сега, зимата е далече.

Много добре казано. :musik:

А относно Midea, са железни. Работят малко грубичко но досега с тези климатизатори не сме имали проблеми. За разлика от Haier и Елит. :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От другата страна ако климатика има функция "power loss autorestart" тогава може да му се сложи външен термостат и да спира генерално когато не е нужен. Така съм си направил единия от моите и е рахат защото докато почива не работи изобщо.

Мечо,

това е некакво твое изобретение, щото климатиците нямат такова....

Производителите на климатици се опитват да опростят нещата. За това сензора на температурата в помещението е вграден на входа на въздуха. Според мен далеч по-добро би било ако сензора е изнесен извън климатика и поставен на подходящо място. За съжаление монтажът се усложнява а изборът на "подходящо място" дава възможност за свободно творчество.

При мен помещението е с нисък таван и ако климатикът духа постоянно ще го изхвърля. За това съм му вързал външен електронен програмируем термостат (има ги в КОНРАД) на който му задавам в колко часа каква температура искам в кой ден от седмицата. И той пуска/спира генерално тока на климатика. Така не духа изобщо когато не е нужен. Изискването е климатика да тръгне с идването на тока а не да се прави на разсеян. :flipoff:

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...вързал външен електронен програмируем термостат (има ги в КОНРАД) на който му задавам в колко часа каква температура искам в кой ден от седмицата. И той пуска/спира генерално тока на климатика. Така не духа изобщо когато не е нужен. Изискването е климатика да тръгне с идването на тока а не да се прави на разсеян. :hilezh:

те това имах предвид.... :hilezh:

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изискването е климатика да тръгне с идването на тока а не да се прави на разсеян. :hilezh:

A как може да разберем дали е има тази функция преди да си купим климатика.

Ако попитам продавач-консултанта сигурно ще ме изгледа доста умно :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така:

Auto restart means it will begin working automatically after a power outage.

Всички с механични термостати го могат но такива имат само прозоречните. На сплитовете с процесор се брои за екстра и е рядка.

За да работи тази функция качествено трябва паметта на процесора да е енергонезависима (ЕЕПРОМ) и да може да си запише последния статус (включен/изключен). Иначе ще се включва винаги при идване на тока което е досадно. За това въпроса масово е уреден по простия начин - като дойде тока не тръгва.

Това е трудно да се провери на място - може да лъжат.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре бе хора дайте съвет.

климатика в едната стая работи, духа студено и мирише но не много.

обаче от външната тръбичка не капва и капка вода. за разлика от останалите 2 които направо опикават плочките пред блока.

защо е така ? проверих тръбата, не е запушена.

къде отива всичката тая вода ? или се е повредила пущинката ?

а уж духа студено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж колко студено духа. Моя го мерих онзи ден - извади +2.5оС на изхода на въздуха. Мисля че е нормално до 7 градуса.

Ако е по-висока температурата може да му е изтекъл фреона. Ако е толкова ниска няма начин да не събира вода. Тогава я търси къде се губи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси сега ще проверя. иначе наклона уж е читав. миналото лято изхвърляше вода. тормозих и фирмата от която го купих ама за сега нямам инфо смислено от там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че изстудява колкото и другите. Пусни ги на слабо духане и ги сравни - тест с ръка.

Ако имаш и най-малкото съмнение, че има разлика в студената струя - може и да имаш проблем.

При мен са два - и двата текат като са на студено, но новия вчера - след седмица работа откакто го сложиха - и ми направи впечатление, че не капе. След като ги сложих и двата на слабо духане се усети, че този дето не капе всъщност и почти не студи - за сега съмненията са за поизбягал фреон, но днес или утре фирмата по подръжката ще каже с точност какво е......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно всичко си му е наред само дето няма грам конденз,

7.6 градуса меря на отвора на духалката на вътрешното тяло.

ще го ползвам така докато почне да дими отвън или се запали от вътре :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да го поразголиш малко -- отвори го и махни филтрите. Надуй го на най-ниските градуси и виж с очи дали има конденз по радиатора. Ако няма, може би помещението е с много ниска влажност? :-)

Не знам, дали 7 градуса са достатъчно за охлаждане, оня ден сумиста мери моя климатик в колата и даваше минус 6 градуса ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достатъчни са за домашен климатик. Както казах моя даваше +2.5 градуса и преди малко се замислих и му отворих филтъра. :D

Подозирам че сме го забравили две години (сякаш беше вчера). Беше тотално блокиран. Сега е изкъпан и вече температурата е +5.5 градуса което е по-добре. И духа по-енергично съответно.

Резил. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избора за климатик и при мен се оказа доста труден.Много консултации,много ровене из нета и какво ли не,докато си избера.Какво чух за климатиците :

1.Почти всички приятели ми предлагаха да си взема МИДЕА.

Тц.Неща.Защо?-Влизам в един магазин и гледам МИДЕА.Човека каза че е супер.Ама,дизайна му същия,като на стариями ми климатик,ама до сущ като него.Само дето на моя пишеше SOGO.Попитах един приятел който се занимава с климатици,той ми каза,че-" Всяка фирма която може да си позволи повече от 200 000 бройки да купи,в Китай му слагат каквато лепенка си иска!.Точка.Повече не искам да чувам за МИДЕА.

2.Панасоник.

ОК.Хубави,но ако не са Китайски.Да ма цената е +400 лв. и нагоре ако е произведен в Малайзия.

ТЦ.Неискам.Много пари,а аз нямам толкова.

3.Митцубиши

Мерцедесът на климатиците ->МНОГО СКЪПИ,аз за Панасоник пари нямам,та за Митцубиши ли?

4.Даикин.

Много хубави -> Пак скъпи

5.Хайер.

Мойто мнение е като за МИДЕАТА -> Неискам

След доста дни лутане и търсене и консултации се спрях на САМСУНГ. Колега ми каза че,те нямат изнесено производство в друга страна.Незнам колко е вярно.Досега половината ми уреди са САМСУНГ и нямам проблеми с години.Малко предобеден но реших и вземах.

Модел:AQV-12FA

Цена :849 лв.

И,ООООООООО ЧУДО.

В момента съм много доволен.Работа ПЕРФЕКТНА. Шум НИКАКЪВ.Нито на вътрешното тяло нито на външното.Понякога заставам срешу него да видя дали работи.

Просто бях изумен.

Дано да продължава така още много години.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен са два - и двата текат като са на студено, но новия вчера - след седмица работа откакто го сложиха - и ми направи впечатление, че не капе. След като ги сложих и двата на слабо духане се усети, че този дето не капе всъщност и почти не студи - за сега съмненията са за поизбягал фреон, но днес или утре фирмата по подръжката ще каже с точност какво е......

Точно такаааа .... оказах се прав - беше си отишъл в атмосферата фреона. Сега зареден и работи с всичка сила. :dance: Техника призна, че е монтажна грешка. Отвън, където влизат медните тръби във външното тяло се слагат едни медни конуси върху тръбата и се стягат. Понеже това е връзка, която е близо до компресора, е близо и до по осезаеми вибрации и с времето и най-често от там се получавало теч. Зада не стане това монтажистите се подсигуряват като стягат повече от необходимото - това са меки метали (бронз и мед) и при мен от стягането се е пукнал медния конус .....

Колега Маверик_бг

Нещо не разбирам. То всеки човек си има своето право да избира как и за какво да харчи парите си.

Казваш Китай - не. Понякога човешкото предубеждение може много да те подведе.

Чета поста ти и в него повечето неща са верни, но не разбрах, защо SOGO си си купил при положение, че именно тази марка е точно поръчкова от типа 200 000 бройки.

Мидея, Хайер, Хисенсе - точно са Китайски марки, но с традиции и качество в това производство и с огромни заводи с не малък стандарт в производството на климатична техника. Да имат си кусурите в малко или много, но не ги отписвай така.

SOGO, SANG, OSAKA и т.н. са именно такива поръчки с лепенки отпред....... важното е да си доволен от твоя.

Казваш Самсунг - аз много я уважавам тази фирма и имам много високо мнение за нея. Купихме си видео камера на тази марка и съм много доволен от нея.......... въпреки глупостите, че се разваляли много. Обаче при климите имат някои проблеми, и то проблеми свързани с компресорите. Доста време не могат да го изчистят този проблем и не знам защо. Дано при теб да са изчистени нещата (макар да се съмнявам) и да си го ползваш дълго и безпроблемно.

Един Хайер е много по-доказал се на пазара от Самсунг (говоря за областта на климатичната техника)

Така че имай си своите предубеждения, но истината е в малко по-друга светлина....... .

Иначе за лидерите в тази област всички ги знаеме и не е нужно дори да си говорим за това - само дето им е неоправдано висока цената тук в България.

Панасоник - да ама не ..... това разхвърляно производство им изиграва много лоша шега .... много дефектират и то от китайските бройки - това все пак снема не малка част от доверието на потребителя.

Бъди жив и здрав - не искам да те засягам по никакъв начин.

Редактирано от Lyubo_Toshev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета поста ти и в него повечето неща са верни, но не разбрах, защо SOGO си си купил при положение, че именно тази марка е точно поръчкова от типа 200 000 бройки

SOGO беше първият ми климатик който си го купих преди години.Беше 18-ка,а зимата не можеше да ме топлина на 18 кв.м стая.А и много бръмчеше.От там останах с предубеждения към всички климатици който са произвеждани в Китай,и особенно ако са недоказала марка на Международния пазар.Марките SOGO,MIDEA,SANG,BEKO,ELIT и т.н. за първи път ги видях и чух в нашите магазини Техномаркет,Метро и Технополис.

Така че аз лично им нямам вяра.Един път си купих,втори път няма да го направя.На тези който ползват някоя от тази марка,пожелавам дълги години без проблеми да им се наслаждават.

Сега се сетих още нещо за Панасоник.

Разликата между Китайските и Малайзииски освен качеството е и в някои техни настройки,който аз не съм компетентен да коментирам,но ги чух от човек който се занимава дълги годни с климатици.До колкото разбрах,Китайските се настройвали за по мек климат,и за това през зимата не топлели много,много.А за избор на климатик,това се оказа доста съществено според проучването което напраих.Казаха ми че ако ще е само за охлаждане и НЕО да си вземеш пак ще ти върши работа,но за зимата няма да стане.

Редактирано от Maverick_bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайер са доста добри климатици, изобщо не ги приравнявай на елит. Мидеата е средна работа, но работи и където имат такива, не са правили проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм с 3 фуджитсу-сименс-дженерал (последния да затвори вратата)

сметка тая зима за ток ( и 3-те блъскат нонстоп на 25 градуса) - 113 лв най-високата.

сега ще видим какво ще охлаждат лятото.

две 12-ски и една 9-тка обща площ 65 квадрата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с LG Art Cool. Няма по-красив климатик на света. Като бижу е и съм го вградил в холната секция. Не веднъж се е случвало да питат, каква е тая картина. Работи безотказно. За съжаление е от първите модели, които нямаха Инвертори. Като поостарее, ще го сменя с новата версия, но с инвертор.

Другият е LG S12AW NE0. Inverter. До сега на негово място бях с някакъв НЕО. Много шумен! Но иначе работеше и студеше 2г. А и топлеше доста приемливо, като се има предвид, че и той е Термопомпа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в къщи съм с YORK!

Навремто реших да не правя никакви компромиси с качеството, името, надежността и сега съм много доволен, че не се направих на циганин! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в къщи съм с YORK!

Навремто реших да не правя никакви компромиси с качеството, името, надежността и сега съм много доволен, че не се направих на циганин! :hilezh:

:bia::gut::gut: Да страхотни са. А всъщност не е ли BBC York. Не беше въобще споменато за марката Lennox. Знам, че са добри, но май са скъпи. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh::bia::gut: Да страхотни са. А всъщност не е ли BBC York. Не беше въобще споменато за марката Lennox. Знам, че са добри, но май са скъпи. :gut:

www.york.com

Те в тоя pdf им е цялата продукция за стенни домашни климатици.

Редактирано от corso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...