Jump to content

Разлика возия А4 и А6('98-'00)


Recommended Posts

Oктавията е пълен боклук - изделие на прозиводител който няма традиции в тоя сегмент, издънка като Файтон-а на Фолксваген

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги!

Проблема ми е следния:

Супер много ме кефи А4-ката ми, обаче много ме дразни това че вози като каруца по лошите пътища. Иначе много се кефя на стабилноста и сигурността, обаче искам нещо по-комфортно.

За сега съм се спрял на А6 ('98-'00), Алфа 166, БМВ 5, Ситроен Ц5.

Не ме разбирайте погрешно, за мен Ауди е съвършената кола, обаче искам да вози по-комфортно.

За сега фаворит ми е А6, и въпроса ми е ясен точен и конкретен:

Нека някой които е карал А4 и А6 да ми сподели разликата във возията. Ама сериозно.

Без излишни заяждания и предразсъдаци от сорта щом А6 е по-висок клас значи вози по-комфорно.

Обръщам се към хората с реален опит с двата модела.

Каква е разликата във возията на А4( '95-'99) и А6('98-'00) - Движение през дупки и четвъртокласни пътища?

Защото по магистралата А4-ката ми се движи супер с изключение на фугите по мостовете и кръпките.

Дано да се намери колега които е сменил А4 с А6.

Поздрави!

Георги

Колега, като твоята А4 не съм карал, даже и не съм се возил. Качих се направо на А6 и мога да ти кажа, че съм очарован във всяко едно отношение. Возията е стабилна, меко обира неравностите, купето широко и удобно - помислено е и за най-дребните детайли. Това е кола за път. С нея вземам разстоянието до Милано за 18 часа без особена умора. Пъргава, икономична, комфортна. Това е. Успех в избора!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, като твоята А4 не съм карал, даже и не съм се возил. Качих се направо на А6 и мога да ти кажа, че съм очарован във всяко едно отношение. Возията е стабилна, меко обира неравностите, купето широко и удобно - помислено е и за най-дребните детайли. Това е кола за път. С нея вземам разстоянието до Милано за 18 часа без особена умора. Пъргава, икономична, комфортна. Това е. Успех в избора!

Благодаря колега!

Точно за нещо подобно питам.

Дано обаче се намери някои които е сменил А4 Б с А6 за да каже впечатления от първа ръка и малко по-подробно.

Благодаря на всички до тук.

Благодаря и за инфото за различните окачвания, още утре ще се поровя в багажника и ще видя кво е моето ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питаш за сравнение на А4 Б5 с А6 С5 да е ясно на всички...Моята А4-ка е със спортно окачва и друса повече от каруца (добре че няма дупки тука).Иначе съм карал А4-ка 95 година на мои приятел която вози страпно меко...направо като френска ч**ия... А и тя е Quattro.Маи е до това с какво окачване е поръчана колата....Според мен ако можеш да си позволи А6 скачаи.Но там и подръжката е по солена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега проверих окачването ми е стандартно тип 1 BA.

Така че пробвайте с нови предположения защо вози твърдо :P

Ама аз все си мисля следното, Вие дето твърдите че не вози твърдо да сте се качвали скоро в друг автомобил? :steinigung:

Ааа и да мога да сравнявам примерно с Ауди 100 '93 - вози си доста комфортно и не подскача по-паветата като А4. Уф, уф :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали А4-ката вози като каруца, но че вози твърдо не мисля, че е под въпрос. Това важи и за B5 и за B6, изключение прави последната а4, която вози направо супер за такъв клас.

А6-цата, специално C5 вози много добре, а и същевременно е доста стабилна, все пак това сложно окачване има цел и явно е че я постига.

като цяло разликата във возията между А4 и А6 е чувствителна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали А4-ката вози като каруца, но че вози твърдо не мисля, че е под въпрос. Това важи и за B5 и за B6, изключение прави последната а4, която вози направо супер за такъв клас.

А6-цата, специално C5 вози много добре, а и същевременно е доста стабилна, все пак това сложно окачване има цел и явно е че я постига.

като цяло разликата във возията между А4 и А6 е чувствителна.

А, е това исках да чуя.

Може ли да ми кажеш в сравнение със 100-ца как е А6? Защото имам опит с такова 100, а и понеже знам, че преди твоето А6 си имал 100. Как е разликата м/у 100 и А6?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, е това исках да чуя.

Може ли да ми кажеш в сравнение със 100-ца как е А6? Защото имам опит с такова 100, а и понеже знам, че преди твоето А6 си имал 100. Как е разликата м/у 100 и А6?

Ами, стотицата ми бе с предно, а А6-цата е куатро и е комби и тежи с 150 колограма повече- затова няма да е много обективно, но все пак, А6-цата вози по-меко и доста по стабилно, задницата не ми бяга като на стотицата, доста по сигурно се чувствам определено.

Казвал съм го много пъти, много ме кефят А4-ките като модел, единствено не ми харесва това, че на задните седалки са доста тясни и возията е твърда, за мен това е важно, за други не.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да именно! От малко над година шофиране на А4, мога да заявя, че е страхотна кола.

Единствените недостатъци който намирам на колата си са точно тези два: Доста твърда возия и малко място на задните места. Иначе е перфектна, много ме кефи. Особено интериора с тези меки извивки и махагонец :blackey:

Мисля че едно А6 ще ми доиде добре, щом при него са решени тея два недостатъка (твърдата возия и мястото отзад)

Поздрави!

Георги

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай колега, ама ако ще я тътрузиш главно по места без път по-добре се насочи към "off-road" возилата. Вземи си един RangeRover с въздушно окачване и си пей.

Че А4 вози твърдичко - ми верно е, но според мен за това купе е най-доброто. Освен това не всеки го кефи ефекта на лодката :hilezh: .

За ежедневно ползване по "път" и с "малко" дупки (както е в София) мисля, че си е перфектно.

Ти ще си прецениш най-добре, успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Особено интериора с тези меки извивки и махагонец :flipoff:

....

Ша се сетиш! :hilezh:

Моята е с 1ВЕ пък не мисля, че вози твърдо! :hilezh: Но аз не съм редовен, щото съм свикнал на спортно окачване и мразя меката возия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ша се сетиш! :bia:

Моята е с 1ВЕ пък не мисля, че вози твърдо! :) Но аз не съм редовен, щото съм свикнал на спортно окачване и мразя меката возия!

Баси дизелиста "спортист" :flipoff::hilezh::hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Бе да ви кажа, зависи си точно каква е А4-ката и А6-цата.

Примерно на Стани А4-ката B6 2.5 дизел и е комби, вози доста приятно....ама тежи колкото моята А6

возил съм се в същата А4, но с 1.9 и седан, не ми хареса определено....

Като ми сменяха ремъците при Жоро Суходолския, едно от момчетата преди да ми върне колата й направи пробно кръгче, и кажа, че малко повече се люшка отколкото е очаквал, а Жоро му каза, това е комби, ти какво искаш.....

След това прегледах амортисьорите на шок тестер, показаха, че са на 65%, под 50% се сменяли, така че не вярвам да е от тях.

Та, според зависи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност имам А4 а съдружника има С6, и двете возят в ПЪТи по зле от мерцедеса на баща ми. Май човека с темата е дорасъл за истинска кола. АМа като го гледам как се е запътил към разни ситроени, и о УЖАС - АЛФА !?? явно не мисли като нормален човек. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между А4 Б5 и А6 Ц5 има огромна разлика. В това можеш да си сигурен. На мен лично дори старата А6ца ми харесва повече от А4та, но това си е мое мнение. Аз обичам по големите коли:hilezh:

Тъй де, имаме А4, А6-Ц4 и А6-Ц5. Според мен единственото предимство на А4та е разхода. Немога да ги сравня по нищо друго. А6 си е А6. Това е моето мнение. Все пак седни да покараш или поне да се повозиш да си прецениш сам. На мен лично возията на френските коли не ми допада. Имам чувството че се клатят много и ша се обърнат на всеки завой. Дори Ситроен Ц6 ми изглежда някак си нестабилен, обаче сигурно щото съм свикнал с по-твърдото окачване на ауди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Gecata ..

Колега .. аз работя във сервиз ... и точно А4 и А6 скоро правихме ... значи за мене А4 е много хубава кола .. за возията не съм много съгласен, но всеки см мнението си ... отностно А6 тази която правихме беше 98 2.5 TDI автоматик ... разлика има и то доста голяма ... колата специално по дупките минава неусетно .. естествено при по бавна скорост ... вози много меко .. и е суппер комфортна ... на дълъг път ако нямаш стерео уредба можеш направо да заспиш в нея ... супер лека и плавна возия ... лично моето мнение е, че А6-цата вози много меко и плавно ... поне тази която превихме ... качвал съм се и на други А6-ци ... и мисля, че това е доста сполучлива кола, поне за мен ...

Това е от мен още съм нов във форума, но съм голям фен .. надявам се да съм ти помогнал малко поне .. :rolleyes: айде успех със избора ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако искаш безупречен комфорт, визия, уникалност - вземи си Мицубиши Галант 2.5 V6 24. Никой няма такава кола :blink:

post-9996-1188946738_thumb.jpg

post-9996-1188946818_thumb.jpg

Да ама отвътре е супер дървена. Несравнима с А4 (за А6 въобще не говорим). А и двигателя не е нищо особено...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, ако искаш безупречен комфорт, визия, уникалност - вземи си Мицубиши Галант 2.5 V6 24. Никой няма такава кола :blink:

хубава кола, но верно е с ужасен пластмасов интериор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

b6 авант вози доста добре, значително по-добре от б5 авант, трябва да сравниме с А6 от тия години. Очаквам А6 да е по-добре, но колко? В А6 2.5тди '98 се пробвах, не е по-добре от това Б6 което купих, но не съм убеден, че беше в най-доброто си състояние А6цата. Сигурен съм че ще е по-добре от б5 във всички случай!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...